graikiniai riešutai

Gydančios graikinių riešutų pertvarėlės, naudingo antpilo receptas ir jo vartojimas

Dauguma žmonių jau yra susipažinę su graikinių riešutų gydomomis savybėmis, tačiau ne visi žino, kad naudingi ne tik riešutai, bet ir pertvaros, esančios lukšto viduje. Pertvarėlių sudėtyje aptinkama daugybė naudingų medžiagų, be kurių žmogaus organizmas negali tinkamai veikti. Todėl verta išsamiau aptarti šį naudingą riešutą ir pakalbėti apie tai, kaip jį vartoti, o kada geriau atsisakyti valgymo.

Produkto aprašymas

graikiniai riešutai

Graikinis riešutas daugumai gerai žinomas ir gana sėkmingai auginamas netgi Lietuvoje, nors jo kilmės vieta yra pietų regionai. Medžio aukštis gali siekti 35 m. Jis pasižymi didžiule laja ir stipriu kamienu. Žievė yra minkšta, pilkos spalvos, o lapai susmailėję. Žiedai sudaryti iš 2-3 žiedynų. Vaisiai – netikri kaulavaisiai, padengti žaliu sluoksniu, kuris vyresniame amžiuje pajuosta ir nukrenta. Kauliuke yra aliejingas branduolys, padengtas odele. Vaisius prinoksta pirmąjį rudens mėnesį. Viduje esantis riebusis branduolys yra atskirtas pertvarėlėmis. Jos būna minkštos ir pasižymi gydomosiomis savybėmis.
Graikų riešutų pertvarėlių cheminė sudėtis

Graikinių riešutų pertvarėlės turi neįtikėtiną kiekį mikroelementų, naudingų žmonėms. Pavyzdžiui, jos suteikia organizmui būtinus elementus alkaloidus ir gliukozidus. Be to, jose yra daug organinių rūgščių. Visose vaisiaus dalyse randama daug riebalų, baltymų, riebiųjų rūgščių, karotino bei B, C ir PP grupių vitaminų. Sudėtyje taip pat yra mineralų, magnio, cinko, vario ir jodo. Pertvarėlėse aptinkama daug eterinių aliejų, vandenyje netirpstančių organinių aromatinių medžiagų.

Nauda organizmui

Graikinių riešutų pertvarėlės pasižymi šiomis gydomosiomis savybėmis:

  • Pertvarėlės yra jodo šaltinis. Visų pirma, tai svarbu žmonėms, kurie kenčia nuo tokių adenomos, miomos, cistos ir Bazedovo ligos. Kontroliuoti jodo kiekį organizme turėtų ir žmonėms su silpnu imunitetu. Ir, žinoma, užpiltinės tikrai bus naudingos skydliaukės ligų atvejais (sumažėjusi funkcija)
  • Graikinių riešutų pertvarėlės teigiamai veikia beveik visas žmogaus kūno sistemas. Pirma, iš jų paruošti užpilai normalizuoja kraujospūdį. Ypač naudinga jas naudoti žmonėms, sergantiems hipertenzija. Šis vaistas taip pat bus naudingas žmonėms, kurių cukraus kiekis kraujyje linkęs didėti, bei tiems, kuriems diagnozuotas cukrinis diabetas. Pertvarėlės gali normalizuoti cukraus lygį. Ir, žinoma, jos daro teigiamą poveikį kraujagyslių būklei ir normalizuoja cholesterolio kiekį.
  • Kaip jau minėta, graikinių riešutų pertvarėlės puikiai stimuliuoja imuninę sistemą ir suteikia žmogaus organizmui jėgų kovoti su įvairiomis patologijomis. Be to, jos padeda susidoroti su miego sutrikimais.
  • Be to, gydomasis produktas gerai ramina. Tai reiškia, kad vartojant užpiltinę, paruoštą iš šių naudingų graikinių riešutų dalių, nuraminsite centrinę nervų sistemą ir normalizuosite medžiagų apykaitos procesus.
  • Dėl savo priešuždegiminio poveikio pertvarėlės padeda gydyti sąnarių problemas.
  • Tokia trauktinė yra geras antibakterinis preparatas ir sukelia sutraukantį poveikį. Tai ypač svarbu apsinuodijimo atvejais.
  • Graikinių riešutų pertvarėlės puikiai tinka sureguliuoti virškinimo procesams, širdies patologijoms bei skeleto-raumenų sistemos ligoms gydyti. Jos pakelia nuotaiką ir gyvybingumą, suteikia ramybę bei atkuria atmintį.

Graikinių riešutų pertvarėlių užpiltinių receptai

Būtina pasakyti apie formą, kurioje graikinių riešutų pertvarėlės gali sukelti gydomąjį poveikį žmogui. Galų gale, jei jas elementariai kramtysite – nebus jokio terapinio poveikio.

Iš graikinių riešutų pertvarėlių galima paruošti nuovirą, tačiau efektyvesnė bus spirito ar degtinės antpilas. Tokie preparatai naudojami šiais atvejais:

  • Sumažėjusi skydliaukės funkcija
  • Sumažėjęs hemoglobino kiekis kraujyje
  • Stresas ir depresija
  • Nemiga
  • Neurotinio pobūdžio galvos skausmai
  • Hipertenzija
  • Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje
  • Kraujagyslių aterosklerozė
  • Silpnas imunitetas

graikiniai riešutai
Graikinių riešutų pertvarėlių arbata

Būtina paimti 2 šaukštus gydomojo produkto ir užpilti 1,5 puodelio verdančio vandens, po to virti 12 minučių ant mažos ugnies. Nuoviras nuimamas nuo kaitlentės ir paliekamas stovėti 60 minučių. Gautą skystį išgerti per dieną, per tris kartus.

Graikinių riešutų pertvarėlių užpiltinė

Užpiltinės gamybai reikia paimti 3 dalis spirito arba geros degtinės ir 1 dalį pertvarėlių. Riešuto dalis derėtų iš anksto susmulkinti. Sumaišius ingredientus, užpilą laikyti vėsioje tamsioje vietoje maždaug 21 dieną. Iškošti . Vartoti po 15 lašų 3 kartus per dieną po valgio. Kursas – 30 dienų.

Kitas užpilo receptas
Pusę puodelio pertvarėlių išpilti į butelį ir užpilti degtine. Tada trauktinę paliekame stovėti tamsioje vietoje pusantros savaitės. Per šį laikotarpį gėrimą reikia supurtyti 2-3 kartus per dieną. Paruoštą tinktūrą gerti po 1 šaukštą du kartus per dieną, ryte ir vakare.

Esant radikulitui, osteochondrozei ir kitoms sąnarių ligoms trauktine trinamos skaudamos vietos. Norint pagerinti efektą, skaudamą vietą galima apvynioti vilnoniu audiniu.
Kontraindikacijos

Gydomosios produkto savybės yra suprantamos, tačiau būtina perspėti apie tai, kad riešutų pertvarėlės gali kai kuriems žmonėms pakenkti.

Kas turėtų vengti šio produkto? Žmonės, kuriems diagnozuotos įvairios odos logos. Tai turėtų būti ne įprastas bėrimas, bet, pavyzdžiui, rimta neišgydoma patologija. Šis vaistas gali pakenkti žmonėms, turintiems alergiją riešutams. Be to, gydytojai draudžia vartoti graikinius riešutus žmonėms, sergantiems gastritu.

Bet kokiu atveju, prieš pradėdami gydytis netradicine medicina, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Tai padės išvengti neigiamų pasekmių. Bet kuris savarankiškas gydymas gali sukelti lėtinių ligų rimtų komplikacijų. Jei naudosite riešutų pertvarėles protingai – tai bus puikus tradicinių gydymo būdų papildymas.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+