Amerikietiška ligoninė Paryžiuje ar Pitivjero gimdymo skyrius?

Amerikietiška ligoninė Paryžiuje ar Pitivjero gimdymo skyrius?

N.L.Kotliar – dvi akušerijos arba gimdymas prancūziškai

Tai vienas iš prabangiausių gimdymo namų pasaulyje. Čia gimsta žvaigždžių, milijardierių, prezidentų vaikai.Prie įėjimo jūs apieškomas. Apsaugininkai tikrina, ar nesiruošiama teroristiniam aktui.

Mamos čia jaučiasi tikromis karalienėmis su visa armija tarnų. Visi su jomis elgiasi pagarbiai, su meile ir rūpesčiu. Akinančiai balti apartamentai panašūs į pramogų sales, kur spalvotos reljefinės lubos debesimis nuneša fantaziją į … dangų. Žiūrėti į šį dangų motinos gali gulėdamos superšiuolaikinėse lovose, kurios mygtuko pagalba keičia aukštį ir padėtį, virsta į krėslą ir stalelį. Šalia telefonas. Visas personalas – mamos paslaugoms: skambink ir akimirksniu prisistatys, atsakys į visus klausimus, išspręs visas problemas. Pasirūpinama ir gimdyvių vyrais, ir svečiais aukščiausiu lygiu. Meniu susideda iš nesuskaičiuojamų patiekalų.

Amerikietiškoje ligoninėje moterys gimdo be skausmo – epiduralinės algezijos pagalba. Metodas išaiškinamas dar prieš gimdymą………. Pasirodžius pirmiems sąrėmiams daroma injekcija kateterio pagalba stuburo srityje. Užtrukus gimdymui, leidžiami gimdos stimuliatoriai. Gimda pradeda aktyviai susitraukinėti ir stumti kūdikį. Jeigu moters dubens kaulai dar nespėjo atsitraukti – vaikas remiasi į juos ir gimsta su kraujosrūvomis ant galvos, kurias ne visada įmanoma pastebėti iš karto. Kad išvengti kitų komplikacijų ir baigti gimdymą, gydytojai prancūzai prapjauna tarpvietę.
„Stumkite, ponia, pas jus sąrėmiai, nebestumkite, sąrėmiai baigėsi, vėl stumkite”, – mandagiai sako gydytojas. Bet kaip gi ji gali stumti, jeigu nejaučia apatinės dalies? Jos labai stengiasi, bet tik kai kurios tai padaro. Tada gydytojas prapjauna tarpvietę ir replėmis ištraukia naujagimį……… Tarpvietė gyja ilgai.

Prieš išvykstant iš šios ligoninės, aš paklausiau profesoriaus Emanuelio: ” Nejau jūs tikrai manote, kad moteris negali pagimdyti pati, natūraliu būdu, be vaistų, be operacijų?” Profesorius galantiškai pabučiavo man ranką ir atsakė: ” Sveika, raudonskruostė rusų moteris tikriausiai gali gimdyti pati, bet… reikia operuoti.”

Centras Pitivjere

Mažame Pitivjero miestelyje, netoli nuo Paryžiaus, yra ligoninė. Gimdymo skyrių ten organizavo žinomas gydytojas Mišelis Odenas. Visame pasaulyje jį žino netradicinės akušerijos šalininkai. Daktaras Odenas yra garsus tuo, kad gimdymą skaito natūraliu procesu, turinčiu bendrą seksualinį išgyvenimą. Jis aktyviai nepritaria bet kokiam medicininiam įsikišimui į gimdymo procesą. „Gimdymas – pats šviesiausias ir laimingiausias gyvenimo tarpsnis moters gyvenime, tai neužmirštama šeimos šventė. Svarbiausia, ką gali padaryti gydytojai – tai nemaišyti gimdyti”.

Moterys, kurios nusprendė gimdyti šioje klinikoje, ateina čia dar iki gimdymo. Sutuoktiniai išsirenka akušerę, kuri juos paruošia. Būtent ji ir stebi gimdymą. Užsiėmimuose mamas moko teisingai atsipalaiduoti, praveda gimdymo repeticiją. Tėvelius apmoko specialaus masažo. „Tam, kad gimdymas būtų sėkmingas, lengvas ir laimingas, moteris turi būti pilnai pasitikinti savo veiksmuose ir visiškai laisva. Gimdydama ji gali daryti viską, ką nori”, – sako gydytojas Mišelis Odenas.

Gimdymo kambarys

Gimdymo kambarys nepanašus į gimdyklą medicininėse įstaigose. Nėra jokių baldų, tik kušetė, kuri neriboja moters veiksmų. Moteris pati pasirenka patogią padėtį. Bet kokioje padėtyje bus suteikta pagalba. Pagal moters pageidavimus gimdymas gali vykti baseine arba ant specialios kėdutės. Gimusiam vaikeliui čia niekada nenupjaus virkštelės iki tol, kol ji dar pulsuoja. Pirmas maitinimas vyksta tuoj pagimdžius, o po paros šeima važiuoja namo.

Ar galima lyginti kas yra geriau: Amerikietiška ligoninė Paryžiuje su prabangiu konvejeriu ir narkoze, ar gimdymo skyrius Pitivjero ligoninėje, kur įsiklausoma į Gamtą ir intuiciją?
Jeigu norite, kad žmogus būtų laimingas, turime suteikti jam džiaugsmingą gimimą. Kaip pasaulis sutiko tave, toks tu ir būsi pasauliui. Mūsų centre mes ne tik paruošiame mamą sąmoningam gimdymui, bet ir padedame sutuoktiniams tapti dvasingesniais vienas su kitu… kad vaikelis būtų pradėtas, išnešiotas ir pagimdytas Meilėje. Tai yra svarbiausia.

1 Comment

  1. Nuostabu, kad aptikau sia svetaine. Gimdziau 4 vaikus, turiu jau 4 anukus. Visa tai ka Jus cia rasote yra be galo svarbu. As jau nusiunciau nuoroda savo jauniausiam sunui, kuris liepos menesi kuria seima. Prisimenu pirmaji gimdyma ir tuos mokymus apie vaiko prieziura ir matinima, prisimenu, kad po gimdymo 4 paras man neatnese dukreles, nes gimdymas buvo sudetingas. Tai buvo baisu… O dar baisiau „istempti” tas 3 -3.5 valandas tarp matinimu ir 6 valandas nakti, kaip grieztai isake mus priziurinti vaiku gydytoja. Pamaitindavau dazniau, bet jauciausi kaip tikra „nusikaltele” pries savo vaika. Mes tarybiniais laikais tikrai buvome isprausti i gelezinius remus visame kame. Pieno pirmajam vaikui uzteko iki 4 menesiu, ir nors tikejausi, kad sekantis vaikas ilgiau gales maitintis mano pienuku, deja, laikantis tokio rezimo, jo uzteko 2 savaites. Buvau drausminga, nes tikrai nemaniau kad mums brukama tvarka yra bloga, ir mano mociute, kuri turejo 12 vaiku, galvojau, nesupranta ir nesamones aiskina, juk tai mokslas… Deja… ne visada galima mokslu pasitiketi, geriau pasitiketi tuo, ka Dievas idejo i musu sirdis sukurdamas zmogu. Aciu JUms.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+