Kaip paruošti sveiką ir skanų maistą savo šuniui iš namuose turimų produktų?

Šis klausimas gali kilti daugeliui šunų savininkų, kurie nori pamaitinti savo augintinius ne tik skaniai, bet ir sveikai. Komerciniai šunų pašarai gali būti gana patogus ir lengvas pasirinkimas, tačiau jie ne visada atitinka kai kurių šunų mitybos poreikius ir gali turėti neigiamos įtakos jų sveikatai. Be to, kai kurie šunys gali būti alergiški arba netoleruoti tam tikrų pašaruose esančių ingredientų. Todėl daugelis savininkų renkasi gaminti maistą namuose naudodami produktus, kuriuos turi po ranka arba lengvai gali įsigyti parduotuvėje.

Gaminti maistą savo šuniui namuose nėra sunku, jei žinote, kokių taisyklių reikia laikytis ir ką reikia įtraukti į subalansuotą ir sveiką mitybą. Štai keletas patarimų ir receptų kaip paruošti sveiką ir skanų maistą savo šuniukui iš namuose turimų produktų.

Patarimai, kaip gaminti maistą savo šuniui namuose

Prieš pradėdami gaminti maistą savo šuniui, pasitarkite su veterinaru. Jis gali patarti kiek kalorijų ir maistinių medžiagų reikia jūsų augintiniui pagal jo amžių, dydį, veislę ir aktyvumą. Jis taip pat gali rekomenduoti kokius vitaminus ir mineralus reikia papildomai duoti jūsų šuniui, kad užtikrintumėte jo mitybos pusiausvyrą. Veterinarija apima ne tik gyvūnų gydymą, bet ir jų šeimininkų konsultacijas priežiūros klausimais.

Naudokite tik saugius ir tinkamus produktus. Kai kurie produktai gali būti kenksmingi arba nuodingi šunims, pvz., česnakas, svogūnai, avokadai, šokoladas, vynuogės, riešutai ir kt. Taip pat venkite per daug druskos, cukraus arba prieskonių. Rinkitės kokybiškus ir šviežius produktus, geriausia ekologiškus arba be cheminių priedų.

Naudokite tinkamą baltymų, angliavandenių, skaidulų ir riebalų santykį. Baltymai yra svarbūs šunims, nes jie sudaro raumenis ir audinius. Angliavandeniai suteikia energijos ir padeda virškinti maistą. Skaidulos gerina žarnyno veiklą ir reguliuoja apetitą. Riebalai teikia esminių riebalų rūgščių ir padeda įsisavinti vitaminus. Bendra taisyklė yra tokia: maistas turėtų sudaryti bent 10% baltymų, iki 50% angliavandenių, apie 2,5-4,5% skaidulų ir bent 5,5% riebalų.

Naudokite vitaminus ir mineralus kaip papildus. Kadangi sunku suderinti visus maistinius elementus viename patiekale, rekomenduojama naudoti specialius vitaminus ir mineralus skirtus šunims kaip papildomus priedus. Jie gali būti perkami iš patikimų parduotuvių. Sekite dozavimo instrukcijas ir neperdozuokite, nes tai gali sukelti vitaminų arba mineralų perteklių arba trūkumą.

Laikykitės higienos ir saugumo standartų. Gamindami maistą savo šuniui namuose, elkitės švariai ir atsargiai. Nuplaukite rankas ir visus produktus prieš naudojimą. Naudokite atskirus peilius ir pjovimo lentas mėsai ir daržovėms. Apdorokite mėsą ir kiaušinius iki pakankamos temperatūros, kad sunaikintumėte bakterijas. Atvėsinkite maistą prieš duodami jį šuniui ir laikykite jį šaldytuve ne ilgiau kaip 3-5 dienas. Jei norite užšaldyti maistą, padalinkite jį į porcijas ir naudokite sandarius indelius arba maišelius.

Kelios receptų idėjos:

Štai keletas paprastų receptų idėjų, kuriuos galite pritaikyti pagal jūsų šuns skonį ir mitybos poreikius.

Vištienos, ryžių ir daržovių patiekalas. Šis patiekalas yra lengvas ir gana sveikas, nes jame yra baltymų turinčios vištienos mėsos, angliavandenių turinčių ryžių ir skaidulinių daržovių. Jums reikės 1,3 kg maltos vištienos, 410 g mišrių šaldytų daržovių (pvz., žirnių, kukurūzų, pupelių) ir 740 g ryžių. Užvirinkite ryžius pagal pakuotės nurodymus. Įkaitinkite didelį puodą arba keptuvę ir apkepinkite vištieną. Sumaišykite visus ingredientus kartu su 1,5 litro vandens ir užvirkite. Virkite ant silpnos ugnies apie 15 minučių arba kol daržovės suminkštės. Atvėsinkite patiekalą prieš duodami šuniui.

Tapiokos ir kiaušinių patiekalas. Šis patiekalas yra puikus baltymų šaltinis jūsų šuniui, nes jame yra kiaušinių, kurie taip pat suteikia kalcio ir kitų maistinių medžiagų. Jums reikės 3 kiaušinių, kalcio karbonato, dozuoto pagal nurodymus, 1 šaukšto vištienos riebalų, 2 puodelių virtos tapiokos ir multivitaminų ir mineralų tablečių dozuotų pagal nurodymus. Išvirkite kiaušinius ir leiskite jiems atvėsti visiškai. Įkaitinkite vištienos riebalus keptuvėje ir sumaišykite visus ingredientus kartu su kaitinant. Supjaustykite virtus kiaušinius ir pridėkite juos į keptuvę. Maišykite, kol visi ingredientai gerai susimaišys. Leiskite patiekalui atvėsti prieš duodant jį savo augintiniui.

Moliūgų ir mėsos patiekalas. Šis patiekalas yra naudingas jūsų šuniui, nes jame yra moliūgų, kurie suteikia beta karotino, skaidulų ir kitų antioksidantų. Jums reikės 1 kg jautienos arba kiaulienos, 1 puodelio virtų moliūgų, 1 puodelio virtų avižinių dribsnių ir 1 šaukšto kokosų aliejaus. Supjaustykite mėsą į gabaliukus ir apkepinkite ją kokosų aliejuje didelėje keptuvėje. Sumaišykite visus ingredientus kartu su 2 puodeliais vandens ir užvirkite. Virkite ant silpnos ugnies apie 20 minučių arba kol mėsa ir moliūgai suminkštės. Kai patiekalas atvės, duokite atitinkamą porciją savo augintiniui.

Tai tik keli iš daugelio receptų, kuriuos galite išbandyti. Galite eksperimentuoti su skirtingais produktais ir proporcijomis, bet visada laikykitės aukščiau minėtų patarimų ir konsultuokitės su veterinaru. Taip jūs užtikrinsite, kad jūsų šuo gaus visą reikiamą maisto racioną.

Search

+