Populiari „sveikos“ mitybos taisyklė – valgyti kuo įvairesnį maistą, nes žmogus turi gauti „visko“: kalcio, magnio, baltymų, amino rūgščių ir t.t. – yra tikras „vergo darbas“ žmogaus skrandžiui dėl virškinamųjų procesų skirtingumo.

Ypač kai ta įvairovė talpina savyje gamintą ir žalią maistą. Medikų, dietologų sudarytos ir rekomenduojamos taip vadinamos sveikos, subalansuotos mitybos lentelės tinka tik nedidelei grupei žmonių, veikia laikinai ir kas nemaloniausia – asmuo tampa dar labiau priklausomas nuo maisto, koks tas maistas bebūtų: ar tai tradicinio supratimo, ar tai vegetariškas, ar veganiškas.

O žinia, kad sąmoningas atsisakymas vartoti vienos ar kitos rūšies maistą, yra suvokimo plėtros dalykas. Ir perėjimai pradžioje prie vegetarizmo, paskui prie veganizmo ir t.t. yra tik tam tikri etapai sąmonės plėtimo link, po kurių galima eiti toliau…

Įdiegtas supratimas, kad tikras maistas yra tik tas, kuris – kietas ir kramtomas – atgyvenęs, nes pasaulyje yra asmenybių, senai už tokio supratimo ribų ir vartojančių tik skysčius.

E. Užkurienė

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.