Badavimas

Sveiki! Nesenai užsiregistravau šiame tinklalapyje. Perskaičiau bemaž visas forumo temas. Norėjau pasidomėti sveikuolių, turinčių patirtį. Ką manote apie badavimą? Esu skaičiusi Polio Brego knygą apie badavimą. O visuomenėje badavimas labai prieštaringai vertinamas. Ar esate tai bandę? Ar tai tikrai gali būti veiksminga, o gal tai pavojinga?

19 Komentaras

 1. Aš badavau apie 30 val. (nuo penktadienio nakties iki šeštadienio ryto) gamtoje be vandens :) iš ryto prasibėgau, apsipyliau vandeniu, buvo fizinis aktyvumas „tvarkiausi” gamtoje, nes negalėjau sėdėti ir nieko neveikti. vakare jau norėjosi valgyti, bet nevalgiau. o gerti nesinorėjo. o siandien atsikėliau ir šakės! galva sukasi, akyse temsta, vos iki tualeto nuėjau. poto tik arbatos su medumi ir į lovą kol truputi atsigavau. apetitas pakilęs, valgyti norėjau kaip alkanas žvėris! :D prisivalgiau salotų, varškės, nusiprausiau po šaltu vandeniu ir tik tada atsigavau…. galvoju kad silpnumas toks pasirodė dėl to kad yra didelis energijos ir maisto medžiagų trūkumas kūne :gausi:

 2. Buvau parą su draugais be maisto ir vandens. Gamtoje. Savijauta gera; poreikio nei maistui, nei gėrimui nebuvo. Buvo apsipylimai vandeniu, drėgno kūno džiovinimas vėjyje, ir saulės „vonios”. Buvo kiek tai ir lengvo fizinio judrumo: lengvas bėgimas, pratimai…Ir nors negėriau, bet karts nuo karto teko šalinti iš organizmo skysčius (na į krūmus bėgti). O organizmas juk šalina tai, ko jam nereikia arba ko per daug. Tačiau kūno svorio nenukrito, koks buvo prieš, toks ir liko po paros.
  Grįžus į miestą, jau kitaip:iš ryto jautėsi silpnumas. Tačiau po apsipylimo šaltu vandeniu, po fizinio krūvio, aktyvumas ir savijauta normalizavosi.

 3. Tobula! Saule, kaip ir viskas ką darai, tavo rankose – tobula :roza:
  O kad badavimo tema nevirstu akmenine, pasakysiu, kad pats žodis badas nėra sveikatos šaltinis :), tačiau susilaikymas nuo maisto ir gėrimų yra veiksminga priemonė daugeliui atvejų. Apie tai galiu papasakoti daug. Tik pabrėšiu, kad nevalgymas stiprina tas energijas, kurios žmoguje nevalgymo metu esti. Jeigu agresija, nepasitenkinimas, puikybė, baimės yra aktyvūs, geriau su nevalgymu būti atsargiu. Jeigu emocijos puikiai valdomos, tada be maisto ir vandens išbūsite gana ilgai 3-5-7 dienas ir nebus jokių toksiškų savijautų. Tokias, ilgesnio savęs išbandymo praktikas, geriausia daryti tada, kai turite atostogas, su bendraminčiais, kurie jau gali laisvai tai daryti. Iš tikro tai duoda labai gerą savijautą, suaktyvina pojūčius, pasidarai vos ne ekstrasensas :)
  Rekomenduoju parą savaitėje nevalgyti ir negerti. Sezone pabandykite tris paras nevalgyti. Tai ne tik palaiko gerą savijautą, figūrą, bet ir įjungia žmogaus užmirštas savybes. Be abejo rašau tik vegetarams ir abstinentams. Tikiuos Indrei atsakėme į visus klausimus.

 4. čia beskaitant tiesiog spontaniškai išsirutuliojo tokia linksma alegorija :)
  ***
  rieda akmenėlis takeliu žemyn
  susitinka laisvą vėją, kviečia paupin gelestau:
  (kur ir pats nurieda)

  Vėjui – kas? Jis – laisvas
  Kalnas, paupys – jam kasdienės erdvės –
  Žvilgsnis kur pavys..

  upėj išsimaudžius
  akmenėlį kviečia vėjas link kalvos
  į erdves pažvelgti nuo pušies aukštos :isimylejau2:

  čia jie išsiskyrė
  nes akmens dalioje –
  link dangaus riedėti nevalioja… :nava:

 5. Aš pagiežą jaučiu? Na tikrai ne. Dar ir dėkinga esu sveikata.info už tai, kad padėjo pagrindus sveikatos suvokimui. Tikrai ačiū, ir čia ne koks juokas. Ale kad nesusikalbu su florantiečiais, tai ką jau padarysi, į ginčus nesivelsiu. :)

 6. Visi mes, baigę ne po vieną aukštą mokslą, kad ir studijos užsienyje, po 10 ir daugiau metų, puikiai žinome, kad kai rašai disertaciją, tai viskas puikiai klostosi tada, kai puikiai išmanai ir pasiruoši savo dalyką, o ne tada, kai ieškai internete medžiagos ar perki ją :) Jeigu pas žmogų yra galva, tai ir žinios joje yra, ir visi mokslai eina kaip sviestu patepti, o jeigu nėra, tada ir internetas nepadės.
  Sveikata yra gyvenimo išvada. Jeigu jau jaunystėje yra bėdų, skubėkite mokytis praktiškai, o ne teoriškai. Susiraskite praktines sveikatos mokyklas, į kurias įeisite ligoti, o išeisite sveiki ir stiprūs. Va Romanas, asmeninis treneris, http://www.treniruote.com/
  kuris neleis jūsų kūnui klausytis internetinio bumo, o padarys jį gyvą, kas yra svarbiausia. Profesionalai nesėdi internete, o dirba su gyvais žmonėmis. Be abejo, tai yra mokama. Nes visada yra energijų mainai. O už dyką žinios nevertinamos ir, kaip ir šitame forume – išjuokiamos. Sakyčiau, tikras žmogus gauna tikras žinias, tikrą mokytoją ir tikrą gyvenimą, ir adekvačiai … kitaip. Sveikata info tai – sveikuolių entuziastų, bet ne fanatikų, laisvalaikio veikla: kaip jie gyvena patys, tą informaciją deda ir čia. Sutinku su Daina, kad forumas per daug atviras visiems labai subjektyviems lankytojams.
  Merginos, daugiau sporto, daugiau gryno oro ir pastovaus tobulėjimo, ir nereikės nei valytis, nei badauti, nei sėdėti tame internetiniame šiukšlyne. O akmenėliui vertėtų pagiežą kur nors kitur išlieti :) tikrai tokie „sąmojai” neteikia garbės.

 7. Daina wrote:

  O jeigu jus nardote internete ir ieskote info tai cia sakyciau ne tik kad nerimta bet ir visiskas tupumas savo smegenu atzvilgiu.

  Turbūt idealu būtų, jei skaityčiau tik sveikata.info?

  Nesikrimskit taip, juk lyg ir nelabai painiojuosi po kojomis šitame forume.

 8. primityvi panele, akmeneli, kas tinka ir kas netinka siame ar kitame forume akivaizdu yra tik pacios nuomone :) , kuri ir parodo, kad pati cia netycia pakliuvai. uzknisa tokie pasisakymai ir tokie zmones. jums iki florantizmo kaip iki saves… matomai kuzdete kuzdate forumuose kuriuose tinka primityvizmas. mano valia butu foruma padaryciau zmonems, o ne snekalams arba atiduociau medikams :)
  bent jie dirba daro o ne pliurpia.
  O kad internete pilna sudo, tai visi zino, ir siulai i ji lysti? Aciu. man va pakanka dvieju zmoniu pavyzdzio kad tapciau kuom noriu. ir butent siame forume ir susitikimuose gavai pagrindus. O jeigu jus nardote internete ir ieskote info tai cia sakyciau ne tik kad nerimta bet ir visiskas tupumas savo smegenu atzvilgiu. negi manote, kad smegenis tersti yra sveika? :karste:

 9. Labas, Indre. Badavau tik tris dienas, o paskui savaitę valgiau vien košes, vaisius ir daržoves. Niekuo nesirgau, tai ir pagyjimais negaliu girtis, bet man tai buvo geras būdas pereiti prie sveikesnio maisto, tiesiog po to nebesinorėjo kai kurių produktų, kuriems vis neatsispirdavau. :) O šiaip tai internete pilna žmonių pasakojimų, kaip jie badavo, kokie rezultatai ir t.t.

  Indrė wrote:

  Ir šiaip, kaip ir minėjau, visokią informaciją renku. Man tai įdomu.

  Mano primytivus spėjimas: šitame forume nedera tokie pasakymai. :mrgreen:

 10. Turiu pasiūlymą – daug sportuoti, daug judėti, nes judesys – gyvenimo pagrindas.

 11. Saulėtas Poetas wrote:

  Indrė wrote:

  Tikslas – organizmo apsivalymas. Del geresnės savijautos, žinoma.

  Kaži ką reiškia geresnės savijautos? Ko ji netenkina? Šiaip organizmas, pats savaime turi labai nuostabią savijautą. Savijauta pablogėja tik užgriozdinus kokiais netinkamais maistais. ir per dideliais jų kiekiais. Spėju, gerbiamoji, dėl geresnės savijautos ir papildus, ir vitaminus valgot?

  Gerbiamasai, neatspėjote! :P Nei papildų, nei vitaminų aš nevartoju.
  O savijauta… Jaučiuosi dažnai silpna, pavargusi, išsekusi, dažnai kankina sloga… Tai jau kaip koks lėtinis dalykas. Aišku, daktarai nieko neranda. Baisaus kažko ir nėra. Bet aš tai dažnai jaučiu ir man tai nepatinka. Ir vis kankina mintys, kad kažkaip patobulint reikia tą gyvenimo kokybę.

 12. Irena wrote:

  Mano tikslai neturi nieko bendra su jūsų tikslais. Logiškai mąstant – kam terštis? kad paskui valytis? be to, jeigu nežinote, tai organizmas turi savo valymosi sistemą ir viską ko jam nereikia ar reikia jis prafiltruoja atsirenka per eilę vidinių organų tam ir skirtų, ir šlamštą išmeta per šlapimo ir žarnyno sistemą. Jeigu šios sistemos dirba – o žmogus mano su savo nuomone kad jam reikia valytis, tai problemos pas žmogų tik galvoje.

  Na, kam terštis…? Ogi daug užsiteršusių, manau, yra. Nebent išskirti tuos, kuriuos nuo vaikystės tėvai įpratino maitintis vegetariškai ir sveikai. Kažkokio visiško brudo aš niekad ir nevalgiau. Nerūkiau ir negeriau. Paauglystėje pasireiškė silpna forma psoriazės. Nuo to ir prasidėjo kažkoks ieškojimas, kad visa tai neišplistų ir liautųsi. Dėl to ir buvau išbandžiusi visokius „valymusis” naturaliomis sultimis. tapau vegetare. Tačiau problema visiškai neišnyko. Tiesa, tai truko kokiu dvejus metus, o pamažėlė vėl grizau prie seno mitybos rėžimo. O dabar vis neduoda man tai ramybės. Pati jaučiu, kad mėsa reikia išbraukti iš raciono. Todėl viską pradėjau iš naujo. Ir šiaip, kaip ir minėjau, visokią informaciją renku. Man tai įdomu.

 13. Indrė wrote:

  Tikslas – organizmo apsivalymas. Del geresnės savijautos, žinoma.

  Kaži ką reiškia geresnės savijautos? Ko ji netenkina? Šiaip organizmas, pats savaime turi labai nuostabią savijautą. Savijauta pablogėja tik užgriozdinus kokiais netinkamais maistais. ir per dideliais jų kiekiais. Spėju, gerbiamoji, dėl geresnės savijautos ir papildus, ir vitaminus valgot?

 14. Mano tikslai neturi nieko bendra su jūsų tikslais. Logiškai mąstant – kam terštis? kad paskui valytis? be to, jeigu nežinote, tai organizmas turi savo valymosi sistemą ir viską ko jam nereikia ar reikia jis prafiltruoja atsirenka per eilę vidinių organų tam ir skirtų, ir šlamštą išmeta per šlapimo ir žarnyno sistemą. Jeigu šios sistemos dirba – o žmogus mano su savo nuomone kad jam reikia valytis, tai problemos pas žmogų tik galvoje.

 15. O del ko badavai, jei ne del sveikatos ir geresnes savijautos? :)

 16. Na badavimas apsivalymui gal ir tinka. Aš asmeniškai nevalgiau ilgai, tačiau ne apsivalymams ir ne sveikatai. Nes valytis neturiu nuo ko ir sveikata nesiskundžiu. Esu vidinės švaros palaikymo šalininkė, tačiau pirmenybę suteikiu žmogaus pagrindui – smegenims :) todėl dėl badavimų apsivalymams ir sveikatai neturėsiu ką pasakyti. Bet gal kas nors kitas išsigydė ką nors badavimu, ar išsivalė ir papasakos.

 17. Tikslas – organizmo apsivalymas. Del geresnės savijautos, žinoma. Tai turbūt ir paskatino užsiregistruoti šiame puslapyje. Visi čia siekia sveikesnio gyvenimo, kažkaip nori pakeisti gyvenimo būdą. Aš dar tik ieškotojoja. Tiesiog renku įvairią informaciją. Idomu išklausyti kuo daugiau nuomonių, patirčių. Kadaise esu badavusi po parą ar 36 val. Gėriau tik vandenį. Tuomet dar nebuvau ir skaičiusi jokios literatūros. O vat pvz., 10 dienų badavimas? Rašoma, kad labai išvalo organizmą. Bet nepažįstu nei vieno žmogaus, kuris būtų tai išbandęs savo kailiu ir galėtų papasakoti potyrius ne tik bado metu, bet ir praėjus tam tikram laikui po to. O pasitikėti tiesiog viena kažkokia knyga kažkaip irgi nebūčiau linkusi.

 18. Indrė wrote:

  Sveiki! Nesenai užsiregistravau šiame tinklalapyje. Perskaičiau bemaž visas forumo temas. Norėjau pasidomėti sveikuolių, turinčių patirtį. Ką manote apie badavimą? Esu skaičiusi Polio Brego knygą apie badavimą. O visuomenėje badavimas labai prieštaringai vertinamas. Ar esate tai bandę? Ar tai tikrai gali būti veiksminga, o gal tai pavojinga?

  O kokiu tikslu norite badauti?
  Nėra vieno atsakymo visiems. Kai kam badavimas gali padaryti daug žalos, kai kam naudos. Reikia žiūrėti, koks badavimo tikslas, koks yra žmogaus sudėjimas, kokį gyvenimą jis gyvena, kokią sveikata, kur žada badauti, kaip ilgai. Įvertinus visus atsakymus galima tiksliai pasakyti kenks ar nekenks badavimas. Be to, kas pagal jus yra badavimas? irgi neaišku. Be jokio maisto ir be jokių skysčių – sausas badavimas. Be maisto tik geriant vien vandenį – šlapias badavimas. O visa kita nėra badavimas. Be to, badavimą organizmas pajaučia labai skirtingai.
  Todėl kiekvienam žmogui yra tik vienas atsakymas, būtent jam.
  Konkretesniems klausimams konkretesni atsakymai.

 19. Labas, neesu tos knygos skaites, taciau esu saites namzai kitos literaturos ir namanu kad tai pavojinga, gal but tik tie krastutinaiai atvejai, kada badaujama labai ilga laika, nes paskui sunku ir labai palnengva reikia grizti prie iprasto mitybos rezimo. Nors badavimas yra tikrai stebuklingas ir nepaprastai veiksmingas procensas organismo apsivalymui, taciau kiek drastiskas mano nuomone, bet jei jau labai prastai ar liga pradeda kamuoti, tai isieties nelieka kitos kaip badavimas ;)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+