Mityba pagal kraujo grupes
Nuosekliai keiskime mitybą
Nuosekliai laikytis dietos reiškia visiškai atsisakyti nepatartinų vartoti maisto produktų. Jūsų organizmui būtinai reikia ne tik itin naudingų sveikatai, bet ir neutralių maisto produktų – tik tokia mityba bus įvairi ir subalansuota. Jei vargina antsvoris, reikėtų atsisakyti ir tų produktų, kurie tukina jūsų kraujo grupės atstovus.
0 kraujo grupė
Nereikia stebėtis, kad pirmykščių medžiotojų palikuonims dėl atsparios virškinimo sistemos kaip svarbiausias baltymų šaltinis rekomenduojama mėsa. 0 kraujo grupės atstovų skrandžio sulčių rūgštingumas didelis, todėl jie puikiai virškina mėsą. Vis dėlto šie žmonės dėl minėtos priežasties turi būti itin atsargūs valgydami vaisius, kurie labai didina skrandžio sulčių rūgštingumą. Tai apelsinai, mandarinai braškės bei saldžios sultys ir cukrus apskritai. Tik taip jie išvengs skrandžio gleivinės sudirginimo.
Mėsa, žuvis, javai, pieno produktai ir kiaušiniai
Šiais laikais 0 kraujo grupės atstovų gyvenimo būdas labai skiriasi nuo jų protėvių, todėl šie mėsėdžiai (tai lemia kraujo grupė) turėtų rinktis liesą mėsą, neutralią paukštieną ir apsiriboti nedidelėmis porcijomis. Ir visada tai derinti su jiems tinkamomis daržovių bei vaisių rūšimis. 0 kraujo grupės atstovams labai tinka ir daugybė žuvų rūšių, ypač riebios šaltųjų jūrų žuvys – silkės, skumbrės bei menkės. Ir atvirkščiai, javai, ypač kviečiai, netinka. Vėliau pamatysite, kad rekomenduojamų sąraše nėra nė vienos kviečių rūšies. 0 kraujo grupės atstovų organizmas taip pat prastai virškina karvių pieno produktus. Taigi jie irgi nerekomenduojami. Retkarčiais suvalgomas vienas kitas vištų kiaušinis, atvirkščiai, rūpesčių nesukels.
Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai
Nulinės kraujo grupės atstovams ypač tinka žalios spalvos bei lapinės daržovės. O pomidorai, kuriu lektinai A ir B grupių kraujyje darbuojasi tarsi puikiausi klijai, 0 kraujo grupei tinka kaip neutralūs produktai. Pomidorų padažas, atvirkščiai, dėl jame esančių priedų gali pakenkti. Kaip ir visų kitų, taip ir 0 kraujo grupės atstovai turi visiškai atsisakyti bet kokių kokosų riešutų gaminių. Jų skrandį dirgina ir malti pipirai – ir juodieji, ir baltieji, taip pat actas. Taigi draudžiami rūgštūs marinuoti produktai. Cukrus bei medus nekenkia, tačiau jais mėgautis derėtų saikingai. Tai galima pasakyti ir apie visas kitas kraujo grupės. 0 kraujo grupės atstovams neribotais kiekiais rekomenduojama gerti tik vandenį bei negazuotą mineralinį vandenį. Leistina ir žalioji arbata; juodoji arbata bei rūgštingumą labai didinanti kava – ne. Saikingai geriamas alus bei vynas taip pat nesukels problemų. Plikant vaistažolių arbatą reikia nepamiršti, kad tai yra gydomoji priemonė, todėl ją gerti reikia saikingai. Geriausia kaitalioti tokios arbatos rūšis.
A kraujo grupė
A kraujo grupės atstovai, žemdirbių palikuonys, daugeliu atžvilgių yra tikra priešingybė tiems, kurių kraujo grupė 0. Jų virškinimo sistema jautri, imuninė sistema lengvai pažeidžiama, o skrandžio sulčių rūkštingumas mažas. Todėl jiems rekomenduojama visiškai kitokia mitybos programa. A kraujo grupės atstovams sveikiausia valgyti vegetarišką maistą. Mėsos produktai, atvirkščiai, jų organizme kaupiasi kaip riebalai; jie mažina energijos atsargas, didina tingumą.
Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai
Daugeliui A kraujo grupės žmonių veikiausiai bus labai sunku iš karto visiškai atsisakyti mėsos ir pradėti maitintis vegetariškai. Čia pradėta į valgiaraštį įtraukti vištiena ir kalakutiena – tai yra neutralūs produktai. Vegetariškai maitintis, A kraujo grupės atstovų organizmas vertingų baltymų savo organams atkurti gaus iš daugelio rekomenduojamų žuvų rūšių. Vis dėlto dešra bei kumpis liks uždraustas vaisius. Taigi A kraujo grupės asmenys neturėtų būti griežti vegetarai. Tai daugiau vegetariškai besimaitinantys žmonės, labai ribojantys mėsos kiekį. A grupė javų produktus šiaip jau virškina gerai, tačiau kviečiais piktnaudžiauti nereikėtų. Pieno produktų, išskyrus rūgščius (pavyzdžiui, jogurtą bei kefyrą), A kraujo grupės atstovai netoleruoja. Geru pakaitalu galėtų tapti sojų pienas bei tofu (sojų varškė). Kad gautų pakankamai kalcio, jie turėtų rinktis daržoves, kuriose gausu šio elemento, pavyzdžiui, brokolius. Šie asmenys retkarčiais (sakykime, sekmadienio pusryčiams) be baimė gali pasigardžiuoti ir vištos kiaušiniu: vištų kiaušinių baltymus žmogaus organizmas kuo puikiausiai paverčia savais.
Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai
A kraujo grupės atstovams niekada nebus per daug daržovių – tai jų mitybos pagrindas. Tačiau kai kurių rūšių daržovės gali sukelti bėdų, tap jų – pomidorai, kuriuose yra lyg klijai veikiančių lektinų, bei apetitą žadinančios spalvingos paprikos (šios daržovė dirgina skrandį). Česnakai ir svogūnai šiaip jau labai tinka visiems žmonėms. Vis dėl to A kraujo grupės atstovai jų turėtų valgyti itin daug, nes česnakai bei svogūnai stiprina jų silpną imuninę sistemą. Daugelis tropinių vaisių šiam sėsliam žemdirbiui netinka; tėra viena maloni išimtis – ananasai. Kiti vaisiai, kuriuose gausu kalio, pavyzdžiui, abrikosai bei figos, gali kompensuoti šio elemento stoką atsisakius bananų. Kaip ir visų kraujo grupių, taip ir A grupės, atstovams vaisių sultis visuomet derėtų skiesti vandeniu. Cukrų šie asmenys turėtų vartoti tik homeopatinėmis, t. y. labai mažomis dozėmis, o acto – visai atsisakyti. Užtat jie ne tik gali, bet ir turi grti pupelių kavą bei nedaug angliarūgštės turintį mineralinį vandenį.
B kraujo grupė
B kraujo grupės atstovai klajokliai gali pasigirti stipria imunine sistema. Jie laikomi itin lengvai prisitaikančias prie mitybos bei aplinkos pokyčių. Juos galima vadinti galinčiais valgyti viską: šie žmonės puikiai virškina ne tik mėsą bei žuvį, bet ir pieno produktus, javus, daugelį daržovių bei vaisių rūšių, žinoma, atsižvelgiant į išvardijimas išimtis. Peteris D‘Adamas pavydėtiną B grupę vadina evoliucijos pastangomis sujungti įvairiausias tautas bei kultūrą.
Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai
Vištienoje, kuri jau šiaip laikoma lengvu ir greitai virškinamu maistu, yra lektino, agliutinuojančio B grupės kraują. Tačiau šios kraujo grupės atstovai gali mėgautis kitų rūšių mėsa, o jei nenori atsisakyti vištienos, gali valgyti kiaulieną. Daugelis žuvų šiems žmonės – puikiai tinkantis arba neutralus maistas. Vis dėlto jie turi kuo toliau laikytis nuo delikatesais laikomų jūros gėrybių – vėžių, krabų, omarų bei moliuskų, nes jos agliutinuoja jų kraują; todėl ir išvardijamos nepatartinų nartoti produktų sąraše.B kraujo grupės atstovams labai tinka pieno produktai. Jie gali rinktis pagal skonį – kefyrą, jogurtą ar varškę. Vištų kiaušiniuose nėra kenksmingų lektinų, kurie slypi vištienoje, todėl B kraujo grupės atstovai gali valgyti jų kiek tik širdis leidžia. B kraujo grupei tinka daugelis javų rūšių bei jų gaminiai, bet geriausiai – speltos (laukiniai kviečiai). Ir atvirkščiai, derėtų vengti rugių, kamuto (egiptiškosios senovinės kviečių atmainos), burnočių bei miežių.
Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai
Yra labai nedaug daržovių rūšių, kurios B kraujo grupei būtų kenksmingos arba jau neutralios. Vis dėlto reikėtų būti atsargiems valgant pomidorus, kukurūzus bei alyvas.na, o žalios spalvos lapinių daržovių tokie žmonės neįstengs per daug suvalgyti niekada. B kraujo grupės žmogus gali nesivaržydamas rinktis ir vaisius. Tai pasakytina ir apie vaisių arba daržovių sultis – šie dalykai taip pat labai naudingi arba neutralūs. Sultys derėtų skiesti vandeniu. Pipiruose yra lektinų, kurie gali pridaryti bėdų. Dėl to įsigeidus aštrių valgių, šiuos reikėtų gardinti imbieru, kariu ar aitriosiomis paprikomis. Baltąjį bei rudąjį cukrų, taip pat melasą ir medų vartoti galima saikingai. Šios kraujo grupės žmonės turi galimybę gardžiuotis netgi šokoladu, tik, aišku, neperlenkdami lazdos.tai vienintelė grupė, kuriai salotas leidžia gardinti actu. Tačiau žalioji arbata, rekomenduojamų žolelių arbatos ir, žinoma, vanduo – deja, vieninteliai gėrimai, derantys B kraujo grupės žmonėms. Vis dėlto ypatingomis progomis nepakenks bokalas alaus, stiklas vyno, puodelis juodosios arbatos it kavos.
AB kraujo grupė
AB – pati jauniausia ir labai reta kraujo grupė, geriausiai prisitaikiusi prie šiandienos gyvenimo sąlygų bei mitybos būdo. Šiam kraujo tipui tik 1000–1200 metų ir jį turi tik penki procentai žmonių. AB kraujo grupės atstovai – tokie pat mišraus maisto valgytojai, kaip ir B kraujo grupės, tačiau su tam tikrais apribojimais, nulemtais A grupės poveikio. Taigi šios grupės atstovai vienu atžvilgiu labai panašūs į A grupės atstovus, pavyzdžiui, gyvulinių baltymų toleravimu, kitu – į B grupės, pavyzdžiui, reagavimu į pieno produktus. Dėl to tie, kurių kraujo grupė AB, privalo atsižvelgti į rekomendacijas, skirtas abiem minėtoms grupėms. Regis, iš savo A grupės protėvių jie paveldėjo jautrią virškinimo sistemą bei mažą skrandžio sulčių rūgštingumą.
Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai
B kraujo grupės paveldas lemia, kad AB grupei tinka gyvuliniai baltymai, tačiau iš A kraujo grupės mažas skrandžio sulčių rūgštingumas mėsą leidžia valgyti tik retkarčiais ir tik nedidelėmis porcijomis – tik tada ji bus gerai suvirškinta. Tačiau mėsos jokiu negalima atsisakyti. Mėsoje, paukštienoje ir žvėrienoje yra svarbių B komplekso vitaminų, vitaminų A, D ir E, mineralinių medžiagų – magnio, kalio ir kalcio, mikroelementų – fosforų, geležies, seleno, mangano ir jodo. Tačiau beveik visus mėsoje esančius vertingus baltymus organizmas paverčia organizmo baltymais. Vadinasi, kaip jau buvo minėta, mėsą galima valgyti du tris kartus per savaitę, nedideliais kiekiais ir tik šiai kraujo grupei naudingos rūšies. Vištienoje esantys lektinai tokių žmonių kraują agliutinuoja kaip ir B grupės atstovų, taigi vištiena gardžiuotis draudžiama! Kadangi skrandžio sulčių rūgštingumas mažas, iš valgiaraščio derėtų išbraukti ir rūkytus bei sūdytus mėsos gaminius. Rekomenduojami pieno produktai – tie patys, kaip ir B kraujo grupei. Vadinasi, rūgštūs gaminiai, pavyzdžiui, kefyras ar jogurtas, bus virškinami gerai.Peteris D’Adamas siūlo ir kiaušinius – svarbų baltymų šaltinį, nes, kitaip nei vištienoje, juose nėra jokių lektinų. Ir nors juose nemaža cholesterolio, du trys kiaušiniai per savaitę tikrai nepakenks. Baltymų poreikis taip pat bus puikiai patenkintas valgant žuvį. Žuvų pasirinkimas tikrai gausus, aišku, atsisakius to, kas netinka A bei B kraujo grupėms. Greta gyvulinių baltymų valgiaraštį dera papildyti sojų pienu bei tofu. Rinkdamiesi javų gaminius, šie žmonės turėtų atsižvelgti į A ir B grupėms teikiamas rekomendacijas ir nepamiršti, kad per gausiai vartojant kviečius, gali atsirasti sveikatos sutrikimų. Jie privalo visiškai atsisakyti grikių bei kukurūzų.