Mokslininkai siūlo gydyti žmones erdvės iškreipimo pagalba

Delfto technologijos universiteto bioinžinieriai pasiūlė naudoti erdvės geometriją gyvų organų ir audinių regeneracijai kontroliuoti. Remiantis atliktu tyrimu tvirtinama, kad priklausomai nuo kreivumo laipsnio, paviršius gali arba paskatinti ląsteles atstatyti naujus audinius, arba užkirsti tam kelią.

Tyrėjai įvertino keletą galimų paviršių: išgaubto išlinkimo „rutulį“, įgaubto išlinkio „balną“ ir plokščią plokštę. Eksperimentai parodė, kad ląstelės, esančios ant įgaubto balno paviršiaus, auga aktyviau nei ant kitų dviejų, o išgaubtas paviršius, priešingai, slopina audinių formavimąsi. Prašosi išvados, kad ši medicinos koncepcija atveria naujus horizontus reparacinėje reabilitacijoje, plastinėje chirurgijoje ir kovoje su vėžiniais navikais.

Šiam darbui atlikti mokslininkai pasiūlė naudoti specialias stimuliuojančias kreives, atspausdintas 3D spausdintuvu. Atliekant daugybę bandymų, jie pakeitė kaulų ląstelių polinkį augti, dalytis ir formuoti audinį Petri lėkštelėje. Būsimuose tyrimuose bioinžinieriai išbandys technologiją su gyvais organizmais.

PVC pripučiamos guminės valtys Argo-drive.com

Search

+