Geriausias būdas spręsti problemas

Geriausias būdas spręsti problemas yra mokėti su jomis elgtis. Kaip ir bet koks matematikos ar algebros uždavinys reikalauja sprendimo būdo, taip ir mūsų problemos turi sprendimo variantus. Jeigu mes nenorime spręsti problemos, tai dažniausiai ir sprendimo būdus atmetame, ir toliau ieškome pagalbos, pasiteisinimo arba susitaikome su negatyvia padėtimi.

Kiekvienas žmogus yra įpratęs gyventi vienokį ar kitokį gyvenimą. Kai tas įprotis sukuria nepageidaujamus įvykius, kyla problemos. Problemų mechanizmas gana paprastas. Jis susideda iš 3 ne: neanalizuojama dabartis, nekonstruojama ateitis, nesimokoma iš praeities. Padarykite išvadą: norint išmokti kokybiškai spręsti problemas būtina: analizuoti dabartį, konstruoti ateitį ir nebekartoti praeities klaidų. Tačiau elgsena, kuri leistų mums manipuliuoti šiomis trimis galimybėmis, yra charakterio savybių ugdymas arba slopinimas. Nėra paprasta žmogui, nieko negirdėjusiam apie tai, jog gyvenimo kokybę galima nulemti patiems, staiga pasikeisti ir elgtis taip, kad problemos taptų galimybėmis gyventi geriau arba bent jau netrugdytų.

Jeigu įvyko taip, jog kilo problema, pabandykite pasinaudoti trimis išvardintomis galimybėmis.  Analizuokite dabartį: ką galima padaryti dabar, kad problemą išspręsti, ir darykite veiksmą. Kurkite ateitį: kaip elgtis, ko imtis, kad ši problema nebesikartotų, ir darykite veiksmą. Ir mokykimės iš praeities: ko nereikėjo daryti seniau, kad šiandien tai neperaugtų į problemą, to nereikia daryti dabar, kad ateityje tai netaptų problema.
Sveikata dažniausiai būna labai susijusi su gyvenimo būdu ir savijautos kokybe, kurią apsprendžia…: meilė (rimti santykiai), pinigai (pajamos, darbas) ir namai.  Visa kita dažniausiai yra tik pagalbiniai faktoriai, padedantys kurti save laimingą arba griaunantys asmenybės gerbūvį ir sveikatą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+