Rūpintis sveikata ar nesirūpinti?
Kas yra sveikata? Pati savaime ši sąvoka yra labai gili, ir tikslų atsakymą rasti būtų sudėtinga. Bet vieną dalyką galiu teigti, kad sveikata – tai ypatinga asmenybės būsena.
Yra susidariusi nuomonė, kad, jei žmogui niekas neskauda, tai jis – sveikas. Bet kūno skausmas, tai yra jau kritinis organizmo sutrikimas, rodantis, kad jis jau prie lūžio ribos. O iki to lūžio organizmas ilgai kovoja su žmogaus nemokšiškumu, aistrų prievarta ir sekinimu. Ir tai reiškia, jog organizmas nuolatos nėra visiškai sveikas, todėl dirba nepilnu pajėgumu.
Sakykime, jog, kol niekur neskauda ir, rodos, esame sveiki, mūsų organizmas savijauta yra 0 taškų lygyje. Kai mums skauda galvą, tada organizmo funkcionavimas vertinamas – 50 taškų. Mes negalime susikaupti, gulime, rodos galva plyšta, mes kankinamės. Reiškia, -50 taškų yra kančia, 0 taškų – įprasta būsena. O dabar pabandykite įsivaizduoti savijautą esant + 50 taškų! Kiek stipriai skauda galvą, tiek stipriai jaustumėmės puikiai! Tokią būseną jau būtų galima vadinti sveikata.
Iš kur ta puiki savijauta? Iš ten, iš kur ir skausmai. Galima būtų teigti: kai organizmo nemyli, tai ir jis nemyli; Kai organizmą myli, tai ir jis jus myli. Bet yra kitaip. Organizmas visada jus myli, ir nuolatos kovoja su visom negalėm. Kūnas gydosi pats! Bet jo energija ribota, ir kai jis nusilpsta bekovodamas, tada ir prasideda skausmai.
Sveikas žmogus yra daug daugiau nei įprastas žmogus, netgi daugiau, nei keli įprasti žmonės, kadangi viską, ką jis daro, yra aukštesnės kokybės. Panagrinėkime sveikatos reikšmę darbe.
Sveikata ir darbas
Keli faktoriai, dėl kurių krinta darbo kokybė:
1. Rūkymas. Rūkantys žmonės prasčiau susikaupia darbui, nes jiems reikia eiti parūkyti. Be to, ypatingai dirbant protinį darbą, smegenys sunaudoja labai daug deguonies, o rūkantis žmogus ne tik negauna pakankamai gryno oro, bet jo organizmas privalo dar eikvoti energiją ir išvalyti cigarečių nuodus iš kūno, kad vėl pradėtų gauti gryno oro.
2. Nekokybiškas maistas ir per dideli jo kiekiai. Persivalgius netinkamo maisto, organizmas užsiteršia, negauna jam reikalingų medžiagų ir dar eikvoja energiją valymuisi. Todėl darbas, žinoma, nukenčia. Papietavęs ir grįžęs į darbo vietą, dažnas jaučiasi mieguistas, negali susikaupti. O maisto paskirtis, kaip žinoma, yra stiprinti, o ne silpninti.
3. Ir žinoma, savaitgaliais uliavojantys žmonės, darbo savaitės pradžioje nebūna darbingi, o savaitei įpusėjus vėl svajoja apie ateinančio savaitgalio balius :)
Kaip pasiekti, kad žmonės rūpintųsi sveikata?
Paprastai ir logiškai. Nauja politika: esi nesveikas, mokėk!
Rūkai? Per dažnai išgerinėji? Turi viršsvorį? – sveikatos draudimas ir brangesnis gydymas!
Būtų labai smagu, jei vyriausybė labiau rūpintųsi piliečių sveikata. Ir jei ne sveikata, tai bent pinigais galėtų sugundyti. O ir žmonės tikrai būtų laimingesni, ir visi iš to išloštų :)
Saulėtas Poetas
Nebūk sudribęs,
jeigu gali jie, jeigu galiu aš, gali ir tu :)
Pritariu. O ypač tiems, kurie savaitgaliais geria uliavoja ir pirmadieniais visą dieną žovauja, rektų skirti drausmines nuobaudas, mažinti atlyginimą kaip už pravaikštas, nes iš jų jokios naudos.
Moterytės per pietų pertraukas kreminių pyragaičių prie kavos suvalgo daugiau nei sveria, ir po to apmokėk joms biuletenį. Valstybė galėtų įvesti papildomus mokesčius už sveikatos silpninimą, nesirūpinimą arba leistų tai daryti darbdaviams.
Viską ką gali verslininkas priimdamas į darbą žmogų tai apart jo profesinių sugebėjimų apsiklausinėti, ar nerūko, negeria, ar iš vis paeina nuo savo svorio, nes jeigu priimsi tokį tai neišvengiamai turėsi tik nuostolius ir įsigysi priešą.