Alijošiaus receptai ligų gydymui ir profilaktikai

Alijošiaus receptai ligų gydymui ir profilaktikai

Alijošius, dar vadinamas alaviju, yra kambarinis augalas, kuris dažnai naudojamas kovojant su peršalimu ir gerklės negalavimais, nes jis turi daug gydomųjų savybių. Tačiau šis augalas padeda ne tik pagreitinti peršalimo gydymą, bet ir sumažinti jo atsiradimo pavojų. Alavijo sultys gali būti naudojamos siekiant išvengti įvairių ligų. Lietuvoje šį augalą augina nemažai šeimininkių, todėl šis straipsnis gali praversti daugeliui tautiečių.

Kaip naudoti alijošiaus sultis profilaktikai?

Mėsinguose alavijo lapuose gausu sulčių, kuriose randama daug naudingų medžiagų, o tai reiškia, kad jos turi daug gydomųjų savybių. Sulčių sudėtis apima fitoncidus, sterolius, C, E, A, B grupės vitaminus, fermentus, organines rūgštis, taninus, daugybę makro ir mikroelementų, angliavandenius, dervingas medžiagas, flavonoidus bei amino rūgštis.
Kaip alavijo sultys padeda ligų prevencijai? Jos pašalina uždegimą ir skatina patogenų sunaikinimą. Augalas pasižymi imunomoduliacinėmis, sutraukiančiomis ir antiseptinėmis savybėmis. Todėl, jo sultys padeda peršalus, užklupus gripui, bronchitui, rinitui ir šių ligų profilaktikai.
Skystis yra taip pat naudingas pervargus, nusilpus imuninei sistemai ir atsiradus problemoms virškinimo trakte. Šios gydančios sultys padeda normalizuoti tulžies pūslės funkcionavimą, pasižymi teigiamu poveikiu antinksčiams ir kasai. Tai reiškia, kad alijošiaus sultys gali sumažinti riziką įvairių ligų, susijusių su virškinimo sistema.

Peršalimo ir kitų ligų prevencija numato ilgalaikį šios naudingo produkto naudojimą. Be to, labai svarbu tinkamai paruošti sultis. Būtina rinktis didelius ir mėsingus lapus, kurių ilgis siekia apie 15 cm. Juos reikėtų nulaužti rankomis, o ne nukirpti ar nupjauti. Nuskynus būtina, naudojant marlę ir medinį šaukštelį (metalinių įrankių naudoti nederėtų), iš karto išspausti sultis.
Rekomenduojama naudoti augalą, kurio amžius yra daugiau nei treji metai. Be to, prieš skinat lapus, turite tris dienas nustoti laistyti augalą. Tai leis pasiekti didelę vertingų medžiagų koncentraciją.
Gerkite labai mažą sulčių kiekį – po arbatinį šaukštelį porą kartų per dieną. Taip pat galite pridėti įvairių produktų, kurie sustiprina skysčio savybes ir pagerina jo skonį. Tai gali būti medus arba įvairių žolelių nuovirai. Yra daugybė tokių priemonių receptų.
Nenaudokite alijošiaus sulčių sergant hemorojumi, cistitu, onkologinėmis, ūminėmis kepenų ir tulžies pūslės ligomis. Pageidautina naudoti sultis tik ryte ir po pietų. Vakare geriau vengti šios procedūros, nes tai gali išprovokuoti nemigą.

Stiprus imunitetas naudingo augalo dėka

Alijošiaus lapas
Kaip sustiprinti imunitetą? Alijošiaus sultys padės naudojant pagal tam tikrą schemą, kuri numato, kad skystis bus geriamas du kartus per dieną dvidešimt minučių prieš valgymą. Tuo metu svarbu teisingai maitintis – dieta turi būti subalansuota. Meniu turėtų būti maisto produktai, turintys daug vitaminų ir mineralų, baltymų ir sudėtinių angliavandenių. Be to, į dietą reikia įtraukti tokius produktus, kurių sudėtyje yra fitoncidų, kurie, savo ruožtu, prisideda prie patogenų naikinimo.
Reikia nepamiršti, kad sultys pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu, todėl būtina produktą naudoti atsargiai. Vartoti vaistinio gėrimo nederėtų ryte, o tik po pietų ir vakare. Žarnyno valymas paprastai prasideda po 6-8 valandų po sulčių išgėrimo.

Ši priemonė neturėtų būti naudojama ilgiau nei 10-14 dienų, nes žarnynas gali „pamiršti“ kaip dirbti savarankiškai (dėl vidurius laisvinančių alavijo savybių. Pirmą kartą galite išbandyti šį metodą 5-7 dienas ir pailsėti dvi savaites. Jei nėra jokių sveikatos problemų, galite pratęsti dietą iki 10 dienų, o tada vėl pailsėti 3-4 savaites. Ši naudojimo schema padės sustiprinti imunitetą, tonizuos kūną ir apsaugos nuo peršalimo.
Žinoma, būtina stiprinti imunitetą ne tik alijošiaus sulčių pagalba, bet ir kitomis priemonėmis. Būtent: įtraukti į racioną naudingų produktų (citrusų, svogūnų, erškėtuogių, česnakų), kuriose yra vertingų medžiagų. Visa tai gerai papildo dažni pasivaikščiojimai gryname ore ir grūdinimasis.

Receptai apsaugai nuo peršalimo

Iš alavijo sulčių ir lapų yra daug įvairių mišinių, skirtų vidiniams vartojimui. Alijošius maišomas su medumi, vaistažolėmis, citrusiniais vaisiais, erškėtuogėmis ir daugeliu kitų produktų. Tokių derinių receptų būna įvairių ir jie padeda spręsti įvairias sveikatos problemas, taip pat apsaugoti organizmą nuo peršalimo. Mes siūlome keletą imunitetą stiprinančių ir organizmą tonizuojančių receptų.

Su medumi

Sumaišykite medaus ir alavijo sultis tokiomis pačiomis proporcijomis, palikite šaldytuve tris valandas. Valgykite porą kartų per dieną po arbatinį šaukštelį.

Su žolelėmis

Reikia paimti 100 g ramunėlių žiedų, beržo pumpurų, jonažolės. Viską susmulkinkite grūstuvėje. Šaukštą mišinio užpilkite 500 ml karšto vandens. Palaukite dvidešimt penkias minutes, pridėkite pusę šaukštelio alijošiaus sulčių. Gerti kelis kartus per parą po pusę stiklinės.

Su džiovintais vaisiais

Norėdami paruošti daug vitaminų turintį mišinį paimkite po 100 gramų abrikosų, razinų, alavijo sulčių, 200 g riešutų, 300 g medaus ir šešias citrinas. Džiovintus vaisius, citrinas ir riešutus reikia sumalti, sumaišyti su medumi ir alavijo sultimis. Šis mišinys turėtų būti laikomas šaldytuve ir kiekvieną dieną vartojamas po du šaukštelius. Peršalimas negrės, jei šį mišinį naudosite visai rudenį ir žiemą, kartais darant pertraukas.

Su erškėtuogėmis

Pusantro šaukštelio žemuogių lapų ir tokį patį kiekį erškėtuogių užpilkite dviem puodeliais verdančio vandens. Palikite 24 valandas kambario temperatūroje. Iškoškite, įdėkite tris šaukštus medaus ir dvylika valgomų šaukštų alavijo sulčių. Gerti po šaukštą einant miegoti.

Su citrina

Stiklinėje švaraus vandens sumaišykite medaus šaukštelį, porą arbatinių šaukštelių alavijo, keturis šaukštelius citrinos sulčių ir šaukštą obuolių acto. Šis gėrimas tonizuoja ir padeda ne tik tada, kai peršalimas jau prasideda, bet ir sumažina ligos riziką.

Su riešutais

Keletą alavijo lapų užpilkite karštu vandeniu, po valandos nupilkite vandenį ir išspauskite sultis (jums reikės 100 g sulčių). Gydomasis skystis sumaišomas su 500 g susmulkintų riešutų (geriau graikinių riešutų) ir 250 g medaus. Vartoti po šaukštą prieš valgį.

Naudokite visus mišinius ir gėrimus atsižvelgdami į savo sveikatą. Žinoma, jei turite alergiją medui ar kitam ingredientui, jo nereikėtų naudoti. Be to, jūs privalote atidžiai stebėti savo savijautą, kai naudojate bet kokius gydomuosius skysčius ir mišinius. Jei yra nesklandumų, turite nustoti vartoti.
Įvairių ligų, įskaitant peršalimą, prevencija apima ne tik alavijo sultis, tačiau šis produktas teigiamai veikia organizmą ir yra puiki pagalbinė priemonė, kurios nereikėtų ignoruoti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+