Pienligė: kodėl atsiranda ir kaip gydyti

Laikoma, kad labai dažnos moterų ligos, dėl kurių moterys priverstos dažnai lankytis pas ginekologus, yra sergamumas pienlige ir šlapimo pūslės uždegimu. Tai labai nemalonios ligos, o šiandien kaip tik apie pienligę kai ką ir išsiaiškinsime.

Kas sukelia?

Pienligė yra sukeliama dažniausiai dėl įvairių dirgiklių, sudirginančių makštį, suerzinančių gleivines. Ji pasireiškia pilvo skausmu, nemalonių išskyrų pagausėjimu, dažnai varškės, grūdelių formos, nemaloniu kvapu. Šia liga bent kartą gyvenime serga bent viena moteris, sergama tiek jauname, tiek vyresniame amžiuje vienodai. Negydoma ji gali pereiti iš makšties į visą vaisingumo sistemą, tada ją išgydyti bus dar sunkiau. Ją sukelia grybelinės prigimties užkratas, tačiau šios dalelės iš tiesų visada yra aplink. Jos ima daugintis ir sargdinti moters organizmą tada, kai atsiranda dirgikliai ir silpnas imunitetas. Kas yra silpnas imunitetas, dėl kurio jūsų kūnas nepajėgia kovoti su pienlige, turbūt visiems aišku. O kas yra dirgikliai? Jie gali būti įvairūs: šiurkštus lytinis aktas be pakankamo kiekio drėgmės, alergizuojantys prezervatyvai ar lateksai, įvairūs sekso žaisliukai, labai dažnai – nepatogi, spaudžianti, sintetinė apatinių kelnaičių medžiaga, didelė trintis. Galimos ir kitokios rūšys, pavyzdžiui, burnos ertmės pienligė.

Kaip gydyti?

Gydymas gali būti kelių etapų. Susirgus pienligė reikia nedelsiant imtis priemonių, kol liga nesustiprėjo. Pirmiausiai, labai svarbu yra užtikrinti tikrai tinkamą higieną. Vaistinėse paprastai parduodamos specialios valyvo ir dezinfekavimo priemonės, kurios gali būti veiksmingos šios ligos pradžioje. Pienligė bus lengviau nugalėta ir stiprinant imunitetą. Tačiau dažnai pienlige simptomai būna labai stiprūs, o išgydyti šiomis priemonėmis nepavyksta. Tuomet pienliges gydymas rekomenduojamas vaistais. Gali būti skiriami antibiotiniai vaistai, gali būti išorinio vartojimo žvakutės, gali būti tabletės, tepalai. Tačiau ne be reikalo yra pienliges vaistai pardavinėjami tik su receptu. Mat, susirgus šia liga, reikia kreiptis į gydytojus tam, kad jie galėtų pagal tepinėlį nustatyti, kokia iš tiesų yra bakterijų ir grybelių rūšis, ir būtų aiškiau, koks būtent gydymas čia turėtų būti suteikimas. Taigi, nenustebkite, kad atėjus pas vaistininkes be recepto nebūsite aptarnaujami.

Kaip saugotis?

Vienas blogiausių dalykų, kalbant apie šią ligą, yra tas, kad dažniausiai yra besikartojanti pienlige. Taigi, nors išsigydėte, labai lengvai vėl galite susirgti. Labai svarbu yra prevencija, nes geriau saugotis iš anksto, nei susirgti, o tada šūkauti: pienlige – ka daryti. Taigi, pagrindiniai būdai, kurie turėtų padėt užkirsti kelią pienligei, yra šie:

  • Stiprinkite imunitetą. Ypač tuo metų laiku, kai kūnui labiausiai trūksta vitaminų. Stenkitės visada rinktis tik visavertį maistą, valgykite košes pusryčiams, vartokite vaisius, neatsisakykite citrinos, imbiero. Beje, jeigu dėl kitų ligų vartojote antibiotikus, dabar pats metas imunitetą pastiprinti dvigubai, nes antibiotikai kaip tik ir yra dabar jį sunaikinę.
  • Atkreipkite dėmesį į produktus. Kartais būna, kad, pavyzdžiui, pelėsinis sūris gali išprovokuoti šią ligą. Turėtumėte stebėti, kaip jūsų mityba daro įtaką tam, kaip jaučiatės. Jeigu pastebėjote, kad kai kurie produktai iš tiesų prisideda prie šios ligos atsiradimo – nedelsiant nustokite juos vartoti.
  • Venkite dirgiklių. Pienligė paprastai ir atsiranda dėl to, kad yra kažkokia trintis arba alergija. Naudokite natūralias priemones asmens higienai, kurios nealergizuoja. Švariai viską visada nuplaukite vandeniu. Nedėvėkite nepatogių, ypač per ankštų kelnaičių. Atkreipkite dėmesį, kur yra siūlės – ar jos netrukdo laisvai judėti, ar tikrai neatsiranda trinties.
  • Labai saugokitės per lytinius santykius ne tik dėl nėštumo, bet ir dėl pienligės. Stebėkite, kad nebūtų alergizuojančių produktų ir per didelės trinties.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+