Mūsų savijauta priklauso nuo vandens

Vanduo yra labai svarbus nuo to momento, kai jame atsirado gyvybė. Nuo to laiko, kai gyvos būtybės perėjo gyventi į sausumą, patirdamos stresą dėl atsiskyrimo nuo vandens šaltinių, sąmonėje atsirado būtinumas, verčiantis sistemą tobulėti ir išsaugoti vandenį organizme. Prasidėjo adaptacija prie pastovios dehidracijos. Tai vyksta iki šiol. Šiandien, kai žmogus reaguoja į stresą, organizme tuoj pat įvyksta vandens apykaitos procesas. Tarsi niekas nebūtų pasikeitę nuo tada, kai rūšys išdrįso gyventi sausumoje.

Sudėtingų organizmų užduotis – išsaugoti vandenį savyje iki kito papildymo, iki to momento, kol organizmas negauna vienareikšmio signalo apie tai, kad jis vėl turės galimybę prisijungti prie vandens šaltinio. Viena iš kaupimo savybių yra negailestingumas, kuriuo organizmas paskirsto savo funkcijas. Nei viena struktūra negauna vandens daugiau, nei jai reikia, tačiau smegenys šiuo atveju turi absoliutų prioritetą.

Nuomonė apie tai, kad kava, arbata, alkoholis, bet kokie kiti dirbtiniai gėrimai gali patenkinti organizmo vandens kiekį – elementari klaida. Ypač tose situacijose, kai organizmas jaučia kasdienį problemų stresą. Visi šie gėrimai, nors savo sudėtyje turi vandens, yra dehidruojančios dalelės. Kofeinas pašalina ne tik  vandenį, bet ir jo atsargas. Kada geriate alų, kavą ar arbatą, iš organizmo išplaunamas didelis kiekis vandens.

Jei pamatuosite šlapimo kiekį po visų išgėrimų, jūs pamatysite , kad jis daug didesnis, nei jūs išgėrėte. Dehidruoja organizmą karšti gėrimai ir prakaitavimas, kad atšaldyti iš vidaus įkaitintą organizmą.

Ekonominiai organizmo įstatymai ir visuomenės įstatymai – vienodi. Paklausos ir pasiūlos įstatymas turi absoliučią valdžią. Organizmo pavojaus signalai liudija apie vandens trūkumą ir jie labai panašūs į šviesos signalą, kuris užsidega mūsų automobilyje, kai baigiasi degalai ar tepalas. Viso organizmo veikla priklauso nuo vandens kiekio jame. Kai organizmas dehidruojasi, jūs kol kas to nejaučiate, nes jis turi rezervus, kurie leidžia jam išgyventi. Kai rezervai baigiasi, stringa įvairūs organai, duodami signalus, kad organizme trūksta vandens. Todėl dauguma negalavimų, skausmų,  emocinių sutrikimų galima sutvarkyti, geriant vandenį. Jei kreipsitės pas gydytojus, tai jie jums pasiūlys ne vandenį, o vaistus, ir jais gydys ligos simptomus. Rezultatas: farmacinės kompanijos turtėja, pacientai serga, gydytojai skėsčioja rankomis, nesugebėdami susidoroti su pasikartojančiomis ligomis.

www.sveikata666.lt pagal F. Batmangchelidž

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+