Hirudoterapija - gydymas dėlėmis

Hirudoterapija – gydymas dėlėmis

Netradicinė medicina siūlo daugybę metodikų, įskaitant ir gydymą dėlėmis (hirudoterapiją).

Gydymas dėlėmis gana plačiai naudojamas liaudies medicinos praktikoje. Tam naudojamos ne visos, o tik medicininės dėlės, kurios auginamos specialiose biologinėse sąlygose, užtikrinančiose jų sterilumą. Tokios žieduotųjų kirmėlių atstovės negali ligoniui pernešti praktiškai jokios infekcijos, kadangi kiekviena dėlė naudojama tik kartą.

Be to, šios kirmėlės taip pat turi savybę jausti susirgimą ir sąveikauja tik su tikru negaluojančiu organu arba sritimi. Dėlių terapija šiuo metu naudojama gydant daugybę įvairių ligų. Ji neretai padeda išvengti operacijoms būtinybės, o kartais tampa vienintele išgijimo viltimi. Reikia pažymėti, kad inovatyvi hirudoterapiją negali sukelti neigiamų pasekmių. Šį gydymo metodą galima taikyti net mažiems vaikams.

Hirudoterapijos indikacijos ir kotraindikacijos

Hirudoterapiją dažniausiai rekomenduojama žmonėms, linkusiems į užsistovėjusias būsenas. Ji puikiai tinka hemorojaus, tromboflebito, mastopatios ir varikozės atvejais.
Šis gydymo metodas puikiai užsirekomendavo ginekologijoje: augliai, endometriozės, ilgalaikiai uždegimai, ligos, klimakterinio periodo negalavimai, menstruacijų sutrikimai, cistos. Taip pat ji padeda žmonėms, kenčiantiems nuo nevaisingumo.

Gydymui ir profilaktikai dėlės pasirodė esančios naudingos esant širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimams: aterosklerozei, insultui, infarktui ir t.t. Hirudoterapiją naudoja gydant ir odos ligas: dermatozę, psoriazę, neurodermatitus, ekszemą, tai pat yra efektyvi kovojant su tropinėmis opomis. Gali padėti kovoje su dideliu svoriu, diatezėmis. Naudoja gydant urologines, akių, širdies, skydliauskės, burnos ligas. Išgelbės dėlės nuo nemigos, galvos skausmo, nervingumo ir galvos svaigimo. Naudojamos jos radikulito, reumato, artrito ir artrozė gydymui bei paspartina žaizdų gijimą po traumų, pašalina patinimą.
Hirudoterapija itin puikiai užsirekomendavo kovodama su virškinimo sistemos negalavimais (vidurių užkietėjimas, kolitas ir pan.).

Hirudoterapija turi ir kontraindikacijų, tačiau jų yra vos keletas. Draudžiama gydyti dėlėmis žmones, kenčiančius nuo hemofilijos, su įgimtu kraujo nekrešėjimu ir sunkia anemijos forma, kai krenta raudonųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje. Tokio gydymo draudimas taikomas nėštumo metu ir esant stabiliai žemam kraujo spaudimui. Kai kurie žmonės dėl asmeninių savybių gali netoleruoti šios procedūros.

Kaip veikia hirudoterapija

Naudojant dėles galima pasiekti trigubą gydomąjį rezultatą.

1. Jos atlieka gydomąjį kraujo nuleidimą, kuris skatina kraujotaką ir turi teigiamą poveikį visam organizmui.

2. Dėlių įkandimo poveikis galima palyginti su akupunktūra. Tai paaiškinama tuo, kad oda prakandama tik biologiškai aktyviuose (akupunktūriniuose) taškuose, o jų dirginimas sukelia atitinkamų organų stimuliaciją.

  1. Iš šių kirmėlių seilių liaukų į kraują patenka platus spektras biologinių gydomųjų medžiagų.

Dėlių išskiriamo sekreto poveikis skirstomas į tris pagrindines kategorijas. Pirmoji pasireiškia imunostimuliuojančiu, priešuždegiminiu ir bakteriostatiniu poveikiu. Antroji fermentų kategorija turi įtakos kraujagyslėms. Ji pasižymi anti-ateroskleroziniu ir anti-išeminiu efektu. Trečioji fermentų kategorija teigiamai paveikia kraujo ir limfos judėjimą.

Šiuo metu hirudoterapija sėkmingai naudojama ir kosmetikos praktikoje. Dėlės seilių komponentai padeda atjauninti odą, ji tampa elastingesnė, tampresnė ir tuo pačiu metu įgauna gražų rožinį atspalvį.

Hirudoterapijos seansas

Būtina pabrėžti, kad medicininės dėlės yra labai jautrios. Jos negydys nešvaraus arba apgirtusio asmens. Neprisisiurbs ir prie tabaku ar kvepalais dvelkiančio paciento. Dėlė turi tris nasrus, kuriais paciento odoje prakanda 1,5 mm žaizdeles. Viena kirmėlė gali išsiurbti nuo 5 iki 15 ml kraujo. Vėliau beveik tiek pat kraujo ištekės per kelias valandas po procedūros, kol žaizdos užsitrauks. Vienam seansui dažniausiai naudojam nuo 5 iki 7 dėlių. Jų įkandimai yra visiškai neskausmingi.

Mažieji „vampyrai“ tolygiai suleidžia savo seilių liaukų sekreciją į paciento kraują. Poveikio ligotam  organui srityje randamas iki 80% visų kirmėlės išskiriamų organinių medžiagų. Po to dėlė pradeda čiulpti kraują. Parą laiko įkandimo vietoje gali išsiskirti kraujas ir limfa. Sesijos trukmė tradiciškai tęsiasi ne daugiau kaip 1 valandą. Dėlių pačios nustato, kada šis procesas turėtų būti baigtas ir nukrenta nuo įkandimo vietos. Kurso trukmę ekspertas turi  parinkti individualiai kiekvienam pacientui. Dažniausiai jis trunka 7 – 10 procedūrų. Geriausias dažnumas – nuo 1 iki 3 kartų per savaitę. Hirudoterapija gerai suderinama su fitoterapija, masažo procedūromis ir kitais gydymo metodais.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+