Kaip išsigydyti slogą be vaistų

Kaip išsigydyti slogą be vaistų?

Kai užklumpa peršalimas ir sloga, liaudiški patarimai gali būti daug efektyvesni už oficialios medicinos priemones. Tačiau svarbu prisiminti, kad netradicinės medicinos receptus, net girdėtus iš mylimos močiutės, negalima naudoti kaip pagrindinį gydymą, kurį gali paskirti tik gydytojas. Primename keletą gerai žinomų liaudies rekomendacijų, skirtų kovai su sloga.

Gerklės skalavimas sūriu vandeniu

Vanduo su druska yra vienas iš geriausių naminių vaistų, padedančių išgydyti slogą. Sūdytas vanduo suskystina gleives ir palengvina jų išsiskyrimą. Be gerklės skalavimo, tokiu skysčiu naudinga išplauti nosies kanalus. Šis metodas laikomas veiksmingu pasirodžius pirmiesiems slogos simptomams.
Reikia šaukštelį druskos (geriausia jūros druskos) įberti į 250 ml šilto virinto vandens ir išmaišyti. Naudodami pipetę, šaukštą ar specialų butelį, įpilkite nedidelį vaisto kiekį į vieną šnervę, o paskui į kitą. Taip pat galima skystį iš platesnio indo traukti per nosį: užspauskite vieną šnervę ir traukite vandenį per atvirą, po to pakeiskite vietomis. Šiek tiek pasitreniravę galėsite procedūrą atlinkti iš karto su abiem šnervėmis. Jei traukiant vandenį skauda, vadinasi per mažai druskos, o jei degina – per daug. Pabaigoje gerai išpūskite nosį. Galite tai pakartoti kol reikia, bet ne ilgiau kaip dvi savaites, kitaip sūrusis tirpalas pakenks natūraliai nosies gleivinei, o tai tik pablogins padėtį.

Garų inhaliacija

Garų inhaliacijaKai dar nebuvo modernių inhaliatorių ir purkštuvų, mūsų močiutės slogą ir peršalimą dažnai gydydavo kvėpuodamos karštų bulvių arba virinto vandens garais. Tai buvo daroma galvą uždengus storu rankšluosčiu. Gaudavosi savotiška garų pirtis, kuri paspartindavo kraujo tekėjimą į viršutinius kvėpavimo takus ir palengvindavo ligų simptomus.
Jei po ranka nėra modernaus prietaiso, galima griebtis šio metodo, bet pirmiausia pageidautina pasikonsultuoti su gydytoju ir taip išvengti galimų kontraindikacijų. Pavyzdžiui, turint sinusitą, pneumoniją, hipertenziją ir kai kurias kitas sveikatos problemas tokios inhaliacijos gali būti kenksmingos.

Kad peršalimas ir sloga greičiau pasitrauktų, daugelis alternatyvios medicinos šalininkų pataria į vandenį įlašinti pora lašų eukalipto arba mėtų aliejaus. Mažų vaikų inhaliacijai galite naudoti karštą vandenį vonioje: kai garai užpildo patalpą, galite ten pabūti su vaiku 5-10 minučių, kad vaikas pakvėpuotų šiltu garu. Po šių procedūrų susilpnėja sloga ir nosies užgulimas.

Receptai su garstyčių aliejumi

Be gerai žinomų kojinių su garstyčiomis, dažnai galima išgirsti pasiūlymų naudoti garstyčių aliejų. Liaudies medicina jam priskiria antihistaminines, antivirusines ir antibiotines savybes, kurios gali natūraliai palengvinti peršalimą. Štai trys receptai:

Patarimas nr. 1. Pašildykite nedidelį kiekį garstyčių aliejaus ir įlašinkite jo 1-2 lašus (svarbu ne persistengti) į kiekvieną šnervę. Pakartokite 2-3 kartus per dieną, kol nosies užgulimas nepraeis.

Patarimas numeris 2.  Šiltu aliejumi patrinkite plotą abiejose nosies pusėse, virš antakių ir smilkinius. Atlikite procedūrą vieną kartą per dieną prieš miegą.

Patarimas nr. 3. Įpilkite keletą šaukštų garstyčių aliejaus ir šaukštą kmynų į verdantį vandenį. Tada kvėpuokite skysčio garais du kartus per dieną.
Taip pat naudinga įtraukti garstyčių aliejų į įvairius patiekalus.

Ciberžolė prieš peršalimą

Ciberžolė
Ciberžolė – mėgstamas močiučių iš rytų ir Azijos ingredientas. Liaudies medicinos specialistai priskiria jai antivirusines, antibakterines, priešuždegimines ir antioksidacines savybes, kurios gali veiksmingai susidoroti su nosies užsikimšimu. Štai paprastos receptūros su ciberžole nuo slogos:

Receptas numeris Nr. 1. Užpilti ciberžolės šaukštelį puodeliu sėmenų aliejaus ir kaitinti kol pasirodys garas. Atsargiai įkvėpkite šiuos garus per vieną, o tada per kitą šnervę. Darykite tai du kartus per dieną.

Receptas numeris Nr. 2. Kasdien gerkite pusę šaukštelio ciberžolių sumaišytų su stikline vandens, kad sumažintumėte gleivių susidarymą gerklėje ir nosyje.

Receptas numeris Nr. 3.  Išmaišykite ciberžolių miltelių šaukštelį šilto pieno puodelyje. Prieš miegą gerkite šią gydymo priemonę tam, kad dingtų gerklės skausmas, peršalimas, kosulys ir sloga.

Imbieras kovoje su virusais

Imbieras
Liaudies medicinoje šiam žinomam prieskoniui priskiriamas priešgrybelinės, antivirusinės ir antitoksinės savybės, kurios gali būti naudingos slogos ir peršalimo gydymui. Virusinių ligų profilaktikai į įvairius patiekalus įdedama imbiero, bet ne daugiau kaip 4 g produkto per dieną. Dideliais kiekiais jis gali sukelti virškinimo ir skrandžio problemų: paūmėja rėmuo, opos, raugėjimas ir t.t. Štai saugiausi netradicinės medicinos receptai su imbieru:

Receptas numeris 1. Plonais griežinėliais supjaustytą imbiero šaknį užpilkite stiklines vandens ir užvirkite. Atvėsinkite, pridėkite šiek tiek medaus ir gerkite 3-4 kartus per dieną.

Receptas numeris 2. Ištirpinti šaukštelį imbiero miltelių keliuose puodeliuose vandens ir užvirkite. Apie 5 minutes kvėpuokite išsiskyrusiais garais.

Česnakai ir svogūnai

Česnakai – dar vienas veiksmingas naminis peršalimo gydymo būdas. Jis naudojamas liaudies receptuose dėl jo sudėtyje esančių fitoncidų, kurie slopina kenksmingų bakterijų ir virusų vystymąsi. Česnakų kvapas padeda sušvelninti nosies užgulimą ir yra saugus gydant vaikus. Štai keletas sprendimų:

Sprendimas numeris 1. Suaugusiesiems kiekvieną dieną galima valgyti 2-3 žalio česnako skilteles arba įdėti jas į įvairius patiekalus. Tačiau tiems, kurie turi skrandžio sutrikimų, geriau atsisakyti žalio česnako.

Sprendimas numeris 2. Stiklinėje vandens užvirkite 2-3 česnako skilteles. Išimkite jas, įberkite šiek tiek cukraus ir gerkite du kartus per dieną.

Svogūnai taip pat yra populiari liaudies receptų dalis. Vienas iš labiausiai žinomų močiutės patarimų – šviežią svogūną sutarkuoti ir sumaišyti su šiek tiek medaus. Vartokite arbatinį šaukštelį tris kartus per dieną pajutę pirmuosius peršalimo simptomus arba stipriai kosint. Nuo paprastos slogos naudinga paprasčiausiai įkvėpti svogūnų aromatą.

Eukalipto aliejus

Eukalipto priemonės žinomos beveik kiekvienam netradicinė medicinos atstovui. Jos taip pat aktyviai naudojami liaudies medicinoje tam, kad būtų palengvintas nosies užgulimas ir sumažėtų peršalimo simptomai. Su eukalipto aliejumi gerai derinami kiti eteriniai aliejai, o tai gali sustiprinti jo poveikį. Štai keletas receptų:

Receptas numeris 1. Keli lašai pipirmėčių, levandų ir eukalipto aliejaus įpilama į verdantį vandenį. Kvėpuojama du kartus per dieną.

Receptas numeris 2. Užpilkite kelis lašus eukalipto aliejaus ant nosinės ir retkarčiais įkvėpkite aliejaus kvapą tam, kad sumažintumėte nosies užgulimą.

Medus prieš slogą


Senais laikais medumi buvo gydomos beveik visos ligos ir gana veiksmingai. Tačiau netgi jį, kaip ir kiekvieną vaistą, reikia naudoti protingai. Pavyzdžiui, nenaudokite medaus gydydami šešių mėnesių kūdikio slogai, nes tai gali sukelti alergijas. Štai keletas būdų, kaip medų naudoti prieš slogą:

Receptas numeris 1.  Sumaišykite kelis šaukštus medaus, pusę šaukšto citrinų sulčių ir šiek tiek  cinamono miltelių. Vartokite mišinį du kartus per dieną.

Receptas numeris 2. Į puodelį šilto vandens įlašinkite keletą lašų citrinų sulčių ir įdėkite šaukštą medaus. Gerkite šiltą du kartus per dieną. Ši priemonė stiprina imuninę sistemą ir tokiu būdu padeda kovoti su peršalimu.

Krienų sirupai ir gėrimai

Šią daržovę galima rasti beveik kiekviename sodyboje. Krienai yra ne tik prieskonis, bet taip pat laikomi ir vaistiniais augalais. Juose yra sieros, kuri padeda kovoti su peršalimu, tačiau vartoti nepadorotus krienus nėra saugu skrandžiui. Labiausiai nekenksmingi ir veiksmingi yra gėrimai, sirupai ir arbatos, pagamintos iš šio augalo.

Receptas numeris 1.  Sutarkuokite nedidelį gabalėlį krienų šaknies ir pridėkite šaukštą medaus, gerai išmaišykite. Dešimčiai minučių užpilkite dvejomis stiklinėmis vandens. iškoškite ir gautą skystį virkite keletą minučių. Atvėsinkite, pridėkite dar šiek tiek medaus. Laikyti stikliniame buteliuke. Nuo slogos kiekvieną dieną gerkite 3-4 šaukštelius sirupo.

Receptas numeris 2. Pusę puodelio susmulkintų svogūnų ir ketvirtį stiklinės susmulkintų krienų užpilkite 500 ml vandens.  Virinkite 5 minutes. Atvėsinkite, iškoškite ir gerkite 3-4 puodelius šios arbatos per dieną.

Nosies masažas

Greitai atsikratyti slogos gali padėti masažas ir akupresūrai žinios. Lengviausias būdas yra lengvai paspausti nosies sparnus ir masažuoti juos sukamaisiais judesiais (maždaug 10 kartų) tam, kad sumažėtų užgulimas. Taip papt verta pamasažuoti plotą antakių pradžioje, taip pat abiejose nosies pusėse. Tai galima daryti, kai reikia atsikratyti užgulimo, galvos skausmo ir slogos.

Badavimas

Parašėme ką reikia daryti, kad atsikratyti slogos, tačiau ką daryti tinginiams? Ogi nieko! Tereikia parą nieko nevalgyti, o dar geriau ir negerti. Tiesa, tam prireik šiek tiek valios ir ne kiekvienam pavyksta bent trumpam įveikti priklausomybę maistui. Ryte atsikelkite ir gyvenkite įprastą gyvenimą, tik iš jo pašalinkite bet kokį maistą. Vakare jau kvėpuosite lengvai, o pabudus ryte sloga liks tik slogus prisiminimas!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+