Kaip senstant kinta mūsų kūnas ir kaip su tuo kovoti?
Senėjimas – natūralus ir, deja, neišvengiamas procesas. Bėgant metams mūsų organizmas stipriai keičiasi ir šie pokyčiai tampa vis labiau matomi veide bei kūne. Kad ir kaip būtų nemalonu, tačiau pirmuosius senėjimo požymius dažniausiai pastebime ant savo veido – atsiranda raukšlės, pakinta veido spalva, oda suglemba, praranda jaunatvišką švytėjimą. Dažnai laikoma, kad veido oda senti pradeda nuo 25-erių metų, tad nors širdis dar jauna, kartais veide jau galima suskaičiuoti ne vieną raukšlę.
Kaip su tuo kovoti? Ar įmanoma atitolinti senėjimo procesą? O gal kova su senatve – tai lyg kova su vėjo malūnais? Derėtų pastebėti, kad senatvės tikrai neišvengs nei vienas, tačiau džiaugtis jaunatviška išvaizda ilgiau gali kiekvienas. Yra nemažai būdų, padedančių kovoti su senėjimo procesu. Taigi, pasinaudokite jais ir išsaugokite jaunystę!
Kas senstant vyksta su mūsų veidu?
Dažniausiai pirmieji senėjimo požymiai atsiranda veide – ryškiausi pokyčiai veide pradeda matytis apie 30-uosius gyvenimo metus. Vieni pastebėję pirmuosius senėjimo požymius su tuo susitaiko, kaip su neišvengiama realybe, kiti intensyviai ieško būdų, kaip pristabdyti senėjimo procesą.
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šiais laikais išsaugoti jaunystę veide padeda įvairiausios priemonės – veido kremai, teisingi gyvenimo įpročiai, veido masažai bei įvairios medicininės procedūros. Tačiau tam, kad jaunatviška išvaizda būtų galima džiaugtis kuo ilgiau pirmiausia reikia gerai pažinti savo veidą ir sužinoti, kokie pokyčiai jame vyksta bėgant metams.
- Sumažėja kaulų tankis. Senstant neišvengiamai mažėja kaulų masė visame kūne, neaplenkiant ir veido. Kadangi veido kaulai praranda tankį, tai itin atsiliepia veido struktūrai. Susidaro didesnės akiduobės, skruostai praranda pilnumą, susiaurėja žandikaulis, susitraukia smakras. Dėl šių pokyčių veidas atrodo sunykęs, pavargęs ir gerokai senesnis.
- Prarandama raumenų masė. Keičiantis kaulams, keičiasi ir veido raumenys. Bėgant metams raumenys ima prarasti jėgą bei elastingumą. Mažėjant raumenų masei veido oda suglemba, nukara skruostai, formuojasi gilios raukšlės.
- Mažėja veido riebalų. Jaunystėje riebalai tolygiai pasiskirsto po veido odą, o tai leidžia džiaugtis glotniu bei spindinčiu veidu. Senstant veido riebalų pradeda mažėti ir jie ima slinkti žemyn, susikaupdami aplink smakrą, žandikaulį bei kaklą.
Dėl šios priežasties atsiranda nukarusi žandikaulio linija, gilesnės raukšlės, veidas praranda jaunatvišką pilnumą, išryškėja įdubę bruožai.
- Keičiasi odos struktūra. Kolagenas, elastanas bei hialuronas yra tos medžiagos, kurios palaiko veido odą įtemptą, elastingą ir hidratuotą. Senstant mūsų organizmas šių medžiagų gamina vis mažiau, todėl oda suplonėja, suglemba, išsausėja, atrodo pavargusi.
Būdai padėsiantys išsaugoti jaunystę
Svarbu pastebėti, kad bėgant metams nuo organizme vykstančių pokyčių nėra apsaugotas nei vienas. Todėl anksčiau ar vėliau veide išryškėja pirmosios raukšlės, keičiasi veido struktūra. Tačiau reikia žinoti, kad senėjimas nėra susijęs tik su vidiniais organizmo pokyčiais, spartesnį senėjimo procesą neretai lemia ir išoriniai veiksniai, tokie kaip ultravioletiniai spinduliai, toksiškos medžiagos, netinkami gyvenimo įpročiai ir kt. Todėl siekiant kuo ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą, tai galima padaryti net keliais būdais:
- Venkite ultravioletinių spindulių. Ultravioletiniai spinduliai – vienas didžiausių odos priešų. Daugelis atliktų tyrimų įrodė, kad per didelis ultravioletinių spindulių kiekis lemia ankstyvą odos senėjimą. Tad itin atsakingai mėgaukitės saulės voniomis, naudokite apsauginius kremus ir, kiek įmanoma, venkite tiesioginių saulės spindulių.