Hidrolizuotas kolagenas – kas tai?

Kolageno papildai klesti sveikatos ir grožio pasaulyje, žadantys raukšlių mažinimą, vešlius plaukus ir geresnę kaulų būklę. Kodėl apie hidrolizuotą kolageną kyla tiek daug ažiotažo ir ar tai ne be pagrindo?

Kas yra kolagenas?

Kolagenas, pavadintas graikiško žodžio kola arba „klijai“, yra pagrindinis struktūrinis baltymas, kuris sudaro 25–35 procentus mūsų kūno baltymų.

Kaip ir pastato karkasas, kolageno baltymai padeda stabilizuoti mūsų kaulų, sąnarių, kraujagyslių, odos, virškinimo sistemos ir kt. struktūrinį vientisumą. Nors organizme yra daugiau nei 28 skirtingi kolageno tipai, I, II ir III tipai dominuoja kūne ir sudaro 80–90 procentų visų esančių kolageno baltymų.

Iš jų I tipo kolagenas yra svarbiausias odos sveikatai ir žaizdų gijimui, II tipo daugiausia randama kremzlėse ir sąnariuose, o III tipui priklauso mūsų odos ir organų tarpląstelinė matrica. Visi kolageno baltymai sudaryti iš sudėtingų 19 skirtingų aminorūgščių grandinių. Trys labiausiai koncentruotos aminorūgštys yra prolinas, glicinas ir glutaminas, kurių kiekviena duoda savo neįtikėtiną naudą sveikatai, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos gerinimą, ląstelių detoksikaciją ir neurotransmiterių gamybos palaikymą.

Kelios kūno ląstelės yra atsakingos už pakankamo kolageno kiekio gamybą, bet, deja, kolageno gamyba sulėtėja senstant dėl ​​lėtinio uždegimo, netinkamos mitybos ir per didelio saulės poveikio.
Laimei, galite lengvai rasti aukštos kokybės kolageno papildų, gaunamų iš jautienos (galvijų), kiaulienos (kiaulienos), vištienos, kiaušinių lukštų ir žuvies (jūrinės). Jautienos kolagene gausu I ir III tipų, vištienos kolagene – II tipo, jūriniame – I tipo, o kiaušinių lukšto membranoje – I, III, IV ir X tipų.

Kas yra hidrolizuotas kolagenas?

Hidrolizuotas kolagenas yra kolageno rūšis, kuriai buvo atlikta fermentinė hidrolizė, kurios metu naudojamas vanduo didelėms aminorūgščių grandinėms suskaidyti į trumpas grandines.

Šias trumpesnes grandines lengvai pasisavina organizmo ląstelės. Kadangi pats kolageno baltymas nėra lengvai skaidomas.

Be to, dėl hidrolizės proceso hidrolizuoto kolageno universalumas gerokai viršija jo „giminaitės želatinos, kuri linkusi „stingti“ karštuose skysčiuose.

5 hidrolizuoto kolageno privalumai sveikatai

KAULIAI IR SĄNARIAI:
Tyrimas parodė, kad hidrolizuoto kolageno vartojimas žymiai padidino Achilo sausgyslės fibrilių dydį ir sudėtį. Fibrilės yra svarbi pluošto rūšis, atsakinga už mūsų kaulų ir sąnarių struktūros ir elastingumo palaikymą. Kolageno regeneracinės savybės ne tik palaiko sąnarių struktūrą, bet ir gali padėti sumažinti diskomfortą, susijusį su mūsų sąnarių „dėvėjimu ir plyšimu“.

GROŽIS:
Metai po metų einant laikui, mažėja organizmo gebėjimas pagaminti pakankamai kolageno. Pradeda ryškėti klasikiniai senėjimo požymiai, tokie kaip suglebusi oda, smulkios linijos, raukšlės ir retėjantys plaukai. Hidrolizuoto kolageno vartojimas žymiai pagerina odos elastingumą, drėkinimą ir sumažina raukšles, o kolageno papildai palaiko plaukų ir nagų ląsteles.

SVORIS:
Kolageno hidrosilatas, grynas baltymas, padeda palaikyti raumenų masę, kuri metaboliškai aktyvesnė nei riebalinis audinys. Raumenų masės netekimas dėl amžiaus ir mankštos stokos koreliuoja su juosmens apimties, KMI ir svorio padidėjimu. Naudojant universalius kolageno miltelius ar papildą, galima sumažinti kai kuriuos iš šių neigiamų padarinių. Kolagene esantis baltymas padidina termogenezės greitį organizme.

IMUNITETAS:
Žarnyno epitelio ląstelės priklauso nuo tinkamo kolageno kiekio. Be to, kadangi beveik 80 procentų mūsų imuninės sistemos yra žarnyne, kolagenas gali padėti palaikyti tinkamą uždegimo lygį ir imuninių ląstelių signalizaciją. Kalbant apie lėtinį uždegimą, glicinas yra greitį ribojantis veiksnys organizmo pirminio antioksidanto glutationo sintezėje, kuris yra būtinas toksinams skaidyti, kepenų sveikatai palaikyti ir DNR bei ląstelių dalijimuisi palaikyti.

ŠIRDIS:
Įrodyta, kad koncentruotas kolageno prolino kiekis apsaugo arterijas nuo didelių riebalų sankaupų, kurios gali apriboti kraujo tekėjimą į širdį. Prolinas taip pat palaiko pažeistų audinių regeneraciją. Argininas, kita aminorūgštis, esanti kolagene, padeda padidinti organizmo azoto oksido, kuris yra būtinas tinkamam kraujo tekėjimui ir maistinių medžiagų apykaitai mūsų audiniuose, gamybą.

Kaip naudoti hidrolizuotą kolageną?

Pasirinkta hidrolizuoto kolageno forma tikrai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo ir galutinių mitybos tikslų. Kadangi I, II ir III tipai yra labiausiai paplitusios kolageno formos, jos yra dažniausiai randamos rinkoje.

Kolageno milteliai yra viena iš universaliausių formų, o kadangi jie beveik neturi skonio ir įtakos maisto bei gėrimų konsistencijai, juos tiesiogine prasme galima maišyti į viską nuo kokteilių ir sriubų iki arbatos, kavos ir net vandens. Miltelių pavidalo kolageno papildai tiekiami dideliuose indeliuose arba atskiruose paketuose, kurie idealiai tinka, kai žinote, kad kelyje neturėsite laiko pakankamai pavalgyti. Tablečių mėgėjams kolageno kapsulės yra dar vienas pasirinkimas tiems, kurie nepatenkinti kolageno miltelių skoniu.

Galimas hidrolizuoto kolageno šalutinis poveikis

Kolagenas yra maistingas sveikos gyvensenos priedas ir daugelis jo papildus gerai toleruoja. Svarbu atsižvelgti į kolageno papildų kokybę ir šaltinį.

Naudokite patikimų įmonių produktus, kuriuos patikrino trečioji šalis. Hidrolizuotas kolagenas su Hialurono rūgštimi ir vitaminu C parduotuvėje Melior.lt

Jei esate alergiškas vėžiagyviams, kiaulienai ar jautienai arba laikotės vegetariškos ar veganiškos dietos, geriausia vengti kolageno arba ieškoti alternatyvių šaltinių, atitinkančių jūsų gyvenimo būdą.

Search

+