Streso gydymas purvu

3 alternatyvūs būdai kovai su stresu

Jeigu gyvenime patiriate stresą ir nežinote, kaip su tuo kovoti, kaip atsipalaiduoti ir pailsėti po įtemptos dienos darbe ar kitų rūpesčių – čia rasite 3 alternatyvius būdus, kurie jums gali padėti kovoti su stresu. Kaip žinote, tikrai nėra rekomenduojame kiekvieną kartą gerti vis kitokius vaistus – nuo labai daugybės skirtingų sveikatos problemų ar kitų rūpesčių, galima rasti netradicinių būdų, kurie jums padės ne tik pasveikti, bet ir jaustis daug geriau.

Šiais laikais daugumos žmonių gyvenimo tempas yra labai greitas – darbas, šeima ir nėra laiko sau. Dėl to, ilgainiui, net ir nedirbant darbo su daug streso, žmonėms gali atsirasti per didelis nerimas, pasirodyti streso požymių ir su tuo kovoti reikia pradėti iš karto, o ne kai jau atsiranda stiprūs streso padariniai. Žinoma, nereikia pamiršti ir kitų dalykų, kurie gali kelti stresą – tam tikros problemos gyvenime, per didelis azartas ar kita.

Net jeigu jaučiate, kad streso gyvenime nejaučia – šie trys būdai jums gali padėti tiesiog atsipalaiduoti ir pagerinti gyvenimo kokybę, todėl naudoti bent vieną iš šių būdų profilaktiškai yra tikrai patartina. Net neabejojame, kad tai padės taip nepergyventi dėl streso ar tiesiog atsipalaiduoti po sunkios dienos. Stresą žmonės gali patirti ir dalyvaudami sporto statymuose, Olybet yra oficialus NBA lažybų partneris Lietuvoje, todėl čia žaidėjai dažnai atlieka statymus už stipriausią krepšinio lygą. Kiekvienas žmogus į atliktus statymus reaguoja skirtingai, todėl, jeigu jaučiate, kad streso per daug – reikėtų ne tik pasinaudoti vienu iš šių būdu, bet ir atsakingiau rinktis statymus. Taigi, skaitykite toliau ir sužinokite svarbiausią informaciją apie tris alternatyvius kovos su stresu būdais.

Joga

Tikriausiai ne vienas jau esate girdėję apie joga, jos naudą ir kitus pliusus. Kad ir kokią nuomonę apie tai turėtumėte, joga yra vienas iš geriausių alternatyvių būdų, kuris padeda kovoti su stresu. Galima sakyti, kad joga kartu su meditacija yra vienas iš pagrindinių naudų psichinei sveikatai ir streso valdymui. Joga sujungia fizines ir psichines disciplinas, kad padėtų pasiekti taikų kūno ir proto suderinamumą. Sujungiant kartu su meditacija, joga atpalaiduoja ir ramina nervus. Taip pat, nukreipia protą į ramybės centrą ir padeda labiau įsijausti į dabartį.

Šis metodas turi itin reikšmingą naudą kovai su stresu ir nerimu. Taip pat, svarbu patiems suprasti, kas kelia daugiausiai streso, dažniausiai tai būna:

  • Įtemptas darbas
  • Pervargimas
  • Finansinės problemos
  • Nesutarimai šeimoje

Joga ne tik padeda su streso valdymu, bet ir padeda sumažinti neigiamą streso poveikį organizmui ir sumažina lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos ar aukštas kraujospūdis, rizikos veiksnius. Joga padeda reaguoti į kylantį stresą, išmokti jį valdyti. Per jogą lavinamas protas skirtingai suvokti stresą ir nerimą. Šis būdas yra naudingas ir jūsų smegenims.

Jeigu nežinote nuo ko pradėti užsiimti joga, tai yra labai daug grupinių užsiėmimų, kurie gali būti puikus būdas išmokti pagrindines technikas bei labiau perprasti šį procesą. Jeigu norite tai daryti vieni – internete galima rasti labai daug video arba privačių jogos trenerių, kurie jums praves treniruotes ir išmokys įsitraukti į jogos pasaulį. Svarbiausia yra išmokti pagrindines technikas, o tada jau viskas priklausys tik nuo jūsų pačių – joga gali būti labai nesudėtinga, darydami paprasčiausius pratimus jūs jau galite gauti naudą. Jeigu norėsite gilintis labiau – čia visada yra kur tobulėti. Galbūt, vieną dieną namuose pradėsite stovėti ant galvos, kas yra vienas iš klasikinių jogos pratimų.

Sąmoningumo meditacija

Tai yra psichologinis procesas, kurio metu stengiamasi išlaikyti visišką dabartinio momento suvokimą. Suvokiant savo mintis, jausmus, pojūčius, aplinką, galima turėtų įtaką mažinant stresą. Kai maudotės, visiškai sutelkiate dėmesį į vandenį, kuris sąveikauja su jūsų kūnu. Panašiai yra kai valgote – tai darote taip sąmoningai, kad visos mintys sutelktos į judėjimą nuo lėkštės iki gomurio ir taip toliau. Tyrimas, kuris buvo paskelbtas JAMA vidaus medicinos apžvalgoje, parodė, kad dėmesingumu paremta programa padėjo sumažinti nerimo simptomus žmonėms, kurie turi generalizuotą nerimo sutrikimą.

Kitas tyrimas nustatė reikšmingus smegenų pokyčius atliekant skenavimą vos po trijų dienų sąmoningumo meditacijos 35 bedarbiams, patyrusiems didelį darbo paieškos stresą. Kaip matote, ši meditacija tikrai veikia. Jeigu jūs susiduriate su azartiniais žaidimais, apie kuriuos rašo Tomas Stirbys, tuomet meditacija jums irgi gali padėti pravalyti galvą ir atlikti sėkmingesnius pasirinkimus. Kai kuriems žmonėms meditacija gali atrodyti labai juokingai, tačiau sąmoningumo meditacija padeda išmokti valdyti savo potyrius, nereaguoti į tam tikrus dalykus ir taip lengviau kovoti su stresu.

Sąmoningumo meditacija veikia skatindama ramybės jausmą ir gerindama dėmesį. Tad kaip ir minėjome, jūs galėsite būti labiau susikaupę, tačiau tuo pačiu galėsite atskirti, kas kelia stresą ir kaip su tuo kovoti. Nepamirškite, kad sąmoningumo meditacija yra naudinga kiekvienam žmogui – galima sakyti, kad tai yra vienas iš saviugdos būdų, kam reikėtų skirti savo laisvą laiką. Taip jūs galėsite labiau save pažinti ir valdyti visus jausmus, o tuo pačiu ir su stresu kovoti bus daug paprasčiau.

Garsinis gydymas

Tai yra muzikos terapija, kuri turi didelę naudą gydant stresą ir nerimą, tačiau vis dar naudojama labai retai. Tai taip pat gali būti vadinama vibracine medicina, naudojant muzikos, dainavimo ir garso įrankius, kurie išlaisvina vibracijas, kad pagerintų psichinę, emocinę ir fizinę žmogaus būseną. Garso gydymas sukuria mūsų smegenų bangų būsenos pasikeitimą. Tai bio-muzikologinė prasmė, susijusi su žmonių sinchronizavimu į išorinį suvokiamą ritmą, pavyzdžiui, muziką ir šokį.

Tikriausiai ne kartą esate pastebėję, kaip jums patinkanti muzika pakelia nuotaiką arba kaip tik liūdna daina gali greitai pakeisti jūsų nuotaiką. Tai veikia tikrai ne kiekvienam žmogui, tačiau ne kiekvienas žmogus su muzika turi tokį patį ryšį. Įsitraukimas į muziką sukuria stabilų dažnį smegenyse. Tai leidžia protui pereiti nuo normalios beta būsenos (kai žmogus yra budrios sąmonės) prie alfa būsenos (atsipalaidavusios sąmonės). Tai gana panašu į kvėpavimą reguliuojančią meditaciją, garso gydymas daro įtaką smegenų poslinkiui per jo dažnį.

Garso gydymas, kaip jau galėjote suprasti, ypač padeda sumažinti nerimą, stresą ir miego sutrikimus. Įvairiuose tyrimuose buvo nagrinėjama garso meditacijos, ypač Tibeto dainuojamojo dubens meditacijos, įtaka nuotaikai, nerimui, skausmui ir dvasinei savijautai. Dalyviai patyrė reikšmingą įtampos sumažėjimą ir dvasinės gerovės jausmą. Tikrai rekomenduojame išbandyti šią garso meditaciją, kuri dar vadinama ir garsiniu gydymu, tai tikrai puiki techniką, kuri gali veiksmingai padėti įveikti stresą. Suprantame, kad nerimą kelti gali ir susidariusi pandemijos situacija, jeigu norite daugiau sužinoti apie tai, kokia situacija Lietuvoje kovojant su pandemija, tai galite padaryti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje. Nepamirškite, kad tai pateikti tik trys alternatyvūs būdai kovai su stresu, tačiau tokiu būdų gali būti ir dar daugiau.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+