Kaip pajungti skalbinių džiovyklę?

Šiuolaikinių įrenginių dėka patys galime atlikti vis mažiau darbų. Išskalbus drabužius, net nebereikia jų išdžiaustyti – džiovinimo procesus galime patikėti skalbinių džiovyklei. Nieko nuostabaus, kad tokie prietaisai vis dažniau atsiduria mūsų namuose. Tiesa, prieš pradedant jais naudotis, laukia vienas svarbus darbas – skalbinių džiovyklės pajungimas. Jį atlikti Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Tinkamos patalpos pasirinkimas

Tikriausiai dar prieš pasirinkdami skalbinių džiovyklę numatėte būsimą jos vietą, tačiau pravartu įsitikinti, ar ji atitinka gamintojų keliamus reikalavimus. Kone svarbiausia, kad atitinkamoje patalpoje nebūtų užšalimo rizikos – kitaip tariant, temperatūra joje neturėtų nukristi žemiau nulio. Kambarys taip pat turėtų būti vėdinamas.

Gamintojai instrukcijose neretai nurodo, kokie atstumai turėtų būti palikti nuo džiovyklės priekinės, galinės pusės ir ventiliacijos angų, tad turėtumėte atkreipti dėmesį į šią informaciją. Žinodami šiuos reikalavimus, dar lengviau išrinksite vietą šiam prietaisui. Turėkite omenyje, kad neišlaikant šių atstumų, padidėja džiovyklės perkaitimo rizika.

Džiovyklės pastatymas

Apgalvojus džiovyklės vietą, reikės ją ten pastatyti – geriausia, jei šį darbą atliktų bent jau du asmenys. Be minėtų reikalavimų, reikėtų žinoti ir tai, jog toks įrenginys turi stovėti ant lygaus, švaraus paviršiaus – tam netinka kiliminė danga. Taip pat turėtumėte įsitikinti, ar pastatę džiovyklę, galėsite laisvai atverti duris.

Džiovyklės gali būti tvirtinamos ant tokių pačių matmenų skalbimo mašinų, tačiau šios turėtų būti pakankamai stiprios, kad galėtų atlaikyti šią įrangą, tad tokias galimybes reikėtų pasitikrinti papildomai. Jei toks montavimas galimas, papildomai reikės vakuuminių padelių, neleidžiančių įrangai nuslysti. Kartais juos galima rasti ir komplektacijoje.

Detalių montavimas

Dažniausiai skalbinių džiovyklės yra statomos ant pasukamų reguliuojamų kojelių, kurios leidžia tokį įrenginį išlyginti keliais centimetrais. Jų tvirtinimui prireiks rakto ir gulsčiuko. Norint išvengti situacijų, kuomet džiovinant skalbinius dėl prisipildžiusio kondensato bako reikia stabdyti darbus, išleidimo vamzdelį reikėtų prijungti tiesiai prie kanalizacijos. Šis vamzdelis yra ant galinės prietaiso sienelės – turėtumėte jį ištraukti, su atsuktuvu išimti iš laikiklio ir įkišti jį į kanalizaciją. Svarbu įsitikinti, kad jis yra gerai pritvirtintas – taip išvengsite galimos žalos. Taip pat nesuklysite pasitikrinę, ar tokį žingsnį rekomenduoja ir Jūsų įsigytos džiovyklės gamintojai.

Elektros sujungimas

Džiovyklė turėtų būti prijungiama prie sieninio elektros lizdo – siekiant išvengti perkaitimo ir gaisro rizikos, negalima naudoti prailgintuvo. Tikslesni reikalavimai priklauso nuo konkretaus modelio – turėtumėte paskirti laiko ir su jais susipažinti. Jei bus reikalingos papildomos elektros prekės, jas galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje. Svarbu įsidėmėti, jog atlikus montavimo darbus, negalima iš karto įjungti džiovyklės. Geriausia, jeigu leisite įrenginiui pastovėti ne mažiau kaip dvi valandas – per šį laikotarpį visa sistema galės stabilizuotis.

Paskutiniai žingsniai prieš pirmąjį naudojimą

Prieš įjungiant džiovyklę, reikės atlikti minimalius valymo darbus. Turėtumėte praverti dureles ir išvalyti būgną su drėgna šluoste ir švelniu valikliu. Jei įsigijote modelį su garo generatoriumi ir iš karto planuojate naudoti vieną iš garo programų, reikės atlikti dar vieną žingsnį. Jums reikės pripildyti generatoriaus baką distiliuotu vandeniu, kadangi priešingu atveju džiovyklė negalės pagaminti garų. Tiesa, po to šio žingsnio kartoti nebereikės – sistema šį baką automatiškai užpildys kondensatu, kuris susikaupia džiovinimo proceso metu. O jeigu bake vandens pritrūks, tai pamatysite džiovyklės ekrane.Akivaizdu, kad vadovaujantis instrukcijomis, skalbinių džiovyklės pajungimas nesukels jokių nepatogumų – kur kas daugiau dėmesio reikės paskirti tinkamiausio modelio paieškoms. Ypač verta apžiūrėti funkcionalumu garsėjančias AEG džiovykles – tai padarysite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/dziovykles/f/aeg.

Search

+