Mityba pagal kraujo grupes
Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai
Beveik visas daržoves, kurias gerai virškina A ir B grupių atstovai, gali valgyti ir mišrūnai jų įpėdiniai. Ir čia pomidorai yra išimtis. Nors juose slypintys lektinai pridaro nemaža bėdų A ir B kraujo grupėms, tačiau AB kraujo grupei tai – neutralus produktas. Pavyzdžiui, žiediniai kopūstai, brokoliai, baklažanai bei raudonieji burokėliai ant tokių asmenų stalo gali puikuotis ir dažniau, taip pat agurkai bei žalios spalvos lapinės daržovės. Trumpai tariant, galite valgyti daug daržovių ir salotų. Vitaminingas, aktyvių gydomųjų biologinių medžiagų turintis augalinis maistas labai stiprina dažnai silpnoką AB kraujo grupę turinčių žmonių imuninę sistemą. Vaisius AB kraujo grupės atstovai turėtų rinktis daugiausia tuos pačius, kaip ir A grupės: vengti apelsinų (puiki alternatyva – švelniai rūgštokas greipfrutas) bei bananų, daugiau valgyti greipfrutų, vyšnių, ananasų bei slyvų, arbūzų, abrikosų, taip pat kitų vaisių. Leidžiama saikingai vartoti cukrų, medų bei melasą, bet išsiversti be acto ir pipirų; vietoj jų maistą gardinti citrinomis, prieskoninėmis žolėmis, ir kuo gausiau – česnakais. Kraujo grupių tyrinėtojas daktaras D’Adamo sako, jog kas rytą išgerta stiklinė šilto vandens su pusės citrinos sultimis išlaisvina AB kraujo tipo žmones nuo nereikalingų gleivių. Po to reikėtų išgerti stiklinę skiestų greupfrutų ar papajų sulčių. Jei AB kraujo grupės atstovai pakaitomis gers kavą ir žaliąją arbatą, retkarčiais pasimėgaus raudonojo vyno taure ir, žinoma, nevengs vandens, galėsime sakyti, kad gėrimus jie renkasi teisingai. Kaip ir kitoms kraujo grupėms, taip ir šiai, tinka ta pati taisyklė: žolelių arbatas reikia kaitalioti. Gerai pasisavinamos ir vandeniu skiestos sultys.
Išvados
Kaip veikia dieta pagal kraujo grupę
Maitinantis pagal kraujo grupę, galima be didelio vargo sveikai maitintis ir pamažu pasiekti idealų svorį. Viskas labai paprasta: tereikia valgiaraščiui pasirinkti tuos maisto produktus, kurie ypač naudingi atitinkamai kraujo grupei, ir pagal savo skonį ir nuotaiką kombinuoti juos su mėgstamais neutraliais maisto produktais.
Štai dar ką svarbu žinoti: mityba, tikslingai suderinta su medžiagų apykaita, veikia organizmą. Pavyzdžiui, ji atkuria natūralias organizmo imuninės sistemos gynybos funkcijas, virškinimą ir žarnyno veiklą, suaktyvina medžiagų apykaitoje dalyvaujančių organų – kepenų, tulžies pūslės, inkstų ir kasos – veiklą. Organizmas lengviau atsikrato medžiagų apykaitos proceso metu susidarančių nereikalingų ir nuodingų medžiagų, valo kraują nuo pavojingų lipniųjų medžiagų – lektinų. Organizmas atlieka sunkų darbą, kurio intensyvumas priklauso nuo kraujo grupės. Šią veiklą pastebime, kai pavyzdžiui, sutrinka virškinimas. Todėl nereikėtų raginti savęs botagu, daryti viską pamažu. Menka nauda, jei staiga iš esmės pakeistume mitybą. Ligi šiol kitaip veikęs organizmas nespėja persitvarkyti. Pirmomis savaitėmis derėtų truputį paeksperimentuoti ir atrasti mėgstamą maisto produktų derinį.
Mitybos klaidos
Nežinodami pagrindinių mitybos reikalavimų, žiauriai baudžiame save: veltui eikvojame pinigus, ardome sveikatą, žudome jaunystę ir grožį…
Ne tik gydytojas, bet ir daugelis mūsų gali pasakyti, kad sveikų žmonių pažįsta labai nedaug. Ne tie, kurie laikomi visiškai sveikais, dažnai skundžiasi galvos pleiskanojimu, plaukų slinkimu, nuovargiu ir pan. Kaip mažai yra suaugusių žmonių, galinčių pasigirti visiškai sveikais dantimis. Tai ne kas kita, kaip neracionalios mitybos rezultatas, kai organizmas negauna pakankamai tam tikrų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Juk ne šiaip sau vis daugiau statome ligoninių, klinikų, o jų vis labiau trūksta.
Mitybos specialistai vis kartoja: per mažai valgome daržovių ir vaisių, žuvies, kogalvių ir baltos paukštienos; per daug pamėgome bulvių ir miltų patiekalus, net gyvulinius riebalus. Per mažai geriame daržovių, vaisių bei uogų sulčių, bet per daug…alkoholio.Be to, daugelis mūsų sistemingai nuodijasi kava,arbata,papirosais