Neskubėkite keisti maisto

Neskubėkite

Neskubėkite keisti maistą tik todėl, kad kažkam tai padėjo, kad kažkam tai yra sveika.

Žmonės gyvena taip, kokia yra jų sąmonė. Jeigu jūs maitinsitės maistu, kuris kažkam – sveikas, bet visas jūsų organizmas prašys mėsos ir kitų jums įprastų produktų – jūs tikrai netapsite harmoningu, nes pastoviai kentėsite nuo nepasitenkinimo, kuris dar niekam nepadėjo išgyti.
Galbūt ilgainiui įprasite prie kitokio maisto, tačiau jūsų sąmonė keisis prievartiniu būdu. Jokia prievarta nėra gerai. Yra daugybė žmonių, laikančių save vegetarais, tačiau vis dar varvinančių seilę, einant pro žuvies ir mėsos skyrius.
Pats geriausias būdas nepakenkus sveikatai keisti maistą yra suvokimas, kuris pakeičia jūsų skonį ir poreikį. Jam reikia skirti pirmumo teisę, ir tik tada, jeigu nepavyksta, panaudoti valią ir neleisti sau to, kas kenkia sveikatai.

Pradžioje visada pasistenkite suvokti, kodėl jūs darote vieną ar kitą veiksmą, ir kodėl jūs norite vieno ar kito produkto. Pamąstykite, ką teikia jums trokštamas maistas? Ką prarandate, jį valgydamas? Taikykite vaizdinį valgymo būdą: http://www.laisve.info/Sviesos-maistas
galbūt šios priemonės pakaks, ir jums nebesinorės realiai skanauti taip norimo patiekalo.

Neleiskite savo norams imti viršų, bet harmonizuokite juos logikos ir žinių pagalba. Stebėkite ir užrašinėkite savo kasdienius jausmus, savijautą, emocijas – tai parodo jūsų gyvenimo būdo ir asmeninės energijos kokybę.

Maistas labai svarbus, bet vien tik jis nepadės išlaikyti gerą sveikatą. Prisiminkite – liga prasideda nuo blogos nuotaikos, nuo liūdesio ir nusivylimų. Lengvas, malonus fizinis krūvis, įvairiausios vandens vonios, malonus bendravimas ir geras, nepertraukiamas miegas yra būtinos kasdieninės sąlygos, kad žmogus būtų visapusiškai sveikas. Jeigu prie viso šito jūs dar turite nuostabų, mėgstamą darbą, ir galite gėrėtis savos kūrybos vaisiais – tai puiki ne tik jūsų sveikata, bet ir šalia esančių žmonių.

Valgydami įprastą, jums skanų maistą, palaipsniui didinkite žalio augalinio maisto kiekį, jūs po truputį pašalinsite iš savo meniu tiek mėsą, tiek pieną. Netapęs vegetaru ar veganu, jūs tapsite žalio – gyvo maisto šalininku. Svarbu, kad jūsų organizmas nepatirtų sutrikimų, o tam reikia žinoti pagrindinę taisyklę – nepersivalgyti. Visada baikite valgyti, kol dar nesate visiškai sotus.
Norėdami įvertinti kokio tai produkto naudingumą, nesustokite tik ties viena moksline rekomendacija, bet raskite ir tų mokslininkų išvadas, kurių darbai neafišuojami reklamose, nes griauna korupcinį sveikatos gerinimo biznį.

Truputį apie prieskonius

Prieskonius reikia priimti kaip emocijas, kurių alkis ar perteklius reikalauja savo skonio per maistą. Norint sveikai maitintis, reikia įsiklausyti į savo giluminį poreikį vienam ar kitam skoniui ir jį pasigaminti.

Daugumoje patiekalų yra pridėta įvairiausių prieskonių, visiškai neatsižvelgiant nei į jų savybes, nei į individualius žmogaus poreikius. Ir jūs tai valgote, tuom įnešdami į save, ko jums greičiausiai visiškai nereikia. Organizmas, norėdamas išsivaduoti iš jam nereikalingo maisto mišinio, prašo gerti – jus troškina. Jeigu jūs dar ir gerdami užteršiate save limonadais ir visokiais kitais negyvais gėralais, organizmas atideda atliekas į organus akmenų, karpų, auglių, guzų, išbėrimų, dėmių ir dar visokių „sandėlių” pavidalu, kurie, pasiekę tam tikrą dydį, reikalauja chirurgo įsikišimo. Tik vanduo ir natūralios sultys gali padėti organizmui pašalinti patekusias į jį šiukšles.

Prieskoniai yra labai aktyvios medžiagos, ir jų perteklius atima iš jūsų energiją. Harmoninga asmenybė nebejaučia poreikio prieskoniams, druskai ir cukrui. Ją vilioja ir tenkina vaisiai, daržovės ir riešutai jų natūraliame, pradiniame būvyje. Tačiau iki to yra ilgas kelias, kurį pasirenka tik stiprūs, tobulėjimo siekiantys žmonės ir daro tai labai atsakingai, stebi savo savijautą ir kontroliuoja ją tyrimais.

Kaip naudoti prieskonius?

Geriausias maistas yra pagamintas jūsų pačių arba jus mylinčių žmonių rankomis. Maistas neturi būti nei sūdomas, nei dar kaip nors gardinamas iki tol, kol jūs jį paragaujate. Išvalykite savo protą nuo nesąmoningai įkištų į jį minčių apie maisto gaminimą, atnaujinkite savo požiūrius, keiskite įpročius, neprisiriškite prie standartinio mąstymo – jūs turite savo mąstymą. Augalinis maistas – puikaus skonio ir be pagardų.
Jeigu jums nieko jame netrūksta, neskubėkite berti ten prieskonių ir druskos. Tik tada, jeigu jums neskanu, pamąstykite, koks prieskonis šiuo metu būtų pats tinkamiausias. Tai galite nustatyti ir uostydami, ir žiūrėdami.
Nenaudokite jau pagamintų mišinių – gaminkite juos patys. Dažniausiai pakanka vieno ar dviejų prieskonių, kas rodo, kad esate pakankamai harmoningas.

Naudokite tuos prieskonius, kuriuos išrinks jūsų to momento – dabartinės nuotaikos poreikiai, nes rytoj jūsų skoniui galbūt reikės visai ko kito. Tuo būdu jūs padėsite savo organizmui derinti savo veiklą, ir pavalgius nejausite silpnumo bei sunkumo.
Nepamirškite, kad viena para savaitėje be maisto tik sustiprins jūsų sveikatą ir padės giliau suprasti jūsų galimybes ir poreikius.

www.psichohileris.lt

1 Comment

  1. geriau yra naudoti nesudėtingus produktų derinius kaip maistą, pvz.: pomidoras, avokadas, svogūnas. Tokį derinį organizmas lengvai suvirškina ir įsisavina. Sudėtingi deriniai organizme gali išbūti iki 8 val., ir jiems apdoroti organizmas naudoja energiją visą tą laiką. Vien dėl to galima jausti energijos trūkumą…

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+