stiprus prakaitavimas

10 naminių receptų, gelbstinčių nuo pernelyg gausaus prakaitavimo

Jei žmogaus kūnas prakaituoja daugiau nei įprasta be jokios akivaizdžios priežasties, jam galima diagnozuoti hiperhidrozę. Šį nemalonų negalavimą dažnai sukelia nutukimas, stresas, nerimas, bloga kraujo apytaka ir nesveikas maistas. Prakaitas labiausiai išsiskiria pėdų, delnų, kaktos, galvos, pažastų ir kaklo srityse. Tai gali vykti būdravimo bei miego metu, trikdant gyvenimo kokybę ir provokuojant įvairius kompleksus bei emocinius sutrikimus. Be oficialios terapijos, salonų procedūrų ir vaistų, hiperhidrozę galima kontroliuoti ir namuose. Tam padės receptai iš natūralių ingredientų. Tačiau prieš juos naudojant, verta pasikonsultuoti su gydytoju tam, kad būtų išvengta individualių kontraindikacijų.

1. Arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio aliejus yra viena iš naminių priemonių, kuri padeda susidoroti su pernelyg gausiu prakaitavimu. Taip yra dėl aliejaus sutraukiančių ir natūralių priešgrybelinių savybių. Jis padeda sunaikinti bakterijas, kurios sukelia pernelyg gausų prakaitavimą.

Taigi, jums reikės:

  • Arbatmedžio aliejaus
  • Vandens
  • Medvilninio audinio

Į dubenį įpilkite šiek tiek aliejaus, sudrėkinkite vatos gabalėlį ir užtepkite produkto ant vietų, linkusias į pernelyg didelį prakaitavimą. Jei oda yra jautri,  penkis lašus aliejaus galima ištirpini pusėje stiklinės vandens.

2. Ramunėlės

RamunėlėsBūdamas turtingas rišančių, dezodoruojančių ir antibakterinių savybių šaltinis, šis augalas gali palengvinti hiperhidrozės simptomus. Ramunėlėse taip pat yra medžiagų, galinčių susidoroti su bakterijomis, kurios skatina prakaitavimą ir sukelia nemalonų kūno kvapą. Žemiau pateikiami paprasti receptai nuo perteklinio prakaitavimo:

Ramunėlių arbata

Šaukštelis sausų ramunėlių dedamas į puodelį karšto vandens ir keletą minučių paliekamas. Galima gerti kasdien, nes tai padeda prakaituoti mažiau intensyviai.

Ramunėlių tepalas

Ramunėlių arbatai leiskite visiškai atvėsti. Medvilninį tamponą pamirkykite skystyje ir juo ištepkite visą kūną. Arbatą laikant šaldytuve, ją galima reguliariai naudoti ilgą laiką.

Ramunėlių vonia
Į vonią su šiltu vandeniu įlašinkite kelis lašus ramunėlių eterinio aliejaus. Pagulėkite maždaug 5-10 minučių (galima kasdien). Oda po šios procedūros tampa minkštesnė ir švelnesnė.

3. Kokosų aliejus ir soda

Šių sudedamųjų dalių derinys yra puikus kovos su pernelyg gausiu prakaitavimu įrankis. Soda ir kokosų aliejus atskirai taip pat gerai veikia, tačiau kartu jų efektyvumas padidėja.

Jums reikės:
¼ puodelio sodos
5 arbatinių šaukštelius kokoso aliejaus
¼ puodelio kukurūzų krakmolo
2-3 lašų eterinio aliejaus

Kokosų aliejus ištirpinamas ant garų ir į jį supilami birūs ingredientais, gerai sumaišoma ir galiausiai įmaišomas eterinis aliejus. Produktui atvėsus, jį išpilti į indą ir saugoti šaldytuve.

4. Kūnui naudingi skysčiai

Gali pasirodyti keista, tačiau vanduo taip pat gali padėti kovoti su padidėjusiu prakaitavimu. Norint palaikyti normalią kūno temperatūrą ir pašalinti kenksmingas medžiagas iš organizmo, rekomenduojama kasdien naudoti pakankamai skysčių. Tačiau paprastame vandenyje mineralų nėra, todėl hiperhidrozei gydyti ne mažiau naudingos gali būti citrinų ir daržovių sultys, kokoso vanduo bei šalta žolelių arbata.

5. Speciali dieta

Padidėjusį prakaitavimą taip pat padeda valdyti dietas su magniu. Hiperhidrozę gali sukelti šio mikroelemento trūkumas organizme. Jis būtinas kontroliuojant kūno temperatūrą, todėl rekomenduojama į kasdienę mitybą įtraukti daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug magnio (sveiki grūdai, sėklos, bulvės, riešutai, pupelės, lapinės daržovės, obuoliai, avokadai, bananai). Be to, šis mikroelementas sumažina nerimo lygį, kuris taip pat provokuoja pernelyg didelį prakaitavimą.

6. Kviečių daigų sultys

Viena iš efektyviausių naminių kovos su hiperhidroze priemonių yra kviečių daigai. Jie palaiko rūgšties pusiausvyrą organizme, taip pat kraujyje kontroliuoja toksinus, kurie sukelia prakaitavimą. Šiose sultyse yra daug B grupės vitaminų ir kitų maistinių medžiagų, reguliuojančių kūno temperatūrą. Norint gauti teigiamą rezultatą, jums reikia per dieną išgerti vieną ar dvi stiklines kviečių daigų sulčių.

7. Obuolių actas

Receptai iš obuolių acto neretai naudojami liaudies medicinoje ir kosmetikoje. Šis ingredientas pasižymi sutraukiančiomis savybėmis, kurios kontroliuoja prakaitavimą. Obuolių acto pagalba gali normalizuot odos paviršiaus pH. Pirmiausia turite kruopščiai nuplauti kūno dalis, linkusias į pernelyg gausų prakaitavimą. Po to oda apdorojama medvilniniais tepinėliais su actu. Tai geriausia padaryti prieš naktį, o ryte nusiprausti po dušu arba vonioje.

Yra dar vienas būdas: po du šaukštelius obuolių acto ir medaus gerai sumaišyti stiklinėje šilto vandens ir gerkite tuščiu skrandžiu ryte.

8. Džiovinti šalavijų lapai

Šalavijas taip pat garsėja savo sutraukiančiomis savybėmis, todėl gali padėti susiaurinti prakaito liaukas ir sumažinti prakaitavimą. Augalas turi daug vitaminų B ir magnio, kurie kontroliuoja prakaito gamybą.

Džiovintus šalavijo lapus užpilti karštu vandeniu ir palikti 5-10 minučių šalavijas. Atvėsinkite skystį iki kambario temperatūros ir juo tepkite labiausiai prakaituojančias kūno vietas. Procedūra kelias savaites pakartojama 3-4 kartus per dieną. Papildoma pagalba bus šalavijų arbata su citrinos sultimis.

9. Soda

Dar viena prakaitavimo mažinimo metodų grupė – receptai su soda. Iš jos galite paruošti natūralų antiperspirantą, gerai sugeriantį drėgmę ir neutralizuojantį kūno kvapą. Štai keletas paprastų sodos panaudojimo būdų:

Sodos pasta

Šaukštelis sodos, 3-4 lašeliai bet kokio eterinio aliejaus ir nedidelis kiekis vandens maišomi tol, kol susidaro tiršta pasta. Gauta masė tepama ant kūno ir paliekama 20 minučių. Pakartokite tris kartus per savaitę.

Kukurūzų krakmolas ir soda

Kukurūzų krakmolas ir maistinė soda sumaišomi lygiomis dalimis ir laikomi šaldytuve. Preparatas purškiamas kūno vietose, kuriose labiausiai prakaituoja. Mišinys naudojamas prireikus.

10. Juodoji arbata prieš odos bakterijas

Juodoji arbataTai turbūt labiausiai prieinama priemonė hiperhidrozės gydymui. Šios arbatos rūšies sudėtyje yra tanino rūgšties su puikiomis sutraukiančiomis savybėmis. Prakaito liaukos susitraukia dėl juodosios arbatos poveikio. Be to, arbata gali sunaikinti bakterijas, kurios sukelia nemalonų kūno kvapą.

Jums reikės:

1-2 juodos arbatos maišelių
3-4 puodelių virinto vandens
Gabalėlio švarios audeklo

Arbatos maišeliai užpilami vandeniu ir paliekami maždaug 10 minučių. Tada į šiek tiek atvėsusį skystį panardinkite švarų audeklą, išspauskite arbatos perteklių ir nuvalykite kūną. Tai naudinga kartoti keletą savaičių. Be to, papildomai galima gerti 2-3 puodelius juodos arbatos per dieną.

2 Komentaras

  1. Apie šią arbatmedžio savybę tikrai nežinojau, būtinai išmėginsiu. Kiek skaičiau, veiksmingiausiai padeda botulino injekcijos nuo prakaitavimo ar tai tikrai tiesa? Ar verta tiek investuoti? Nes prakaitavimas mano didžiausias kompleksas. Negaliu eiti kažkur, kur reikės nusiauti batus. Negaliu vilkėti daugybės drabužių, sugeriančių prakaitą, nes pažastys ir nugara galima gręžti.

    1. Pas mane tas pats.
      Prakaituoja visas kūnas,net galva,tenka plauti kasdien.
      Aš pradėjau trinti pažąstis citrinos sultimis, po to naudoju savo natūralų dezodorantą, pastebėjau, kad prakaituoju žymiai mažiau.
      Bandysiu obuolių actą.
      Jokių injekcijų nedarykite, susigadinsite sveikatą.
      Manau yra daug būdų sustabdyti prakaito žliaugimą.
      Atsipalaidavimo pratimai irgi padeda.
      Gyvename ir mokinamės.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+