Apie svetainę

Esu Eugenijus Mockaitis, dalies šioje svetainėje esančių straipsnių autorius ir/arba vertėjas. Gydydamas naudoju daosų (viena iš paplitusių Kinijoje religijų) technikas: Či Nei Tsan (vidaus organų masažas) ir Budos delnas (gydymas naudojant visatos energiją).

Abu metodai turi vieną tikslą – kūno energijų subalansavimą ir gyvybinės energijos aktyvizavimą. Či nei czan naudoja kūno pagrindinį energetinį centrą kaip diagnostikos ir gydymo sritį. Energetinis disbalansas bei įtampa gydomi fiziniu masažu ir naudojant įvairias energijas (žemės, kosminę ir visatos) kaip maitinimo ir nesveikos energijos pašalinimo priemonę.

Budos delnas akcentuoja kūno sujungimą su penkiomis gamtos jėgomis (ugnis, vanduo, medis, ežeras, žemė), su planetomis ir žvaigždėmis, nenaudojant fizinio kontakto su kūnu.

Senovėje kinų išminčiai stebėdami žmogau kūno darbą nustatė, kad vidaus organuose dažnai susidaro energetiniai blokai, ko pasekoje pilvo srityje susidaro savotiški mazgai. Jie, atsiradę gyvybiškai svarbiame kūno centre, riboja energijos či srautą – jėgos palaikančios mūsų gyvybę. Dar didesnę žalą atneša tokios neigiamos emocijos kaip baimė, pyktis, nerimas, depresija.Daugelio problemų priežastimi gali tapti pervargimas, stresai, nelaimingi atsitikimai, chirurginis įsikišimas, narkotikai, įvairūs toksinai nepilnavertis maitinimas ir neteisinga laikysena.

Meditacijos leido daosams pažvelgti į save iš vidaus. Jie nustatė, kad žmogaus vidaus organai susieti su Penkiomis kosminėmis jėgomis ir yra jungtis tarp žmogaus mikrokosmoso (kūno) ir makrokosmoso (visatos). vidaus organuose yra dvasinės žmogaus jėgos. Jos palaiko energetinių kanalų egzistavimą, kurių dėka kūnas gali funkcionuoti.

Jei vidaus organų darbas sutrikdytas, jie pradeda kaupti nesveikas energijas, kurios pradeda tekėti į kitas organizmo sistemas ir pasireiškia neigiamomis emocijomis ir ligomis. Atkūrus energetinį srautą atsistato ir organų veikla.

Kaip atliekamas gydymas?

Pirmiausia vedant ranką nedideliu atstumu nuo kūno ieškoma nesveikos energijos požymių. Kiekvienas organas generuoja tik jam būdingą energijos tipą. Suradus nesveiką organą jis „praplaunamas“ energijos srautu, kurį meistras nukreipia iš visatos į nesveiką vietą, arba masažuojamas organas tiesiogiai ir jo taškai, kas padeda išvesti iš jo nesveiką energiją ir toksinus, pašalinti defektus.Išvalius organas maitinamas jam „patinkančia“ energija. Pvz. širdis raudona energija, plaučiai – balta, kepenys – žalia, inkstai – mėlyna ir t.t. Visų mūsų organizmo funkcijų darbas priklauso nuo energijos. Atkūrus laisvą jos tekėjimą kūne pradedama sveikti.

Tai nėra joks stebuklas ar Dievo dovana – to išmokstama praktikuojant įvairias meditacijas, čigūno pratimus kurie padidina žmogaus jautrumą ir leidžia jausti bei valdyti savo ir aplinkos energiją.

netradicinė medicina

Ką galima išgydyti naudojant šiuos būdus?

Či Nei Tsan, Budos delnas arba jų kombinacija gali padėti sergant įvairiomis lėtinėmis ir „neišgydomomis“ ligomis, paspartina gijimą po traumų ar lūžių, gali išgydyti kiaušintakių nepraeinamumą, skausmus (galvos, nugaros ir t.t.), žarnyno ligas, nevaisingumą, emocines problemas, kai kuriuos psichikos sutrikimus ir būkles, bei daugelį vidaus organų ir sistemų ligų.

Kokiais atvejais padėti negalima?

Nei vienas iš minėtų metodų nepadės turint įgimtų trūkumų arba sergant infekcinėmis ligomis, osteochondrozės, artrito, venerinių ligų atvejais ir turintiems širdies stimuliatorių. Pasireiškus uždegimo simptomams taip pat būtų geriau kuo skubiau kreiptis į medicinos įstaigą.