Šarlatanai medicinoje

Šarlatanai medicinoje: kokių gydymo būdų reikėtų vengti

Susidūrę su sveikatos problemomis kai kurie žmonės atsakymų ieško internete ir ten aptinka daugybę žolininkų, kūno valymo žinovų, žynių ir kitokių „išminčių“ pasiūlymų. Tai natūralu, nes esant paklausai pasiūla visada atsiranda.

Sukčiavimas ir nekompetencija medicinoje klesti: internetinės svetainės su „močiutės receptais“ ir panašūs vaizdo įrašai susilaukia tūkstančius peržiūrų. „Liaudies medicinos žinovai“ būdami be jokio medicininio išsilavinimo dažnai visiškai neteisingai įsivaizduoja organizmo darbą, todėl kai kada siūlo gydyti ligas kvailais ir net pavojingais metodais. Paminėsime keletą iš pastarųjų.

Žemės jėga ir nestandartinis agurkų naudojimas

Rusų daktaras Popovas pasiūlė gydyti hemorojų agurkais, tačiau įspėjo nepirkti agurkų parduotuvėje. Idėjos autorius teigia, kad ilgavaisiai agurkai gali sukelti nepataisomą žalą jūsų intymiai sveikatai, ypač jei iš anksto tam nepasiruošite. Beje, laikui bėgant, agurkų Popovui pasirodė nepakankamai – vietoj jų jis pasiūlė vištų kiaušinius, o jo talento „gerbėjai“ komentaruose ironiškai pasiūlė pereiti prie stručio kiaušinių. Ar patikėsite savo sveikatą tokiems „gydytojams“, kurie naudoja abejotinus metodus?

Sliekų trauktinė akių ligoms gydyti

Netradicinės medicinos „ekspertas” iš Ufos miesto (Rusija) pasiūlė naudoti šį metodą gydyti kataraktą, ragenos drumstį, glaukomą ir tuberkuliozę. Siūloma prisikasti stiklainį sliekų, tada nuplauti juos ir sudėti  į puodą, užpilti cukrumi. Vėliau visa tai troškinti orkaitėje žemoje temperatūroje, o ištekėjusį skystį atvėsinti iki kambario temperatūros. Gautas „vaistas“ lašinamas į paciento akis po vieną lašą kelis kartus per dieną, tęsti mažiausiai dvi savaites. Nesunku įsivaizduoti, kaip liga gali pasunkėti nuo tokio „gydymo“, o žodis „sterilus“ šiam „gydytojui“ tikrai negirdėtas.

Organizmo valymas su vandenilio peroksidu

Žolininkas Ivanas B. siūlo kiekviena atlikti valymo nuo parazitų kursą, kuriam galima savarankiškai pasigaminti užpilą iš pelyno ir gvazdikėlių, kuris mūsų valgomas kaip prieskonis. Kai tik prinoksta  graikiniai riešutai, jis rekomenduoja jų pridėti į tinktūrą, gautą iš ankstesnių dviejų ingredientų. Bendras kursas trunka šešis mėnesius. Tačiau pagrindinis jo metodo dalykas yra tai, kad poveikio sustiprinimui būtina gerti vandenilio peroksidą ir daryti tai kasdien visą likusį savo gyvenimą. Oficiali medicina tvirtina, kad tai gali sukelti skrandžio sienelių eroziją ir net vėžį.

Gydome pneumoniją terpentinu

Liaudies gydytojai siūlo terpentinu gydyti bet kokias kvėpavimo takų ligas – nuo paprasto kosulio iki pneumonijos. Šiuo tikslu siūloma iki trisdešimties lašelių jo pilti į karštą pieną (palaipsniui didinant dozę nuo mažos). Sergant pneumonija, atseit, gali padėti krūtinės apliejimas terpentinu, tuo pačiu jį geriant. Nebandykite paklausyti šių patarimų: pneumonija – gyvybei pavojinga liga, kuriai pasireiškus neretai būtina gultis į ligoninę. Kreipkitės į gydytoją! Medikai ne kartą užfiksavo mirčių atvejų (daugiausia vaikams)  apsinuodijus terpentinu. Jo ilgalaikis išorinis vartojimas gali sukelti nepiktybinius navikus.

Nuo artrito išgelbės dilgėlės

Daugelis sąnarių gydymui rekomenduoja dilgėles. Štai vienos močiutės receptas. Pirmiausia jums reikia surinkti tiek dilgėlių, kad būtų galima jomis užpildyti apie penktadalį statinės. Toliau statinės užpildoma verdančiu vandeniu, o jam atvėsus iki reikiamos temperatūros pacientas turėtų ją įlipti. Kai vanduo atvės, galite užbaigti seansą. Kitą dieną, kenčiančio nuo artrito pažeistas vietas reikia paplakti dilgėlių vanta. Tokiu būdu, kaitaliojant dienas reikėtų užbaigti 20 dienų kursą. Sprendžiant iš išbandžiusiųjų atsiliepimų – nelabai padeda.

Vandens nebūna per daug?

Vandenį siūloma naudoti įvairiai: nuo grūdinimosi iki didelių kiekių gėrimo „toksinų pašalinimui“.

Pastarasis patarimas gali būti labai žalingas: žmonėms, sergantiems inkstų nepakankamumu pernelyg didelis vandens vartojimas yra žalingas, o kartais gali baigtis net mirtimi dėl vandens ir druskų pusiausvyros pažeidimo. Nesenas atvejis: Endriu Torntonas iš Didžiosios Britanijos mirė praėjus 8 valandoms po 10 litrų vandens išgėrimo, o dvi dienas prieš tai gėrė tokį pat kiekį. Tokį patarimą jis aptiko internete.

 

Ekspertai vieningi: nebandykite negalvodami sekti liaudies gydytojų ir „močiučių“ patarimais. Kai kurie metodai, pavyzdžiui, fitoterapija, iš tiesų gali padėti esant tam tikriems negalavimams, bet net ir vaistiniai augalai turi savo kontraindikacijų. Negerkite įtartinų preparatų, konsultuokitės su medicinos specialistais ir rūpinkitės savo sveikata!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+