Aromaterapija bevertė sveikatai
Taip liaupsinama aromaterapija, pasirodo yra mados ir tikėjimo reikalas, kurio rezultatai priklauso nuo pardavėjų ir gamintojų įtaigos ar hipnozės … pirkėjams.
Vienas iš išsamiausių aromaterapijos tyrimų parodė, kad šis netradicinės medicinos būdas absoliučiai bejėgis įtakoti sveikatą. Buvo tiriami patys populiariausi kvapai, ir nerasta jokio jų poveikio. Nė vienas iš ilgalaikio ar trumpalaikio uostymo rezultatų nebuvo teigiamas. Kvapai nepadeda nei pašalinti streso, nei stiprinti imuninę sistemą. Nors tyrimais buvo norėta įrodyti, kad kvapai ne tik pakelia nuotaiką, bet ir veikia fiziologiją, tačiau įrodymai gavosi atvirkštiniai. Psichologas – psichiatras teigė, kad aromaterapijos poveikis – tai placebo (kai žmogui pagerėja ne nuo vaistų, kvapų, o nuo įtikėjimo, kad jam pagerės). Jis atrinko 56 žmones, kad išbandyti pačių populiariausių „vaistinių” aromatų poveikį, deja jokių pakitimų organizme nerado. Jis pasakė: ” Tai labai išsamus tyrimas, ir jokių įrodymų aromaterapijos naudai nėra, bet jeigu žmogui gerai… mes nežadame jo įtikinėti kitaip.”
Elena Fedotova
http://www.aif.ru/article/index/article_id/16445
Visko yra daug, na ir kas? Juokingiausia yra tai, kad viskas žmogui padeda, viskas išaiškinta, viskas jau mokslininkų rasta… tii ligonių daugėja ir žmonės debilėja… Ką gali ta aroamaterapija? Šiandien terapijomis paversta viskas: maisto terapija, šokio dainos sekso, biblioterapija, dievo taraplja, vandens ugnies terapija ir t.t. ir t.t. ir ką? Pinigai. Tai visa terapija. O kam vis dar neaišku, tas ir moka tuos pinigus. Manipuliuojama? O kuom dabar nemanipuliuojama? Jūs pati komentare manipuliuojate savo nuomonę adresuodama „Ar jūs esat tikri, kad taip manot”. Čia kam? Mokslininkams? Tai jie tikri, nes apie tai paskelbė viešai. O gal šis klausimas straipsnio vertėjams? Tai jiems visiškai neįdomi ši tema, jiems įdomus atlygis už vertimą. O dėl perversmo moksle, tai atsibuskite, jis jau įvyko ir ne vieną kartą, ir vyksta tokiau, ir ne tik perversmas, bet ir karas. Tad manipuliuojate jūs rašydama iš siauro, nenoro žinoti.
O kas liečia kvapų poveikį, tai pakanka pakišyi žmogui po nosim mėšlo, arba pietaujant paskleisti šlapimo aromatą, ir bus aišku, turi kvapai poveikį ar ne. :)
Yra pakankamai daug mokslinių tyrimų, kurie buvo atlikti įrodyti, kad aromaterapija turi poveikį žmogaus organizmui. Yra daug mokslinės literatūros ta tema, o mokslinė literatūra visada yra paremta mokslu. Be to, dažnai būna parašyta, pavyzdžiui, eterinių aliejų cheminė sudėtis. Būna aprašyta kas ir kaip įtakoja kurias organizmo funkcijas, todėl man įdomu, ar jūs manot, kad būna aprašyta netiksli cheminė eterinių aliejų sudėtis ar tos medžiagos neturi įtakos organizmui? Aplamai, teigiant, kad aromaterapija neįtakoja žmogaus sveikatos, taip pat yra teigiama, kad ramunėlių arbata tikrai nepadeda nuo galvos skausmo, o pelynai nuo pilvo. Jeigu eteriniai aliejai neturi įtakos žmogaus organizmui, tai nei viena žolelė neturi jokios įtakos žmogui, nes eteriniai yra žymiai stipresnės medžiagos. Ar jūs esat tikri, kad taip manot?
Aplamai, neskaičiau šaltinio, nes nemoku rusų. Arba šitas straipsnis galėtų būti perversmas visame mokslo pasaulyje (nors taip nebus), arba čia vėl manipuliuojama nuomonėmis apie faktus.
Tokia būsena kaip savitaiga, transas, kuris aplanko kiekvieną žiūrintį TV ir kitose žmogui nepažįstamose sąmonės būsenose, visada duoda rezultatų. Savitaigą valdantys žmonės dažniausiai neserga, o jeigu ir sunegaluoja tai patys save sutvarko. Galbūt ne 100% nes savęs pažinimui nėra ribų, tačiau savitaiga yra galingiausias vaistas. Ir vieni žmonės žino, o kiti nežino, kad daugelį dalykų padaro savitaiga, įtaiga, transas, ir to pasekoje gimsta stebuklingi išgijimai. Tačiau nėra svarbu kaip išgydomas žmogus, daug svarbiau, kad žmogus žino kodėl susirgo, ir kad pats gali sau padėti ne tik pagydyti savo kūną, bet ir nenualinti jo iki ligos.
jei tai ir tėra savitaiga tačiau man ji davė rezultatu