Pilnavertis mąstymas

Straipsnio autorius psichologas M.Norbekovas bando parodyti kelią, tačiau ar įmanoma parodyti aklam reginčiojo žmogaus vaizdus, ar įmanoma kvailinant, sukeliant pyktį, nesugebėjimu ir neįgalumu pakeisti situaciją? Ar galima lyginti fizinę nelaimę – aklumą su šešto ir septinto pojūčio neturėjimu? Tai nuspręsk pats, paskaitęs dalį M.Norbekovo lekcijos.

Pilnaverčiai žmonės tai tie, nuo kurių priklauso kiti.
Užmerk savo akis. Įsivaizduok, kad esi aklas. Įsivaizduok, kad tu niekada daugiau nematysi. Kaip jautiesi? Baisu? Tada atsimerk.
O aš žiūriu į jus visus, į visuomenę ir mane apima lygiai toks pat baisus siaubas, kaip ką tik buvo apėmęs tave. Aklųjų visuomenė! Aklieji visiškai yra priklausomi nuo reginčiųjų. Jeigu regintys žmonės išnyks, akli žus nuo elementaraus bado. Jie nesugeba savimi pasirūpinti: nei savo sveikata, nei maistu.

Yra dar viena forma, dar didesnė tragedija: tai aklieji kurčnebyliai. Pasaulį jie gali suvokti tik trimis būdais! Skonis, kvapas ir lytėjimas. Jie taip pat gyvena. Jie net moko kitus… Jeigu į tokią visuomenę pakliūna tik aklas, jis akimirksniu tampa lyderiu. Kodėl? Todėl, kad jo orientacinės galimybės gyvenime yra didesnės. Ar sutinkate su manimi, gerbiamieji invalidai?

Pilnavertiškai mąstantys žmonės – štai nuo jų priklauso jūsų gyvenimas. Jie jums sukuria visas situacijas, o jūs visi esate priklausomi.

Aš esu susipažinęs su tikruoju gyvenimu, deja, tai labai didelis, sunkus ir baisus gyvenimas: kada matai, kad aklieji nežino, apie tai, jog jie yra akli. Jie nežino, kas bus rytoj, jie nežino, kas bus poryt. Jie neturi jokio pasirinkimo. Jie teka palei srovę. Teka į mėsininko pusę. O vaikas jaučia, vaikas iki penkių metų yra pajėgus išvengti visų pavojų. Vaikai jaučia viską. Jie turi pilnavertį mąstymą.

Ką reiškia pilnavertis mąstymas? Net nuo gimimo aklas žmogus mato spalvotas haliucinacijas. Nuo gimimo kurčias kartais taip pat išgirsta garso haliucinacijas. Tai moksliniai faktai. Lygiai taip pat kartas nuo karto jumyse prabunda dirbtinai atjungta proto dalis. Kartais ir jūs pajaučiate pilnaverčio mąstymo galią. Jeigu jūs – dėmesingas žmogus, tai suprasite, kokios didelės Dievo dovanos esate netekęs, o tiksliau, jūs pats ją sunaikinote.

Būna taip, jūs norite kam nors paskambinti, ko visą mėnesį nematėte. Norite rinkti numerį, ir staiga jums paskambina būtent tas žmogus. Buvo? Žinoma, kad buvo. Tai ir yra pilnavertis mąstymas. Būna, jūs apie kokį žmogų pagalvojate, kurio ilgą laiką nematėte, ir ryt poryt, o gal net tą dieną jūs jį sutinkate. Buvo? Žinoma, kad buvo. Jūs sėdite namuose ir jaučiate, kad visa tai, ką matote ir jaučiate dabar, jau yra buvę ir staiga suvokiate, kas bus toliau, tiksliai ir aiškiai. Buvo? Žinoma, kad buvo. Tai jūsų pilnaverčio mąstymo liekanos, ponai išsigimėliai, kurie sėdite išsižioję ir stebitės tuo, ką čia skaitote.

Mano mielieji, aš pats visa tai perėjau. Jeigu treniruoti, tada šitos būsenos darosi ilgos ir pereina į natūralias, pastovias būsenas.

Tarp aklų negalima dažnai kalbėti apie šviesą. Nes tai verčia juos kentėti. Na ir tegul! Nors aš ir neturiu teisės versti juos kentėti, bet gi Dievas yra visų teisėjas. Jeigu Dievas padarė žmogų aklu, reiškia jis žinojo, kad šis žmogus brokuotas. Tokiam žmogui reikia leisti gyventi jo normalų gyvenimą: dvasiniam skurde, nežinant kas bus rytoj, poryt, nieko nežinant…

Pilnaverčiam žmogui mirtis neegzistuoja, nes jis mato, žino, kas įvyks ir kur jis eis, kai numirs. Kiekvieną akimirką ateitis keičiasi. Ir pilnavertis žmogus visada turi pasirinkimą, o jūs, gerbiamos vaikščiojančios virškinimo sistemos, pasirinkimo neturite.

Paprastas žmogus naudojasi patirtimi, kurią įgijo nuo gimimo iki esamo momento. Ateitis jam neegzistuoja, ir jis neturi priėjimo prie žinių.
Aklas žmogus informaciją gauną iš savo kojų. Žengė į priekį, pajautė, kad ten nėra duobės, tada žengia kitą žingsnį. Bet jo gyvenimas – tai ne tikslo siekimas. Žinote, ką jisai renkasi?: egzistavimo ir išgyvenimo vietas. Jūs gyvenate, mano mielieji, kad išgyventumėte. Jūsų tikslas – išgyventi. Bet kam jūs? Kodėl jūs? Kodėl būtent šiame laike jūs gyvenate? Koks jūsų gyvenimo kredo? Koks jūsų gyvenimo tikslas? Šiems klausimams jūs neturite laiko.

Kai žmogus įvaldo šešis pojūčius – įsijungia septintas. Šeštas pojūtis žmogui suteikia galimybę rinktis, ir jis iš milijonų variantų gali išsirinkti reikalingą, o ir tą variantą jis gali gerinti, gerinti, gerinti taip, kaip jam patinka. Paprastas žmogus neturi jokio pasirinkimo, jis plaukia pagal srovę. Jo sėkme kaip loterija: pavyks – nepavyks. Septintas pojūtis leidžia bet kokį savo pasirinkimą paversti teisingu ir reikalingu. Štai tai ir yra pilnavertis pasaulio pajautimas. Pasaulyje egzistuoja apie 50 milijonų pilnaverčių žmonių. Ir dabar šis skaičius auga.

O dabar persikelkime į laboratoriją. Mes turime aparatą, kuris rodo smegenų veiklą. Imame aklą žmogų, jo regėjimo centras pakaušio srityje. Pritvirtinam čia aparatą ir patikrinam tūkstančius aklų, kurie nemato ilgą laiką. Visus duomenis apibendrinam. Dabar tikrinam matančius žmones. Jų centras stipriai skiriasi, nes jis pastoviai gauna ir apdirbą spalvoto pasaulio informaciją. Tikrinam klausos centrą. Žmogus girdi. Jo klausos centras veikia taip pat, kaip ir matančio žmogaus regos centras. Tikrinam kurčius – centras pasyvus. Tas pats vyksta ir su skoniu, kvapu. O dabar patikrinkime kankorėžinę liauką. 85% žmonių šita zona dirba aklumo principu. Penkių pojūčių žmogus, tegu būna jis ir profesorius, mokslų daktaras, bet jo kankorėžinė liauka dirba būtent aklu principu.

Mes ieškome žmonių, atrenkame tuos, pas kuriuos kankorėžinė liauka dirba, funkcionuoja ir pamatome, kad tie žmonės, pas kuriuos kankorėžinė liauka dirba, tai labai ypatingi žmonės. Jų nerasite bandoje – minioje. Juos lydi sėkmė. Nes jie ir yra sėkmė. 85% visuomenės yra savo nelaimių kūrėjai, savo bėdų, problemų kūrėjai. O tie žmonės, prie kurių sėkmė limpa, kaip lipni juosta, skiriasi, nes turi nuostabių sugebėjimų. Jie turi nuostabių sugebėjimų, nes jų mąstymo procese dalyvauja 6 ir 7 pojūtis. Tai gamta. Jie nespėjo šitų pojūčių užmušti. O pas jus, mano mielieji, dirba tik vienas smegenų vingis – hipertrofinė logika.

Ką daryti?

Kad viskas gyvenime būtų gerai, reikia privatizuoti savo „butą” – kūną. Norint, kad viskas būtų gerai, pirmiausia reikia atkurti savo sveikatą, atkurti galią, mano mielieji. Reikia atkurti elementarią jėgą, mielieji, jūs kol kas esate savo kūno nuomininkai, savo kūno svečiai. Jūs turite privatizuoti savo kūną, jis turi tapti jūsų. Nes jeigu jūs nesate savo kūno šeimininkai, tai jūsų kūnas nori dirba, nori serga, nori miršta. Todėl jūs turite atstatyti jėgą, išrauti kompleksus.

Pirmiausia reikia išrauti iš savęs visam laikui kompleksus, nepasitikėjimą savim, baimę ir patį bjauriausią dalyką – nuomonę, kuri dar ir teigia, kad „aukščiau bambos neiššoksi”. Pas jus viso to neturi būti. Tegu kiti „mano”, ką tik nori, bet jeigu jūs norite išmokti naudotis intuicija, jums nuomonė nebeturi egzistuoti. Visus šiuos kompleksus kiekvieną dieną jūs turite išrauti iš savęs ir nebesiteršti jais. Tinginystė taip pat turi šaknis, nepasitikėjimas savim – taip pat, viskas viskas viskas, kas laiko jus pririštus, kas neleidžia jums vystytis, ir dėl to jus mirkstate baloj, kuri vadinasi „normalus žmogus”.

Jūs turite pasodinti savyje galingo žmogaus sėklą. Pirmiausia, treniruoti savo mąstymą galite taip pat, kaip ir treniruojate raumenis. Taip pat kaip treniruojate bet kurią kūno dalį, taip gali treniruoti ir savo mąstymą, savo sąmonę, kelti jos lygį ir tada jūsų sugebėjimai vystosi.

Visi keliai beprasmiai, jeigu tu juos žinai, tačiau nesi praėjęs.

Kai tu ko nors nori gyvenime ir pasieki, tai ir yra praeitas kelias.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+