Kalorijų stygius, krenta svoris

Sveiki,

Esu naujokas jūsų erdvėje. Seku diskusijas, skaitau straipsnius, bet vis neprisiruošdavau parašyti. Bet šiandien iškilo klausimas :) Maitinuosi gyvu maistu apie mėnesį. Ne 100%, bet stengiuosi kiek įmanoma, visgi dauguma riešutų, džiovintų vaisių tikriausiai patyrė karščio procedūras. Šiaip savijauta akivaizdžiai pagerėjo, jaučiuosi kupinas energijos. Tačiau ženkliai nukrito svoris, o to visai nenorėjau :) Ir taip nesu sunkiasvoris. Paskaičiavau, kad man reikėtų apie 2500 kcal per dieną. Vaisiuose jų beveik nėra, daržovėse nedaug, lieka sėklos ir riešutai. Bet jų tuomet reikėtų suvalgyti apie 500g. Daugoka, o ir virškinimo sistemai sunkoka. Gal ką galėtumėte patarti? Ar teko susidurti su tokia „problema”?

5 Komentaras

 1. Yra daug mokslininkų kurie įrodo kaip mėsa ir pieno produktai būtini žmogaus organizmui, ir yra mokslininkai, kurie įrodo atvirkščiai. Tad moksliniai įrodymai yra tik smalsumo tenkinimas, arba antra religija, kurios teiginių patikrinti neįmanoma. Juk jei kažkas teigia, kad kažkoks mokslininkas įrodė kažką, tai nereiškia, kad taip ir yra, kadangi: 1. Mes neptikrinsim jis tai įrodė ar ne, gal taip tik sako?; 2. Tokius teiginius dažniausiai platina ne mokslininkai, o žurnalistai, tad gal tokių mokslininkų išvis nėra? Arba jie to neįrodė? Gal tai tik šiaip paleista informacija? :) 3. Vistiek kiekvienas tiki tuo – kuo nori :)

  Taigi reziume – įrodymų yra ir teigiamų, ir neigiamų visom temom, tad svarbu yra pačiam mąstyti ir ieškoti – SAVO tiesos, o ne klausyti kitų – kas yra gyvenimas ir kaip jį reikia gyventi.

  Tavo pasirinkimas – žaliavalgystė yra nestandartas ir neįprastas visuomenei kelias, todėl Tu eini prieš srovę, tad jei būdamas upėje su valtele bandysi upės srovę pasukti į kitą pusę, tai daug energijos prarasi ir tada gali pats nustoti tikėti tuom :) Geriau neit į upę, kuri neša ne į tą pusę, į kurią Tu nori eiti. Tiesiog žinok, kad yra visokių žmonių, vieniems reikia mėsos, kitiems nereikia – ir tiek :) Viskas paprasta :) Pasaulis margas :)

 2. Žaliavalgystėje yra vienas svarbus momentas, kurį patartina suvokti: vien pakeisti maistą – gerų rezultatų neduos. Yra daug atvėjų, kai žmonės pakeičia tik maistą, bet paskui prasideda ligos, išsenka… arba pradeda vartoti dirbtinus papildus, taip gauna tai, ko negali paimti iš natūralaus maisto. Bet toks maisto keitimas yra labiau, kaip kokia religija ar ideologija, nei "Natūralus gyvenimo būdas", natūralus poreikis ar pan. Keisti maistą poreikis turi ateiti iš vidaus, t.y. kai jau "išaugi" iš vienos sąmonės ir priaugi į kitą lygį. Žmonės dažnai nesusikalba, nesusitaria ir vieni kitiems nesugeba paaiškinti, kadangi skiriasi sąmonės lygiai. Taigi Tau patarimas, nekreipk dėmesio į kitus, o visų pirma žiūrėk KAS šneka. Jei nori gyventi taip, kaip jie, būti toks, kokie yra jie, tai gali prisiklausyti. Bet dažniausiai moko sveikatos tie, kurie jos neturi, o kurie turi – savimi įkvėpia :) Tad patarčiau pamiršti tuos beprasmius užsiėmimus – keisti pasaulį, ne nuo savęs. Geriau imk pavyzdį iš Andrėjaus mūsų svetainės nario :) – kuris pakėlė ultimatumą – "arba netrugdot man gyventi savo gyvenimo, kaip aš pats noriu, arba nebendrausim."  Ir tvarka, pradėjo gerbti jo pasirinkimą :)

  Žinok, kad jei kitiems bandai kažką paaiškinti – tai bandai paaiškinti pats sau, reiškia nesi dar tvirtas tame. Kai tiksliai žinosi, ko nori ir kiti tada neabejos.

  O dėl nuorodų, tai mūsų svetainėje nepriimta dėti nuorodas į kitas svetaines. Jei nori geriau savais žodžiais nupasakok, ką nori pasakyti. Gerai? :)

 3. Na teks pasistengti ir tapti kažkam pavyzdžiu. Žinoma užtruks nemažai laiko, bet rezultatais jau dabar tikiu.

   Okei nebedėsiu, bet pasakot labai jau daug reiktų. Esmė, kad jau ir moksliškai įrodyta, kad žmogus nesutvertas mėsai valgyti, bet žinoma niekam tai nešdomu. Na ir dėl tos geležies, kad iš tikrųjų augalinės kilmės produktuose yra kelis kartus daugiau nei mėsoje, bet kažkodėl vyrauja stereotipas, kad mėsa yra pagrindinis geležies šaltinis. Tiek trumpai :)

 4. Ačiū už patarimus. Dabar permasčiau šiek šiek, galbūt per daug sureikšminu tą savo svorį.  Kiek reikės organizmui, tiek ir sversiu, nes per prievartą valgyti didelius kiekius sėklų ar riešutų taip pat ne išeitis. 

  Ir dar klasuimas. Artimieji pastoviai vis bando atkalbėti nuo žaliavalgystės. Vis sako: nevalgai mėsos, negauni geležies, bus blogai :) Bet kaip yra iš tikrųjų? Turiu įtarimą, kad visavalgiai negauna žymiai daugiau elementų, vitaminų. Gaila, kad jie visiškai nesistengia įsigilinti į šį gyvenimo būdą. Vis duodu straipsnių paskaityti, papasakoju apie savo pagerėjusią savijautą, bet galų gale lieku "kvailelis" :) Donkichoto kova su vėjo malūnais :)

 5. Sveikas Jonai :) smagu, kad pasirinkai tokį įdomų kelią gyvenime :)

  Svoris žinoma yra mažesnis, kai maitiniesi tokiu maistu, nuo to jau nepabėgsi. Tik reikia suvokti ir tokį dalyką, kad dauguma žmonių yra įpratę prie per didelio svorio, apvalių formų ir panašiai, kuriuos yra ne kas kita, o nereikalingos medžiagos, riebalai, visokie nesuvirškinti dalykai sandeliuojami ir pan. Todėl tai natūralu, jog organizmas apsivalo, išmeta nereikalingą svorį ir pradeda atrodyti kitaip.

  Kita vertus, jei viskas būtų taip pat, tai kokia prasmė keisti maistą? Beto, va ir energijos padaugėjo iš dalies ir dėl to, kad kaip sakant "nereikia nešiotis nereikalingų daiktų" :)

  Norint užsiauginti sveiką svorį, tai manau geras variantas yra auginti raumenis – kultūrizmas. O iš maisto, kiek žinau, avokadai yra riebūs, bananai taip pat rieboki. :)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+