Kas slypi po B12 papildu?

Kaip labai pasaulio žmonėms reikia įvairių vitaminų, papildų ir vaistų, skalambijama visais TV kanalais. Kaip labai B12 yra reikalingas vegetarams, veganams ir valgantiems žalią maistą, skalambija visa pasaulinė Veganų asociacija su Sveikatos Ministerija priešaky. Ir kaip labai šiems žmonėms reikia įsigyti bei naudoti maisto papildus su tuo vitaminu, ir kaip labai yra rūpinamasi jų sveikata, „praturtinus” veganiškus pusfabrikačius tais papildymais.

Kad žmogaus organizmas, kaip ir kitų gyvųjų, gali pats susidoroti su ta taip vadinama B12 „problema”, jam pakeitus maisto kokybę, kai jam netrukdoma, apie tai nekalbama. Atvirkščiai, žmonėms grasinama ligomis ir nusilpimais, verčiant juos pirktis „prisodrintus” negyvus pusfabrikačius ir vitaminus. Nors būtent per juos organizmui užkertama proga gaminti visa, kas jam reikalinga sveikam funkcionavimui, manipuliuojama žmonių neišmanymu, patiklumu, pinigine ir…sąmone.

Mokslų daktarė Vivijan Vetrano (natūropatė, mokslininkė, nepriklausoma lektorė, keletą metų buvo tarptautinės Sveikatos Asociacijos prezidentė) teigia

kad nėra tokio dalyko kaip B 12 trūkumo nei pas veganus, nei pas 100% žalio maisto valgytojus. Jiems nereikia valgyti purvo, gyvulinės kilmės produktų ar vartoti piliules, kad išsaugoti B12 balansą. Tai padaro žarnyne esanti bakterija. O medžiagų apykaitai būtinos ir vartojamos B12 koenzimo formos yra neapdorotose šviežiose daržovėse, vaisiuose, taip pat riešutuose ir sėklose. Tikroji taip vadinamo B12 deficito problema yra prastas virškinimas ir maisto įsisavinimas, bet ne vitamino stoka.
Jei suvalgytumėt 100 gr žalių pupelių, raudonų burokėlių, morkų ar žirnelių, gautumėt pusė B12 taip vadinamos dienos normos minimumo, reikalingo normaliam virškinimui ir pasisavinimui. Svarbu pažymėti, kad žalio maisto valgytojai turi aukštesnį B12 nei vegetarai, kurie maistą gamina. Knygos (Rodale’s „The Complete Book of Vitamins”) 236 psl. yra toks paaiškinimas:”Kaip jums žinoma, B grupės vitaminai vadinami „kompleksu”, nes jis yra susikoncentravęs dideliame kiekyje susijusių vitaminų, kurie paprastai būna tame pačiame maiste.”
Aktyvaus B12 vitamino koenzimų šaltinis yra bakterijoje, esančioje burnoje, aplink dantis, tonziles, liežuvio „raukšlėse”, viršutinėje bronchų dalyje. Šis šaltinis aprūpina pakankamu vitamino B12 koenzimų kiekiu, patenkindamas kuklius vegetarų poreikius.

Vivijan V. nuodugniai studijavo vitamino B12 atvejį

Ji atrado, kad biochemikai, nešališki mokslininkai ir daugelis rašančiųjų klaidingai naudoja terminą „Vitaminas B”, kalbėdami apie cianokobalaminą(cyanocobalamin), kuris yra absoliučiai netinkamas vartoti, tačiau vis tik yra dedamas į visus B12 vitamino papildus. Kai kalbama apie vitaminą B12, jie nurodo pusiau sintetinį B12, kuris nuo pat pradžių yra užterštas nuodinguoju cianidu, chemiškai išgaunamu iš gyvūnų audinių. Procese anglis jungiama su nitrogenu, formuojasi nuodingas cianokobalaminas, kurį mokslininkai atkakliai vadina Vitaminu B12. Natūralus B12 randamas išimtinai tik augaluose ir gyvūnuose, ir tik tai yra vadinama B12 koenzimu.
Pradinis B12 išgavimo metodas iš jo šaltinių apima gaminio kaitinimą silpnoje rūgštyje, pridedant cianido jonų, ir tai, kad jis veikiamas šviesa. Šiame procese koenzimai virsta cianokobalaminu (Review of Physiological Chemistry, Harper, Harold A., Lange Medical Publications, New York, 1977, page l81. Also refer to Cobalamin: Biochemistry and Pathophysiology, Wiley. N. and F. Sicuteri, New York, 1972.) )
Dar daugiau, vitaminų bei papildų gamyboje cianidas yra dedamas į pradinį tirpalą, nes anglis ir nitrogenas yra reikalingi didelėms vitaminų molekulėms formuotis. Ir čia sunaudojamas didelis anglies kiekis.
Jei gyvūnui ar žmogui yra duodamas cianokobalaminas, jų organizmas pašalina cianidą, kaip nenaudotiną ir toksišką.
Kalis, esantis organizme, reaguoja su cianidu, esančiu cianokobalamine, arba taip vadinamame B12, tuomet formuojasi toksiškasis kalio cianidas(KCN), kuris yra nuodingas ir naudojamas kenkėjų naikinimui. Tai yra priežastis, kodėl kūnas taip greitai atmeta „vitamino B” injekcijas. Per 24 valandas daugiau nei 90% cianokobalamino(B12), esančio papilduose, atmetama.

Problema ta, kad cianidas yra nuodingas

Daugelis žmonių pradeda jaustis prasčiau, nei iki jie pradėjo vartoti papildus. Cianokobalamino yra visuose papilduose, nes taip – stabiliau ir pigiau atseina gamyboje. Bet jis absoliučiai netinkamas vartojimui. Jei kūnas turi pakankamai energijos, jis pajėgia atmesti cianidą ir išgauti naudos iš vartotinų komponentų. Daugiausia, ką žmonės patiria, naudodami cianokobalamino papildus, yra stimuliavimas. Cianido toksinis efektas pasireiškia kaip energijos protrūkis, kadangi kūnas sunkiai dirba šalindamas nuodus, o žmonės yra mulkinami teigimu, kad tokiu būdu veikdami papildai, juos gydo. Tuo tarpu, jei kraujo testas rodo B12 padidėjimą, iš tikrųjų tai žymi CIANOKOBALAMINO kiekį. Tinkamos naudoti formos yra nunešamos į ląsteles ir negali būti aptiktos dabartinio lygio atliekamais kraujo testais, kurie dažnai yra netikslūs ir, kaip buvo tvirtinta anksčiau apie cianokobalamino papildų ir B12 injekcijas, apie 90% jų yra pašalinama iš organizmo per 24 valandas.

Iš Sveikatos pozicijų, jokia B12 terapija neskatina pasveikimo nuo taip vadinamos avitaminozės.

Atvirkščiai – užslepia simptomus. Kai žmonės teigia, kad jiems pradėjus vartoti cianokobalamino papildus, išnyksta anksčiau pasireiškę B12 trūkumo simptomai, jie klysta. Nes iš tikrųjų jie negauna tinkamų vartojimui Vitamino B12 koenzimų, ir jų kūnai yra priversti konvertuoti cianidą į veiklias formas – metylcobalaminą ir adenosylcobalaminą. Tos extra funkcijos stimuliuoja, bet švaisto nervų energiją, ir žmonėms iš tikrųjų pablogėja sveikata. Tik jie nesuvokia tikrosios negalavimų priežasties.

Veganai ir žalio maisto valgytojai turi pakankamą kiekį B12 koenzimų savo maiste.

Nors ir yra siūlomų B12 pakaitalų vaistinėse, jo galima rasti natūraliame maiste. Kiekviename vaisiuje ir daržovėje jo yra tam tikras kiekis. O pagrindinė natūralaus kobalamino trūkumo priežastis yra susilpnėjęs virškinimas, kobalamino pasisavinimas iš maisto ir virškinamojo trakto. Natūralus B12 koenzimų pasisavinimas prasideda burnoje, gerklėje, stemplėje, bronchų vamzdeliuose, taip pat ir žarnyne.

O iš kur tie virškinimo susilpnėjimai, silpnumai ar depresijos?

Priežastys yra įvairios: padidėja suvartojamų proteinų ar riebalų kiekis; gaminamas maistas vietoj žalio; antibiotikų, kontraceptinių preparatų, narkotinių medžiagų, alkoholio, tabako vartojimas; per didelis vitamino C kiekio vartojimas, per daug valgoma sojos ir kt.

Straipsnį pagal Natūralios Higienos mokslų daktarės .V.V.Vetrano paruošė Jelena Juršys
http://www.roylretreat.com/articles/b12.html

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+