16 stebinančių faktų apie bučiavimąsi

Mokslininkų skaičiavimais, vidutinis žmogus bučiuodamasis savo gyvenime praleidžia 20160 minučių. Bet ką tu žinai apie šį romantišką gestą? Kodėl bučiavimasis viešai nereiškia meilės, o prancūziškas bučinys yra ne tiek malonus, kiek įžeidžiantis?

1. Bučinys yra labai rimta!

Yra net atskira disciplina, tirianti šio prisirišimo akto psichologines ir fiziologines savybes – filematologija. Ją oficialiai pripažino Amerikos mokslo pažangos asociacija.

Be to, bučiniai turi savo šventę. Liepos 6 dieną mėgėjai atvirai pademonstruoti savo jausmus pažymi Tarptautinę bučinių dieną.

2. Atrodo, kad žmonės bučiavosi visada

Pirmieji rašytiniai bučiavimosi įrodymai buvo rasti keturiose senovės indų religijos vedose. Apytiksliais skaičiavimais, jie buvo parašyti 1500 metų prieš Kristaus gimimą.

3. Lūpos yra jautriausia kūno vieta

Mokslininkai apskaičiavo, kad lūpos yra 100 kartų jautresnės nei mūsų pirštų galiukai. Pasak ekspertų, bučinio metu moteris gali net pasiekti orgazmą. Tiesa, tam reikia, kad jos partneris turėtų aukščiausios klasės bučinių įgūdžių.

4. Bučiniai gali užtrukti labai ilgai

Pora iš Tailando, Ekkachay ir Laksana Tiranarat, yra bene vieninteliai pasaulyje, kurie gali surengti šauniausius bučinių meistriškumo kursus. Jei užfiksavo ilgiausio bučinio pasaulyje rekordą, jausmų pliūpsnyje (ir lūpų susijungime) išsilaikę daugiau nei 2 dienas!

5. Bučiniai kartais būna pavojingi

Viduramžių japonų rankraštis vyrus ragino nebučiuoti moterų per jų intymaus malonumo viršūnę, nes yra didelė tikimybė, kad moteris nukąs mylimajam liežuvį.

6. Tai natūralus vakcinacijos būdas

Ne paslaptis, kad bučiuojantis du žmonės keičiasi bakterijomis. Skirtingų žmonių seilėse maždaug 80% mikrobiomo yra vienodi, o kiti 20% – skirtingi. Tik vienas bučinys gali pernešti milijonus mikroorganizmų iš lūpų į lūpas! Mokslininkai iš Nyderlandų padarė tokią išvadą atlikę eksperimentą. Jie paprašė savanorio išgerti probiotinio gėrimo, supakuoto su naudingomis bakterijomis, ir tada 10 sekundžių pabučiuoti savo antrąją puselę.

Mokslininkų teigimu, bakterijų mainai tam tikru mastu yra netgi naudingi, nes didesnė jų įvairovė gali padėti apsaugoti organizmą nuo patogenų.

7. Su bučiniu galite pasigauti virusą

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 70% žmonių iki 50 metų yra herpeso viruso nešiotojai. Tuo pačiu metu kontaktas iš lūpų į lūpas yra vienas iš labiausiai paplitusių 1 tipo herpeso viruso perdavimo būdų.

Siekdama užkirsti kelią galimai infekcijai, Amerikos seksualinės sveikatos asociacija rekomenduoja nebučiuoti to, ant kurio lūpų matyti herpeso simptomų.

8. Bučiniai padeda numesti svorį

Nepaisant to, vargu ar pavyks tapti lieknesniu jų pagalba. Taip, jie tikrai padeda deginti kalorijas (kaip ir bet kuri kita aktyvi veikla), tačiau to nepakanka!

Įprastas bučinys sunaudos tik 2 kalorijas, o aistringas – 6,4 kcal. Taigi, bučiuodamiesi 4 minutes, maloniai išsiskirsite su 25,6 kilokalorijomis. Tokį pat kiekį galima prarasti einant pėsčiomis 5 minutes.

9. Jie taip pat apkrauna raumenis

Įprasto bučinio metu žmonės naudoja tik 2 veido raumenis, o įnikę į prancūzišką bučinį įdarbinsite net 34.

10. Prancūziškas bučinys yra įžeidžiantis

„Prancūziško bučinio“ sąvoka atsirado Anglijoje 1923 m. Tuo metu tai turėjo neigiamą atspalvį, nes britai manė, kad prancūzų kultūra yra „apsėsta intymumo“. Todėl „prancūziškas bučinys“ buvo vertinamas kaip įžeidimas.

Tačiau pačioje Prancūzijoje toks bučinys buvo vadinamas „sielos bučiniu“. Prancūzai tikėjo, kad kai pora „tinkamai“ pasibučiuoja, jų sielos susilieja.

11. Kai bučiuojamės, pasilenkiame į dešinę.

„Scientific Reports“ paskelbti tyrimai rodo, kad beveik du trečdaliai pasaulio gyventojų bučiuojasi pakreipę galvas į dešinę. Be to, vyrai 15 kartų dažniau nei moterys inicijuoja glamones.

Mokslininkų teigimu, pirmenybė galvos pasvirimui nustatoma dar gimdoje. Numanyti, kuria kryptimi žmogus pasuks galvą, galite sužinoti, kuri ranka vedanti – dešinė ar kairė.

12. Bučiavimasis viešumoje ne visada reiškia meilę

Manome, kad bučiavimasis viešai yra vieša meilės išraiška. Tačiau bandar tai pagrįsti pasirodė, kad tai nėra taip akivaizdu, rašoma žurnale „Journal of Sex Research“ paskelbtame tyrime.

Mokslininkai iš Kanzaso universiteto paklausė 349 17–35 metų vyrų ir moterų, kodėl jie bučiuojasi viešai? Paaiškėjo, kad trečdaliui eksperimento dalyvių bučiniai nėra jausmų apraiška, jie tiesiog norėjo, kad kiti žmonės tai pamatytų. Vyrai dažniausiai siekė įrodyti, kad gali laimėti patrauklios moters dėmesį, o 50 proc. dailiosios lyties atstovių teigė, kad tai padarė norėdamos išprovokuoti pavydą savo buvusiems meilužiams ar net kitoms moterims.

13. Bučiuojantis pagrindinis dalykas yra ne lūpos!

Anksčiau mes manėme, kad bučiuojantis svarbiausia yra jausmingos lūpos. Iš tikrųjų taip nėra! Leidinio “Evolutionary Psychology suggests” paskelbti tyrimai rodo, kad yra dalykų, kurie turi daug daugiau reikšmės.

Mokslininkai paklausė dviejų šimtų moterų nuo 18 iki 24 metų, į ką jos atkreipia dėmesį šio prisirišimo akto metu? Netikėtai svarbiausiu kriterijumi asirodė besantys sveiki dantys.

14. Bučiniai padeda numalšinti stresą

Oksfordo universiteto mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Jie paprašė 52 įsimylėjusių porų 6 savaites dažniau bučiuoti savo partnerį arba palikti viską taip, kaip yra.

Eksperimento pabaigoje iš porų buvo paimti kraujo mėginiai analizei, jiems taip pat buvo rekomenduojama užpildyti trumpą klausimyną. Peržiūrėjus rezultatus paaiškėjo, kad įsimylėjėliai, kurie bučiavosi dažniau nei įprastai, buvo mažiau įsitempę. Streso hormono kortizolio kiekis jų kraujyje labai sumažėjo.

15. Glamonės pratęsia meilę

Bučiuojantis žmogaus kūne suaktyvėja „prieraišumo hormono“ – oksitocino sintezė. Mokslininkai nustatė, kad tarp visų porų saldainių-puokščių santykių periodu jo lygis yra didžiausias, o po to palaipsniui mažėja. Būtent bučiniai padeda išlaikyti šio hormono kontrolę ir taip pailgina meilę. Kalbant apie aistrą, seksologai siūlo eksperimentuoti, pavyzdžiui, intymios prekės (žaisliukai, įvairūs apatiniai, korsetai ir kiti gaminiai) gali padėti išsklaidyti rutiną.

16. Bučiniai daro mus laimingais

Kai du žmonės sujungia lūpas jausmų priepuolyje, kūnas gamina endorfinus – laimės hormonus. Jie padidina prieraišumą, sukelia malonias emocijas ir džiugina mus net pasibaigus bučiniui.

Būkite mylimi ir bučiuokitės dažniau!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+