Alkoholio problema priklauso nuo esančiųjų valdžioje

Alkoholio problemos sprendimas yra labai paprastas. Viskas priklauso nuo esančiųjų valdžioje. Bet kokio lygio valdininkas turi galimybes įvesti tvarką jo vadovaujamame kolektyve, kaimelyje, mieste, jeigu jis tik norėtų.

Dauguma žmonių, sužinoję tiesą apie alkoholį, patys atsisako vartoti šį nuodą. Valdžia gali sudaryti sąlygas tiems, kurie turi priklausomybę nuo jo ir nori išsigydyti.

„Sausas” įstatymas – sveika visuomenė

64 pasaulio šalys yra priėmusios „sausą” įstatymą ir gyvena jį vykdydamos. Visai atsitiktinai sužinojau, kad ir Egipte veikia „sausas” įstatymas. Bet kurį pasigėrusį asmenį nubaudžia smūgiais lazda ir išsiunčia iš šalies. Tačiau Egipto kurorte „sausas” įstatymas neveikia. Kurortas aptvertas spygliuota viela, kad normalių žmonių netrikdytų visos tos girtų išdaigos.

Apribojimus alkoholiui turi įsivedę 80 pasaulio šalių. 1975 m. Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija oficialiai pripažino alkoholį narkotiku ( nr. 1.) Pats baisiausias ir pavojingiausias narkotikas planetoje yra alkoholis, kadangi jis greičiausiai plinta ir prie jo lengviausiai, nejučiomis, priprantama.

Liga

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija pripažįsta alkoholio ir tabako naudojimą kaip šizofrenijos rūšį.

Jūs matote užrašą – „Rūkymas kenkia jūsų sveikatai”. Bet jeigu žmogus kenkia sau, sveikatai, jis nėra normalus. Psichiatrijoje ši liga vadinama šizofrenija, o tokie žmonės vadinami alkoholio ir tabako šizofrenikais. Yra žmonių, kurie sako: „Aš rūkau ir geriu alkoholį, ir man yra gera”, – tai dar sunkesnė liga, kadangi žmogus, kenkdamas sau, patiria malonumą. Tokia psichinė liga vadinasi mazochizmu. Todėl žmonės, sakantys: „Aš geriu alų ir rūkau cigaretę, ir man tai malonu”, vadinami alkoholio ir tabako mazochistais.

Pasekmės parodo elgesio teisingumą

Yra du būdai gydyti šias ligas:
1. tai kova už blaivybę;
2. tai kova su alkoholizmu.
Kovos už blaivybę pagrindas yra pati blaivybė, o kovoje su alkoholizmu pagrindinis dalykas yra kultūringas gėrimas. Abi šios teorijos tarsi turi bendrą tikslą, bet iš tikrųjų jos yra visiškai priešingos.

Blaivybės teorijos autoriai yra genijai ir garsieji pasaulio žmonės: Fiodoras Michailovičius Dostojevskis, Levas Nikolajus Tolstojus, akademikai Pavlovas, Bechterevas, Uglovas, (Lietuvoje – Vydūnas) ir kiti pasaulio neužmirštami veikėjai. O kas sukūrė kultūringo gėrimo teoriją? Iki šiol negalima rasti šios teorijos autorių. Kažkokie nežymūs aludariai, vyno darytojai, pardavėjai, kad sėkmingiau parduoti savo produktą, jie sugalvojo šią – kultūringo gėrimo – teoriją.

Kuo skiriasi šios dvi teorijos? Blaivybės teorija vienareikšmiškai teigia, kad alkoholis yra didžiausias nuodas – narkotikas, kuris naikina ištisas tautas. O kultūringo gėrimo teorija sako, kad alkoholis tai – specifinis maisto produktas, ir jį reikia pardavinėti kartu su sviestu ir duona…

Kažkodėl šio specifinio produkto – alkoholio – nerekomenduoja gerti nėščioms moterims ir vaikams, tik neaiškina kodėl. Kai kur šį produktą draudžiama pardavinėti stiklinėje taroje, kadangi jo prigėrę žmonės ima vienas kitą žaloti ir žudyti stiklo šukėmis. Štai toks keistas specifinis produktas.

Į ką nukreipta blaivybės teorija?

Blaivybės teorija nukreipta į mūsų vaikus, kad jie užaugtų blaivūs, blaiviose šeimose, kad jie taptų pilnaverčiai blaivūs tėvai savo vaikams, tuo būdu vystytųsi pilnavertė visuomenė ir klestėtų tauta.

Į ką nukreipta kultūringo gėrimo teorija?

Ar galima alkoholikus išmokyti kultūringai gerti? Ne, neįmanoma. Alkoholikas kultūringai gerti negali. Jis gali arba gerti daug, arba visiškai negerti. Tai kam reikalinga ši programa kultūringai geriantiems? Jie ir taip jau moka kultūringai gerti.

Iš tikrųjų ši kultūringo gėrimo teorija yra nukreipta į mūsų vaikus, kurie išvis negeria. Jiems sakoma: „Imk, gerk kultūringai, po truputį”. Jeigu aludaris ateitų į mokyklą ir pasakytų: ” Vaikai, gerkit alų. Nusigersite, tapsite bomžais, nudvėsit patvory…” Kas gertų? Niekas. Bet vaikams sakoma:
„Gerkit kokybišką alų, vyną, po truputį, su užkandėle, kultūringai.” Svarbiausia, kad vaikai pradėtų gerti, nes tada yra palaužiama vaikų natūrali prigimtinė blaivi būsena. Štai į ką nukreipta kultūringo gėrimo teorija.

Todėl tiems, kurie sako: „Aš geriu kultūringai”, aš atsakau: „Jūs kenkiat visuomenei milijoną kartų daugiau, nei alkoholikai. Tai nusikalstama veikla.”

Aš kreipiuosi į mokytojus, į pedagogus, į inteligentus, kurie gali išgelbėti savo tautą. Ir aš laimingas, kad ir dvasininkiai – religija atkreipia dėmesį į šią problemą. Prašau visus įsijungti į blaivų gyvenimą, aš pasikartosiu: į blaivų gyvenimą, o ne į sveiko gyvenimo būdą. Nes šiuolaikinėje sveikatos sampratoje yra ir … alkoholis.
Aš gyvenu blaivų gyvenimą, nes matau, kaip aplink nuodijama tauta. Aš įsitikinęs, kad alkoholis yra ginklas, kuriuo naikinami žmonės. Todėl aš kovoju.
Mano vaikai užaugo blaivūs, ir jų vaikai užaugo blaivūs, mano broliai – blaivūs, draugai – blaivūs, mano aplinka yra blaivūs žmonės. Mes puikiai gyvename ir be alkoholio, nikotino nuodų. Nei kalbų, nei juokelių apie tai pas mus nėra.
Paruošė www.sveikata.info pagal akademiko Vladimiro Georgivičiaus Ždanovo lekciją
Redagavo J. Juršys

3 Komentaras

  1. Na ir kas? Argi apsaugosi žmogų nuo alkoholio uždraudus jį pardavinėti? Gi gerti va valdžia patinka, daro ką nori, nesiskaito nei su kuo, nes nėra su kuo matomai skaitytis, gi jeigu liaudis būtų autoritetinga valdžiai, valdžia skaitytųsi su liaudimi, kaip skaitosi su alkoholio pramonės savininkais; o ir liaudis, susidedanti iš asmenybių, tiesiog neleistų valdžiai suįžūlėti, nuverstų ją, sukilusi prieš neteisybę ir baigta. O tai dabar daug kas klykauja, kritikuoja valdžią ir nė piršto nepajudina, kad apgintų save, tipo išjuoks, pasakys, kad valdžia bloga, kioskuose alų pardavinės, o ta susigės ir taps gera:) Naivūs jūs žmonės…. koneveikdami valdžią pasisakote apie save. Jūs ką, alkoholio nevartojate? Žinoma vartojate, o kam tada kovoti prieš alkoholizaciją? jeigu patys ją propaguojate. Ne alkoholis yra problema. O nesusivokusiųjų, ką čia – gyvenime veikia, žmonių problema.

  2. Čia feljetonas į alkoholio platinimą iš spaudos kiosko pozicijų :)

    „Sveiki! Sveiki?
    Esu kioskas. Spaudos kioskas. Puikuojuosi štai prie auto stotelės savo strategine pozicija. Esu čia tam, kad jums, mielieji praeiviai, būtų po ranka laisvas, blaivus lietuviškas žodis. Kiekvienas, eidamas pro šalį, būtinai užmes akį, perbėgdamas ja per mano spalvotų žurnalų išmargintus šonus, o belaukiant transporto akis už kokio laikraštuko užkliūva ir tada žmogus maloniai man lankstosi prie langelio.
    Man smagu, kad žmonės mane vis aplanko, gerbia, nes yra už ką. Už mano vidinį turinį, kuriame talpinu įvairių skonių ir paskirties spausdintą išmintį, pradedant knygomis, baigiant – talonėliais. O ir mokesčius susimokėti patogu.

    Tik paskutiniu metu jaučiu juodą negandos šešėlį, besikaupiantį ties mano stogu: gerbiamoji „Lietuvos spauda“ sumanė mane perkrikštyti ir iš spaudos kiosko paversti į alkoholio prekybos „tašką“. Sklinda gandai tarp mūsų kioskų, kad ne kurių miestų savivaldybės „Lietuvos spaudai“ parsiduoda už pinigus. Prieš kelis metus patriotiškai priešinęsi Ls pagundoms alkoholizuoti spaudos kioskus bei žmones, dabar nebeatsilaiko prieš spausdintą žodį…ant banknoto. Sakosi neturį dar ir teisinio pagrindo stabdyti alkoholio invazijos į mano vidų. Oi, perkvalifikuos mane iš spaudos kiosko į alaus bačką, oi…kad, anot „Lietuvos spaudos”, tenkintų visų savo pirkėjų poreikius.

    Liūdna. Bet išdava tokia: kokia valdžia, toks ir spaudos kioskų turinys.”

  3. Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje vidutiniškai žmogaus išlaidos alkoholiui yra analogiškos jo išlaidoms sveikatos „priežiūrai”: alkoholis ir sveikata (daugumoje – vaistai) vienodai geidžiami poreikiai!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+