Akupunktūra

Garsiausi kinų medicinos vaistai

Kinai pagrįstai didžiuojasi savo tradicine medicina, kuri sėkmingai vystėsi daugelį šimtmečių. Ir šiandien daugelis žmonių iš viso pasaulio aplanko gausiausią Žemės tautą, ieškodami medicinos ir procedūrų, kurios padėtų atsikratyti ligos. Tačiau prieš naudojant bet kurią priemonę rekomenduojama pasitarti su kvalifikuotu specialistu.

Gyvenimo šaknis

Ženšenis

Štai taip vietiniai mėgsta vadinti vieną iš garsiausių Kinijoje naudojamų vaistinių augalų. Jo oficialus pavadinimas yra ženšenis. Manoma, kad augalo šaknis primena žmogaus kūną. Kinijos gyventojai tiki, kad naudojant šį natūralų vaistą galima išgydyti jei ne visas, tai bent jau daugelį ligų. Fototerapiautai visame pasaulyje pripažįsta naudingas šio augalo savybes. Ženšenis yra ypač prisotintas antioksidantais, kurie leidžia sumažinti bet kokio tipo uždegimą organizme. Remiantis atliktais tyrimais teigiama, kad ženšenio gydymo priemonės veiksmingai mažina organizmo oksidacinius procesus ir taip padeda kovoti su uždegimu. Augalas yra naudingas gydant smegenų ligas, kraujagysles, reprodukcinę sistemą ir vėžio prevencijai.

Adatų jėga

Akupunktūra

Pasak istorinių šaltinių, akupunktūra atsirado Kinijoje dar neolito laikais, kuomet vietoj metalinių adatų buvo naudojami smailūs akmenys. Toliau šis mokslas vystėsi ir tobulėjo. Dabar akupunktūra aktyviai naudojama alternatyviose praktikose daugelyje šalių, tame tarpe ir Lietuvoje. Ji padeda gydyti tiek įprastus galvos skausmus, tiek sunkias lėtines ligas. Kai kuriose Kinijos dalyse akupunktūra naudojama kaip operacijos anestezija. Remiantis tarptautiniais tyrimais tvirtinama, jog ši praktika gali turėti teigiamą poveikį žmonių sveikatai ir sumažinti skausmą. Tačiau dažniausiai akupunktūra skiriama kaip ne pirminė, bet papildoma terapija ar profilaktika. Nepaisant įspūdingo adatų dydžio, pati procedūra yra praktiškai neskausminga.

Naudingos jūros gėrybės

jūrų arkliukai

Didelė Kinijos dalis yra pakrantėje todėl nenuostabu, kad jūros gėrybės taip pat tapo svarbiomis tradicinės medicinos sudedamosiomis dalimis. Pavyzdžiui, jūrų arkliukai nuo seno buvo žinomi kaip priemonė erekcijos sutrikimui, nevaisingumui ir kitoms reprodukcinės sistemos problemoms gydyti. Priemonės su jūros arkliukais taip pat naudojamos kovojant su inkstų ir nervų sistemos ligomis.

Jūros žvaigždės yra ne mažiau žinomos tradicinėje Kinijos medicinoje. Jos vertinamos už galingas priešuždegimines savybes. Žvaigždės kūno sudėtyje esančios medžiagos padeda susidoroti su artritu, gerklės skausmu, diabetu, širdies, skrandžio, smegenų ligomis, alergijomis, astma ir onkologiniais susirgimais. Unikalios žvaigždės savybės sudomino ir Vakarų oficialią mediciną. Ypač domisi gydytojai gleivėmis, kurias skleidžia šie jūrų gyvūnai. Galbūt, jos bus įtraukta į būsimų vaistų nuo uždegimo sudėtį.

Taurės nuo skausmo

taures

Daugumai lietuvių gydymas taurėmis asocijuojasi su sovietmečiu ir dabar atrodo jau seniai pasitraukė į užmarštį. Bet ne Kinijoje. Ten su pašildytomis ir prie kūno pritvirtintomis taurėmis ir šiuo metu gydoma nemaižai ligų. Pavyzdžiui, šis metodas yra paplitęs sporto medicinoje, siekiant sumažinti skausmą ir paspartinti organizmo atsigavimą po sužeidimų. Taurės taip pat naudojamos kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis, hipertenzija, artritu. Kinų liaudies medicinos atstovai mano, kad kūno šildymas ir masažavimas taurėmis pagerina kraujotaką ir tokiu būdu padeda organizmui geriau susidoroti su toksinais be jokių šalutinių poveikių. Tačiau oficialaus mokslininkų patvirtinimo šis metodas dar nesulaukė.

Vėžliai imunitetui

Pietų ir Rytų Azijoje, ypač Kinijoje, gerai žinomi vėžlių kulinariniai patiekalai. Ypač populiari ten viena iš minkštųjų vėžlių rūšių, turinčių pažeidžiamą kiautą. Jį kinai laiko labai vertingu tradicinės medicinos ir grožio produktų ingredientu. Vėžlys turi drėkinančių ir maitinančių odą savybių, daug mineralų ir kolageno. Vietiniai gyventojai mano, kad gyvūno šarvo vartojimas padeda susidoroti su viduriavimu ir stiprina imuninę sistemą. Tyrimai patvirtina, kad produkto sudėtyje esančios medžiagos prisideda prie susidarymo imunoglobulino baltymo, kuris stiprina organizmo vidaus apsaugą.

Elnių vaistai

Kitas gerai žinomas Kinijos liaudies medicinos ingredientas yra elnių ragai ir sausgyslės. Iš jų ruošiami vaistai kaulų, sąnarių ir sausgyslių stiprinimui. Gydytojai rekomenduoja vartoti tokius vaistus esant artrito paūmėjimui, kad sumažėtų skausmas, taip pat pataria jų pagalba mažinti raumenų spazmus esant dideliems krūviams. Elnių produktų paslaptis yra gausus baltymų ir kolageno peptidų kiekis.

Senyvi kinai imasi gydymo priemonių su elnių sausgyslėmis kaip osteoporozės prevencijos. Atskiruose tyrimuose su žiurkėmis nustatyta, kad šis vaistas mažina kaulų masės praradimą. Dėl elnių ir ragų populiarumo dažnai pasitaiko klastočių. Pirkdami juos būtinai atkreipkite dėmesį į oficialius sertifikatus ir dokumentus, patvirtinančius produkto autentiškumą.

Driežai nuo peršalimo

Peršalimo ir sauso kosulio atveju kinai rekomenduoja naudoti produktus, pagamintus iš džiovintų driežų – gekonų. Manoma, kad jie pasižymi teigiamu poveikiu plaučiams ir inkstams, kurie peršalimo laikotarpiu būna glaudžiai susiję su kosuliu. Stiprindami kvėpavimo ir urogenitalinės sistemos darbą, driežai padeda greitai susidoroti su kosuliu ir infekcija. Pakanka kasdien suvartoti džiovintų roplių miltelių. Kinų medicinoje šie gyvūnai taip pat naudojamas gydyti ankstyvą ejakuliaciją.

Tarakonai nuo pilvo skausmų

Vis daugiau Kinijos privačių farmacijos kompanijų domina tarakonai kaip tradicinės medicinos gamybos sudedamosios dalys. Ištisi ūkiai yra sukurti siekiant auginti šiuos ne labai malonius vabzdžius. Manoma, kad jie pasižymi teigiamu poveikiu odai po nudegimų ir gali tapti svarbiais kosmetikos gaminių ingredientais. Vaistų sudėtyje tarakonai naudojami kovojant su virškinimo ir kvėpavimo sistemos ligomis, ypač gastritu ir tuberkulioze. Iš šių vabzdžių ruošia gydomuosius miltelius ir sirupus.

Stebuklingas parazitinis grybas

cordyceps

Kinai vadina jį „kirminų žolė“ arba „vikšriniu grybu“, o mokslinis jo pavadinimas yra cordyceps. Šis parazitinis grybas dažniausiai išsivysto ant skruzdžių ar vikšrų, kurie gyvena aukštai kalnuose ir tropikuose. Dėl jo vabzdys miršta, o grybas užauga ir tampa panašius į bjaurius pirštus. Jie naudojami kinų medicinoje, siekiant gydyti kepenų ir inkstų problemas, po chemoterapijos, didinti energiją ir jėgą. Keletas šiuolaikinių tyrimų parodė grybo aktyvų poveikį vėžinėms ląstelėms, todėl ateityje jis gali būti pritaikytas vėžio gydymui.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+