Homeopatija

Šiuo metu neretai galima sutikti žmonių praradusių tikėjimą tradicinės medicinos galia, kurie griebiasi įvairių alternatyvių gydymo būdų. Per pastaruosius kelis dešimtmečius vis labiau populiarėja viena iš netradicinės medicinos rūšių – homeopatija.

Tačiau tik pastaruoju metu šis terapijos metodas tapo pripažįstamas oficialios medicinos. Tačiau kas iš tiesų yra šis gydymo metodas ir kodėl jis daugeliu atvejų efektyvesnis nei dauguma brangių vaistų? Šiandien aptarsime kas yra homeopatija, kokia jos orientacija ir specifiškumas.

Šiam gydymo metodui yra daugiau nei 200 metų ir per tą laiką jis įrodė, kad yra pigiausias ir, svarbiausia, saugus gydymo metodas. Lietuvoje homeopatija yra reglamentuota, tik norint ją taikyti praktikoje, reikia būti gydytoju ir turėti medicinos praktikos licenciją verstis bet kuria medicinos praktikos veikla. Be to privaloma Vilniaus arba Kauno (LSMU) universitetuose baigti specializuotus Homeopatijos kursus.

Dauguma žmonių mano, kad homeopatija galima išgydyti daug ligų su įvairių žolelių pagalba, kai prisimena mažus saldaus skonio grūdelius, o kiti mano, kad ši metodika yra natūralių medžiagų terapija, įskaitant nedideles vaistų dozes. Visa tai teisinga, tačiau tik iš dalies.

Pavadinimas „homeopatija“ suprantamas kaip „panašus į ligą“. Šią koncepciją išrado šios gydymo krypties įkūrėjas S. Hahnemanas, kuris buvo gana garsus vaistininkas ir gydytojas. Tuo metu maliarijos gydymui jau buvo naudojamas chininas ir jo dariniai. Tačiau Hahnemano gyvenimo periodu iš augalų cheminiu būdu chininas dar nebuvo išskirtas, todėl gydymui buvo naudojama chinino medžio žievė. Šis specialistas pastebėjo, kad jautriems žmonėms vidiniu būdu naudojamas chininmedis gali išprovokuoti Reimano ligą arba periodinį karščiavimą, panašų į maliarijos simptomus.

Atlikęs kitus tyrimus su vaistiniais augalais ir mineralais 1796 metais tyrėjas sukūrė šios srities pagrindinį principą: panašaus gydymas panašiu, kitaip tariant, ligai toks vaistas turi teigiamą poveikį, nes jis sukelia žmogui tuos pačius simptomus kaip ir pasireiškęs negalavimas.

Po išsamių tyrimų specialistas sukūrė specialų ruošimo procesą veiksmingų homeopatinių vaistų, kurie pasižymėjo pakankamai maža pradinės medžiagos koncentracija. Tokie preparatai tam tikrais atvejais yra tikrai efektyvesni nei pirminio paruošimo, turintys didelę veikliosios medžiagos dozę.

Taigi, gydytojas sukūrė unikalią homeopatinių vaistų gamybos technologiją, kuriuose pradinės medžiaga buvo šimtus ir tūkstančius kartų daugiau atskiesta vandeniu, vėliau daug kartų purtoma, o gautu tirpalu buvo prisotinami su saldūs rutuliukai. Išradėjas taip pat suprato, kad intensyviai kratant vanduo „įsimena“ pirminio elemento struktūrą ir kopijuoja jo informaciją.

Homeopatijos veikimas

Mes jau pažymėjome, kad pagrindinis šios krypties poveikis – panašus išgydys panašų. Homeopatinių vaistų nedidelės dozės pasižymi didesniu veiksmingumu gydant ligą, tačiau tų pačių preparatų didesnės dozės išprovokuoja į ligą panašius simptomus.

Pavyzdžiui, atsiradus ašarojimui arba skystoms gleivėms sloguojant padeda homeopatinis vaistas, kurio pagrindas yra svogūnas, nepaisant to kad šis augalas provokuoja akių perštėjimą. Šis preparatas taip pat gydo peršalimą ir slogą.

Kitas principas teigia, kad reikia išgydyti žmogų, o ne ligą. Žmogaus kūno nukreipimui į sveikatos kelią padeda homeopatiniai vaistai. Neturime pamiršti, kad šis procesas užtrunka daug laiko, nes pats organizmas nustato sveikimo laikotarpį. Svarbiausia yra neskubėti, kadangi priešingu atveju kūnui atsiranda papildoma apkrova. Pradiniame etape koreguojamos nervų, endokrininė ir imuninė sistemos, po kurių gydoma visa kita.

Trečiasis ir paskutinis principas grindžiamas natūralia terapija. Tik iš natūralių ingredientų gaminami homeopatiniai, pavyzdžiui, mineralų, augalų, taip pat metalų. Kiekvienam pacientui individualiai parenkamas priemonių rinkinys su atitinkamu dozavimu. Toks preparatas kūnui negali pakenkti, be to, nesukelia priklausomybės.

Kokias ligas galima išgydyti naudojant homeopatiją?

Homeopatija geriausius rezultatus, palyginti su kitais gydymo metodais, demonstruoja šalinant ligas: neurotinius sutrikimus, galvos skausmą, vegetatyvinę kraujagyslių distoniją. Puikūs rezultatai pastebimi gydant bendrus virškinimo sistemos negalavimus, pavyzdžiui, kolitą, cholecistitą, hemorojų, gastritą. Homeopatija gali išgydyti gana daug moters seksualinės sistemos ir krūties ligų, taip pat galima pastebėti gerus rezultatus pašalinant lėtinį prostatitą.

Šis metodas parodė puikius rezultatus gydyti daugelį alerginių ligų, pavyzdžiui, lengvą astmos formą ir alerginį rinitą. Individualaus preparato paskyrimas paspartina gijimo procesą pasireiškus vidurių užkietėjimui arba viduriavimui bei infekcinio pobūdžio ligoms – ūminei kvėpavimo takų infekcijai ir gripui. Gydymas homeopatiniais preparatais gerokai paspartina ir palengvina gijimo procesą.

Homeopatinė terapija taip pat gali išgydyti chroniško pobūdžio odos problemas, tačiau reikėtų pažymėti, kad pradiniame etape gali pasireikšti ligos simptomų paūmėjimas, pavyzdžiui, gali sustiprėti niežulys.

Paprastai homeopatija rodo puikius rezultatus gydant moteris, kurios kenčia nuo lėtinio uždegimo kiaušidėse ir įvairių pokyčių mėnesinių ciklo metu. Taip pat puikus poveikis pastebimas šalinant karpas ir gerybinio pobūdžio navikus.

Be to, savo praktikoje gydytojas-tyrinėtojai dažnai pažymi, kad atitinkamos terapijos gali tam tikru mastu ištirpinti sąaugas. Šis metodas, nenaudojant fizioterapijos, taip pat be chirurginės intervencijos gali išgydyti kiaušintakių nepraeinamumą. Pabrėšime, kad homeopatijos naudojimas gydymas iš tiesų turi privalumų, nes ji kovoja ne tik su konkrečia liga, bet taip pat padeda atkurti organizmo gebėjimą greitai atsistatyti.

Tuo atveju, kai atsisakyti vaistų neįmanoma, naudojant homeopatinę terapiją paprastai preparatų dozės gali būti sumažintos. Gydytojas-homeopatas konkretaus atvejo perspektyvas, atidžiai studijuoja nusiskundimus, ligos istoriją, giminaičių ligas ir daug kitų komponentų.

Specialiajam pacientų ratui priskiriami alergiški žmonės, moterys nėštumo ir žindymo laikotarpiu, kūdikiai. Tokiems asmenims šis metodas yra visiškai saugus ir labai veiksmingas terapijos metodas.

Išsamiau apie homeopatinius vaistus

Šių preparatų sudėtyje yra labai mažos dozės natūralios kilmės (augalų, gyvūnų, mineralinės) elementų, kurie neprovokuoja alerginių reakcijų, be to yra visiškai netoksiški. Klasikinės homeopatijos kryptis naudoja monopriemones, pagamintas iš vienos rūšies natūralios medžiagos.

Kaip taisyklė, vaistinėse galima rasti kompleksinių homeopatinių preparatų, kurių sudėtyje yra iškart keletas homeopatinių vaistų. Tokie kompleksiniai preparatai, taip pat preparatai su cheminiais elementais,  naudojami gydyti atitinkamoms ligoms. Tačiau klasikiniai homeopatiniai vaistai skiriami atsižvelgiant į paciento organizmo savybe. Laikyti homeopatinius vaistus reikėtų atokiau nuo elektros prietaisų, tiesioginių saulės spindulių, maisto ir buitinės chemijos.

Norėdami iš homeopatinių vaistų gauti maksimalų ir ilgalaikį poveikį juos derėtų vartoti tik taip, kaip nurodė gydytojas-homeopatas. Šie ekspertai gali skirtingai paskirti vaistus ir jų vartojimą, tačiau gauti  panašius gydymo rezultatus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+