Tikri ir įsivaizduojami veganizmo pavojai

Noriu tapti vegetaru ir išgyti

Tadas wrote:

Sveiki, atsitiktinai apsilankiau jusų puslapyje ir labai susidomėjau sveiku gyvenimo būdu. Rašau jums todėl, kad būdamas 17 metų staiga susirgau sunkia arterine
hipertenzija, nuo tada daug kartų esu gulėjęs ligoninėje ir lankesis pas įvairiausių sričių gydytojus, kurie konkrečios ligos priežasties taip ir nenustatė… organai sveiki, jokių patologijų nepastebėta, tačiau nuolat esu priverstas nuolat vartoti kraujospudį mažinančius vaistus, kurie taip pat kenkia sveikatai, tačiau be jų jaučiuosiblogai… Dabar man yra 21 metai. Jau anksčiau esu girdėjęs apie teigiamas vegetarizmo puses ir tikrai labai norėčiau pats tapti vegetaru, bet nenoriu staiga nutraukti mėsos ir kitų vegetarui nepriimtinų maisto
produktų vartojimo, nes nenoriu sau pakenkti nieko neišmanydamas apie vegetarizmą, tad gal jūs galėtumėt nurodyti kokią nors literatūrą, kur būtų galima sužinoti kaip nepakenkiant sau pradėti vegetariškai maitintis, kokius maisto produktus vartoti, kad organizmui netrūktų vitaminų, mikroelementų ir pan…
Tikiuosi, jog pakankamai aiskiai išdėsčiau savo problemą… Ačiū jums už dėmesį. Lauksiu atsakymo :)

24 Komentaras

 1. patarčiau paskaityti visus straipsnius nuo apačios į viršų ;)
  sunku patarti ko trūksta tavo kūnui, ypač kai net nesu tavęs mačius :) man kai ko trūksta aš pradedu to norėti, trūksta skyščių – norisi gerti, truksta vitamino C – norisi kažko rūgštaus ir t.t. :)
  o kodel tau atrodo kad tau truksta geležies? na gali būti kad trūksta, o gal tai tik įsitikinimai?

 2. dzine wrote:

  Vegetariskai maitinuosi jau keleta menesiu,o siaip mano savijauta yra gera,esu aktyvi,energinga,yra tik blogai tas,kad man nukrito 3 kg,o siaip esu liekna,ir manau,kad blogai,kad galiu dar maziau sverti… :cry:

  O sakykite ar jūs mėgaujatės maistu? Ar valgote paskubomis? Tai irgi turi įtakos.
  Tie du mėnesiai ir trys kg netekimas, dar nėra blogai, turėtų svoris nebekristi. Tik reiktų prižvelgti, kad maistas būtų kokybiškas – tikra statybinė medžiaga lqstelėms: baltymai, mikroelementai, vitaminai, o jūsų atveju ir riebalai. Prisiminkite, kad stresai, nepasitenkinimai ir nervingumas, taip pat atima svarbias medžiagas ir alina organizmą, kaip ir miego sutrikimas, nekokybiškas miegas ar alkoholis. Todėl reikia viską įvertinti. O jei svoris kris – tai atsižvelgti į gyvenimo būdą ir tai, koks jūsų meniu. Na dar galima hormonus išsitirti, kiek kokių, ir žinant ko trūksta tiesiog valgyti tas daržoves, kur trūkstamų yra daugiausiai. Bet kokiu atveju daug daržovių salotų, visada gerai.

 3. Vegetariskai maitinuosi jau keleta menesiu,o siaip mano savijauta yra gera,esu aktyvi,energinga,yra tik blogai tas,kad man nukrito 3 kg,o siaip esu liekna,ir manau,kad blogai,kad galiu dar maziau sverti… :cry:

 4. dzine wrote:

  bet man labai reikia protingo vegetaro patarimo..
  zinau,kad vegetarizmas yra sveika,bet nemokant maitintis gali padaryti zala organizmui.
  Labiausiai bijau del gelezies stokos?Kokius tuos produktus butina man valgyti?

  Jūs teisi.
  Pirmiausiai būtų įdomu sužinoti kokia esate? Pilna, linkusi pilnėti, ar liekna?
  Ar turite fizinį krūvį?(žaidimai, dviratis ir t.t.) ar gerai jaučiatės dienos bėgyje? Ar esate jautri, labai jautri, ar rami ir lėta?
  Tai turi daug reikšmės rekomenduojant mitybą ar produktus.
  Mėsos kaip ir nereikia niekuom keisti, nes ji nėra reikalinga aplamai. Tačiau manant, kad joje kažko gero yra ir kad jūs neteksite svarbių organimui reikalingų medžiagų, taip ir įvyks, nes žmoguje veikia informacinis programavimas; todėl atsižvelkite į savo kasdienę savijautą ir tada laviruokite nuo veganų iki visamintančių, ar vegetarų ir florantiečių. Jūsų savijauta yra jūsų rodyklė – teisingai ar neteisingai valgote. Žinokite, nėra vienos taisyklės visiems.
  Svarbu, kad jūsų dienos racione būtų pakankamai baltymų, vitaminų, hormonų, mikroelementų, mineralų. Ar jų pakankama – parodo savijauta ir išvaizda. Mėsą puikiausiai pakeičia didžiulis sojos produktų asortimentas: sūriai, varškė, pienas, grietinėlė, kepsniai ir t.t., be to pradžioje mėsą galima keisti žuvies produktais, kurį laiką sekti savijautą, o vėliau padidinti sojos produktus ir taip pereiti į vegetarus.
  Jeigu buvo geležies trūkumas, tai jos pakankamai yra: rupių miltų produktuose, ankštinėse pupelėse, visose žalios spalvos daržovėse.
  Žinokite, kad bet koks stresas padaro daugybės medžiagų trūkumą organizme, išeikvoja energijos atsargas. Tai reikia įvertinti.

  dzine rašo:

  Quote:

  istikruju ne ka ismanau,kaip suprasti ko man truksta…bet,kad netruktu svarbiausia man gelezies,sita noriu uzsitikrinti.

  Savijauta, nuotaika, išorė, fizinis pajėgumas parodo, ar ko nors trūksta ar ne. Šiaip jaunas organizmas turi rezervų ir pakankamą hormonų balansą, todėl pakenčia ir nesveiką maistą, ir nesveiką elsgeną. Tačiau kai kas nors sutrinka, reikia atsižvengti į ne tik į maistą bet ir į gyvenimo būdą. Tikiuosi šie atsakymai nors kiek padėjo :roza:
  o ar jau bandėte vegetariškai maitintis?

 5. o kuom man reiketu mesos produktus pakeisti?

 6. dzine wrote:

  man daznai kalama i galva,kad as susirgsiu,o dar paskaitau,kad vegetarizmas gali privesti prie mazakraujystes,todel ir bijau… :oops: tai yra realu ir gali taip atsitikti,jeigu kazkuom nepakeisiu..

  Jeigu bijai – neik į mišką. :)
  O ko taip skubėti? Tuo labiau, kad yra šalia tavęs kalančių į galvą ligą. Sakyčiau, ateis laikas, gyvensi tarp kitokio mąstymo žmonių, kurie bus tokie, kokia pati nori būti, arba tokie, kurie neaiškins ką į burną dėti, kur eiti, kaip elgtis, tada ir būsi vegetarė. Pati pagalvok, net mokslininkai tegia, kad baimė, kitų žmonių pastovios kalbos apie tai, kad kitas žmogus sirgs, sukelia stresą, kuris naikina tam tikrus hormonus, kurių trukumas, sukelia eilę kitų trūkumų organizme ir galop … ligą. Reikia būti labai stipriai asmenybei, kad stoti prieš neišmanymą ir atlaikyti „artimųjų” terorą. Kitas dalykas, gal jau dabar kažko trūksta, jeigu yra baimė? Būti atsargiai ir bijoti dvi skirtingos būsenos.

 7. nezinau,bet mane ta citrinu rugstele mazai guodzia ;[

 8. „…trūksta geležies, žemas hemoglobinas…” – girdėtos frazės iš poliklinikų laikų (rodos prieš šimtą metų tai buvo :)). Dažniausiai tas organizmas gauna ir tos geležies ir tų vitaminų, tik…nepasisavina, kai žmogus ar tai stresuoja, ar tai kokiom „sveikatingumo” teorijom įtikėjęs, ar dar kas…
  Jei jau taip yra pergyvenama dėl taip vadinamo geležies trūkumo, tai gi yra raudonų burokėlių sultys su citrina. Patys burokėliai sunkiai pasisavinami, o su citrinos sulčių rūgštelė palengvina įsisavinimą.

 9. man daznai kalama i galva,kad as susirgsiu,o dar paskaitau,kad vegetarizmas gali privesti prie mazakraujystes,todel ir bijau… :oops: tai yra realu ir gali taip atsitikti,jeigu kazkuom nepakeisiu..

 10. Toks požiūris niekur nenuves. Turi būti protingas požiūris, o ne baimė, kad ko nors trūks.
  Kas pasakė, kad trūksta geležies? Kodėl esi tikra, kad dabar jos netrūksta? Kokios problemos ar žmonės šitaip įvarė baimę geležies trūkumui? Kodėl geležies, o ne B grupės vitaminų? Gal jų trūkume problema? (jeigu jau kažko gali trūkti) Ir iš vis, pats požiūris į save yra kažkos pilnas baimės. Tai kaip ten yra iš tikrųjų?

 11. istikruju ne ka ismanau,kaip suprasti ko man truksta…bet,kad netruktu svarbiausia man gelezies,sita noriu uzsitikrinti.

 12. bet man labai reikia protingo vegetaro patarimo..
  zinau,kad vegetarizmas yra sveika,bet nemokant maitintis gali padaryti zala organizmui.
  Labiausiai bijau del gelezies stokos?Kokius tuos produktus butina man valgyti?

 13. šia tema jau labai daug diskutuota… pasaulyje milijonai tų vegetarų.. aš vegetarė nuo gimimo ir va gyva :roll: ….nenoriu girtitis bet tenka raud: :roza:

 14. Jamuna wrote:

  dzine,
  gal jie ir teisūs, juk bet koks žiaurumas yra nesveikas ;)

  as ta prasme,kad mano sveikatai labai pakenks jeigu nevalgysiu mesos produktu…ar tikrai tai yra tiesa?

 15. dzine,
  gal jie ir teisūs, juk bet koks žiaurumas yra nesveikas ;)

 16. as irgi jau keleta menesiu nevalgau mesos…ir ne del to,kad tai sveikiau,bet nepakenciu minties,kad yra zudoma,esu „ziauri” aktyviste uz gyvunu teises…O artimieji sako,kad as labai pasigailesiu,nes tai pakenks mano sveikatai…nezinau ka begalvoti… :|

 17. Kiekvienas pažengęs tiek, kiek sugeba ištiesti koja :) turi ko siekti ;)
  išsiaiškinti gali viską pats, kūnas viską parodo, kas tinka ir kas netinka, BET tai nėra būtina, tau nereikia vėl pradėti vartoti pieną, kad sužinoti, ar jis tau BUVO naudingas ar žalingas. juk svarbiau, kad dabar jautiesi gerai :) ar ne taip? ;)

 18. Neišsiaiškinau, nes nelabai žinau kaip tą reiktų daryti… Stebėti organizmo savijautą (sekti „komforto būseną”)suvartojus pieno produktų ar pasidaryti kažkokius medicininius tyrimus? :) Daugelis šiame puslapyje užsiregistravusių žmonių yra toli pažengę sveikos gyvensenos, savęs pažinimo ir tobulinimo srityse, tad man paprastam žmogeliui kartais būna sudėtinga suprasti ką stengiatės pasakyti… raud:

 19. Tadai, ar išsiaiškinai? :) papasakok :)

 20. Tadai, pabandyk išsiaiškinti pats, ar Tavo kūnui naudingas pienas ir būsi ramus :)

 21. Perskaičiau šiame tinklalapyje, jog pienas žalingas sveikatai, todėl ir nebevartojau jo, bet Vydūno gnygoje rašoma, jog liesiems žmonėms pienas yra naudingas… po to vėl rašoma jog pienas nėra skirtas vartoti žmogui… sunku susigaudyti… turbūt kiek žmonių, tiek ir nuomonių… :)

 22. Tadai, džiaugiuosi už tave :)
  idomu, o kodėl nebevartoji pieno? :)

 23. Sveika Jamuna :)
  Labai malonu jog parašei :)
  Suprantu jog norėdamas pasveikti turiu keisti ne tik mitybą, bet ir gyvenimo būdą…
  Apie savo mitybą galiu ne kažin ką papasakoti, nes valgau viską… tačiau po apsilankymo šioje svetainėje mėsą pradėjau valgyti kartą per dieną arba kartą per 2-3 dienas, palaipsniui planuoju jos visiškai atsisakyti. Pieno produktų jau dabar nebevartoju. Valgau daugiau vaisių, daržovių, ryžiū ir pan… Kol kas tokia mityba man patinka, pavalgęs nesijaučiu apsunkęs kaip jausdavausi anksčiau… Tačiau dažnai jaučiuosi alkanas, nors valgau tikrai nemažai ir dažnai… Iš prigimties esu liekno kūno sudėjimo ir lėta medžiagų apykaita niekad nesiskundžiu… Tad po 3 savaičių sveikesnės mitybos netekau poros kilogramų, nors ir taip man to svorio truksta… (Ūgis 186cm, svoris apie 70kg) Na bet tikiuosi jog laikui bėgant išmoksiu subalansuoti mitybą taip, kad galėčiau priaugti nors 5kg… Nes jei svoris kris taip ir toliau, tai vieną dieną vėjas gali mane tiesiog nupūsti… :D

  Gyvenu aktyvų gyvenimo būdą: dirbu, studijuoju, sportuoju 5d. per savaitę, t.y. lankau kovos menus ir šoku.

  Kai buvau 17 metų gyvenime nieko reikšmingo neįvyko… Tiesiog gyvenau neteisingai, aktyviai užsiiminėjau kultūrizmu… taip pat draugų ratas buvo nekoks… dažnai išgerdavome ir parukydavome…. Turbūt tai ir sutrikdė mano širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą…
  Šiuo metu jau seniai neberūkau, alkoholį vartoju retai, o paskaitęs straipsnius šioje svetainėje apie alkoholio žalą organizmui, manau visiškai jo atsisakysiu…

  Kaip tik vakar iš bibliotekos pasiėmiau Vydūno knygą :)

 24. Labas Tadai :)
  Gali būti, kad tavo kraujas užsiteršė nuo netinkamo gyvenimo būdo ir maisto, gal nuo mėsos, pieno ar kažko kito. Aš nesu daktarė :) bet esu gyvas įrodymas, kad valgant vegetarišką maistą kraujas būna švarus ir sveikas, nes vegetarė esu nuo pat gimimo. Bet, jeigu iš tiesų nori pasveikti, turi keisti ne tik maistą, bet ir visą savo gyvenimą. Kūnas kuo aiškiausiai tau rodo, kad yra nepatenkintas, ir jeigu nieko nekeisi, jis tave gali ir išspirti :shock:

  Tadai, papasakok daugiau, kokį maistą valgai? ką valgai dažniausiai, ką mėgsti? koks tavo gyvenimo būdas? kuom užsiemi? sportuoji? kai tau buvo 17, ar gyvenime kas nors įvyko? gal kas pasikeitė?

  Žinai, Aleksandras Korotkovas išsigydė vėžį, Vilius Storostas (Vydūnas) išsigydė džiovą. Jeigu tik stengsiesi, išsigydisi ir arterine hipertenzija. O vienintelė literatūra kurią žinau kuri tau galėtų padėti yra Vydūno knygos.

  Sėkmės ir sveikatos :sirdis:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+