Kodėl negalima du kartus užvirti vandens?

Srities ekspertai sako, kad žmogaus sveikata yra neįkainojama gamtos dovana ir jos negalima nusipirkti jos už bet kokias materialias vertybes. Norint ją palaikyti tinkamo lygio, nebūtinai vartoti pakuotes vaistų arba praleisti pusę savo gyvenimo masažo kabinetuose. Pradėti rūpintis sveikata visada paprasčiau nedideliais žingsneliais, pavyzdžiui, laikytis tinkamo poilsio režimo, taip pat vartoti geros kokybės maisto produktus ir vandenį.

Virinto vandens savybės

Ir netaisyklingai besimaitinantys biuro darboholikai, ir žmonės, propaguojantys sveiką gyvenimo būdą, dažnai palepina save puodeliu kvapnaus  karšto gėrimo. Tai ypač aktualu mūsų klimatui, kur šaltas sezonas trunka gerokai ilgiau nei šiltas, todėl karštas gėrimas organizmui yra tiesiog būtinas.

Kai kurie pripratę prie stiprios juodos kavos gėrimo, o kiti mėgsta žalią arbatą su citrinos griežinėliu – kiekvienas turi savo skonį. Tačiau bet kokio karšto gėrimo paruošimui reikia karšto vandens, kuris dažniausiai virinamas kelis kartus. Tai yra didelė klaida, daranti žalą.

Kodėl pakartotinas virinimas apnuodiją vandenį?

Paprastai perkame iš natūralių šaltinių išgautą išgrynintą vandenį arba jo įsileidžiame tiesiog po vandens čiaupu. Vandens virimo procesas – tai kaitinimas iki 100 laipsnių Celsijaus temperatūros. Jis būtinas, nes sunaikina daugumą kenksmingų mikroorganizmų, kurie gyvena vandenyje. Tačiau dėl temperatūros poveikio vyksta ir kiti procesai:

  • deguonies molekulių išgarinimas;
  • druskų ir kitų priemaišų koncentracijos padidėjimas;
  • atsiranda nuosėdų, kurias sudaro vandenilio izotopai;
  • vandens skonio pablogėjimas;
  • skysčio naudingų savybių praradimas (gaunamas „miręs“ vanduo);
  • dėl vandenyje esančio chloro susidaro kancerogenai, kurie gali paskatinti vėžio išsivystymą.

Tiesa, reikia pabrėžti, kad visų minėtų kenksmingų medžiagų padidėjimas yra nežymus ir juntamą žalą gali padaryti tik vandenį virinant daugybę kartų. Na, bet jei galima nesunkai išvengti to, kas kenkia, kodėl to nepadaryti? Nepainiokite virimo ir vandens kaitinimo. Pavyzdžiui, kai kurie elektriniai virduliai vandens nevirina, o tik įkaitina iki 92-95 laipsnių. Kitaip tariant, temperatūra tik priartėja prie virimo būklės, bet neverda.

Tinkamas virinimas

Daugybė sveikatingumo straipsnių leidžia nustatyti kelias naudingas rekomendacijas, kaip tinkamai atvirinti vandenį. Žinoma, bet kokie vandens filtravimo būdai prieš virimą yra sveikintini, tačiau yra ir kitų taisyklių:

  • Kiekvieną kartą po virimo svarbu visiškai išpilti likusį vandenį iš virdulio, jį nuplauti ir tik tada vėl užpildyti virdulį;
  • Niekuomet nepilkite šviežio vandens ant jau kartą virinto likučių;
  • Patartina iš karto neplikyti arbatos ir leisti vandenyje nusėsti įvairioms priemaišoms, pvz., molio ar smėlio.

Laikantys virintą vandenį termose, turėtų palaukti keletą minučių po užpildymo ir tik tada uždaryti jį kamščiu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+