Pyragėliai su džemu

Šie vegetariški pyragėliai papuoš jūsų stalą ir nei vienas neliks abejingas jų skoniui. Jie turi privalumą – jums nereikės saldinti arbatos ar kavos, nes kepinyje yra pakankamai naminio džemo. Ir suvalgius porą jų, pajuntamas sotumas.

Sudėtis: pirmos rūšies kvietiniai miltai (nes aukščiausios yra balinami, todėl žemo vertingumo pagal savo sudėtį); naminis obuolių (kriaušių, vyšnių ar kitas jūsų mėgiamas) džemas; sviestas; druska.

Šie pyragėliai yra gaminami iš pirmos rūšies kvietinių miltų, įkapojant į juos sviesto. Iš tokios procedūros ir kildinamas tešlos pavadinimas – „kapota tešla“. Procesas vyksta ant lygaus paviršiaus papilus miltų ir dideliu peiliu ar spec. įrankiu sutarkuotas (per burokinę tarką) sviestas yra įmušinėjamas į miltus tol, kol nebelieka palaidų miltų ar pavienių sviesto gabalėlių. Tuomet yra dedama šiek tiek druskos skoniui išryškinti. Ir vandens – jo pilti atsargiai, po truputį. Nes turi gautis elastinga, ne kieta tešla, kuri yra valandai dedama į šaldytuvą atšaldyti. Beje, tokią tešlą galima laikyti šaldytuve parą – dvi.
Jei turite naminio džemo, įsitikinkite, kad jis ne per skystas, kad pakankamai tvirtas. Nes jei šis jūsų pasirinktas naudojimui įdaras yra vandeningas, tuomet tešla, susilietusi su juo, tose vietose gali likti neiškepusi.
Kai jau nusiteikiama kepti saldėsius, tuomet tešlos masė yra padalijama į norimą kiekį dalių. Į iškočiotą blynelį (gražiai atrodo keturkampės formos) dedamas džemas ir užlankstomi du priešingų pusių kraštai. Kol mėgausitės pyragėlių lankstymu, įjunkite orkaitę, kad ji įkaistų. O į jau įkaitintą „pašaukite“ savo kūrinius. Kepama maždaug 20 – 30 min. Kol dailiai pagelsta. Ir jūsų aplinka prisipildo saldaus aromato.
Iškepusius saldumynus galima papildomai papuošti, juos apibarsčius cukraus pudra ar apliejus karštu šokoladu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+