Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

Danties šaknų kanalų gydymas, dar kitaip vadinamas endodontiniu gydymu, yra bene viena iš sudėtingiausių danties gydymo procedūrų. Šaknų kanalo uždegimas yra pavojingas tuo, jog laiku negydant danties, rizikuojama jo visiškai netekti. Tačiau ir po sėkmingo gydymo ne visais atvejais nuosavą dantį pavyksta išsaugoti.

Kaip atpažinti, kad reikalingas endodontinis gydymas?

Kad reikalingas dantų kanalų gydymas atpažinti nesunku, tačiau tam reikalinga specialisto apžiūra. Neretai atsiranda staigus ir ūmus danties skausmas, apimantis net tam tikrą galvos dalį. Labai dažnai skausmą lydi veido tinimas, kuris signalizuoja apie stiprų danties uždegimą ar net susidariusį pūlinį. Taip pat gali būti jaučiamas maudimas, dantis tampa jautrus kramtymui, sukandimui. Apie tai gali signalizuoti ir pakitusi danties spalva.

Kartais uždegimas gali būti lėtinis. Tokiu atveju iš pradžių pacientas gali nieko nejausti, tačiau problema pasireiškia jau tuomet, kada būna pažengusi.

Kodėl svarbus danties kanalų gydymas?

Atsiradus bent vienam iš aukščiau paminėtų simptomų, delsti nereikėtų ir kreiptis į specialistus kuo greičiau. Negydant šaknies gali išsivystyti uždegimas, o dar vėliau – infekcija. Toks gydymas tampa skausmingesnis, sudėtingesnis ir ilgesnis, o nuosavo danties išsaugojimo tikimybė kuo toliau, tuo labiau mažėja.

Ligos diagnozavimas ir gydymo eiga

Danties šaknų kanalo uždegimas paprastai diagnozuojamas atlikus rentgeno nuotrauką. Taip įvertinama, kiek yra pažengęs danties pažeidimas ir pagal tai sudėliojamas danties gydymo veiksmų planas. Kuo ligos eiga labiau pažengusi, tuo gydymo procesas trunka ilgiau.

Visų pirma, jeigu dantis buvo anksčiau plombuotas (neteisingas gydymas – viena dažniausių problemos atsiradimo priežasčių), iš danties pašalinama sena medžiaga. Endodontiniam gydymui pasitelkiamos naujausios technologijos – šiandien gydymas atliekamas mikroskopo pagalba.

Atvėrus danties kanalus, jie yra kruopščiai išvalomi, pašalinami pažeisti danties audiniai, atliekamas šaknų kanalų gydymas. Jis paprastai trunka labai individualiai, priklausomai nuo pažeidimo.

Tuomet atliekamas vienas atsakingiausių žingsnių – kruopštus kanalų užpildymas medžiaga. Šios procedūros sudėtingumas yra tame, kad ertmė turi būti visiškai užpildyta, nepaliekant jokių tarpelių.

Galiausiai atstatomas pats danties vainikas. Tai dažniausiai atliekama protezavimo būdu, pasitelkiant karūnėlę.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+