Viskas, ką reikia žinoti apie automobilių nuomą.

Aš gana dažnai, 6-7 kartus per metus, išsinuomoju automobilius įvairiose šalyse ir, žinoma, susidūriau su daugybe problemų ir įdomių ypatybių, kuriomis noriu pasidalinti su jumis.

Pirma, tai nėra baisu. Prisipažįstu, pirmą kartą išsinuomoti automobilį buvo gana baisu, klausimų buvo kur kas daugiau nei atsakymų. Kiek tiksliai kainuoja? Ar ji apdrausta? Ką daryti, jei jis bus pavogtas arba aš jį sulaužysiu? Dabar visa tai jau žinau ir nusprendžiau savo patirtimi pasidalinti su pradedančiaisiais.


Pakalbėkime apie viską iš eilės.

1. Nuomos įmonės pasirinkimas.

Internete galima rasti daugybę agregatorių, kurie padeda rasti pigiausią pasiūlymą bet kurioje šalyje, tačiau renkantis automobilį reikia būti atidiems ir atidžiai perskaityti sąlygas.

Yra didelių tarptautinių tinklų, tokių kaip SIXT, Europecar, ADCrent arba galite rasti vietinę kompaniją, tokią kaip „ItalyProkatCarsLTDLimited”, kiekviena įmonė renkantis turi savų pliusų ir minusų.

Didelių įmonių pliusai visada yra naujas automobilis. Jiems neapsimoka laikyti automobilius su pasibaigusia garantija, tad blogiausiu atveju susidursite su 2 metu senumo automobiliu, asmeniškai dar neteko susidurti su automobiliu, kurio rida didesne nei 7000 km, o porą kartų buvo buvę neįvažiavę automobiliai. Vietinėse įmonėse galite susidurti ne tik su senu automobiliu, bet ir su pažeidimais – įskilusiu stiklu ar stipriai suglamžytu sparnu. Didelės įmonės sau to neleidžia, dažniausiai neduoda automobilių, kurių apgadinimai yra didesni nei nusidėvėjęs sparnas.

Vietos įmonės, žinoma, turi mažesnes nuomos išlaidas, tačiau tai ne visada yra pelninga!

Svarbu atidžiai pasižiūrėti, ar dienos rida yra ribota! Vietos įmonės dažnai turi 200 km per dieną, likusi dalis už papildomą mokestį, didelėms beveik visada neribojama.


2. Automobilio pasirinkimas.

Renkantis automobilį visada geriau rinktis pigiausią variantą. Kodėl? Pigūs automobiliai greitai išparduodami, o jei nuomos įmonė neturi jūsų užsakyto automobilio, tuomet jums priklauso nemokamas atnaujinimas ir jums bus suteiktas aukštesnės klasės automobilis.
Asmeniškai mano praktikoje tik kartą gavome Fiat 500, kurį ir užsisakėme, bet Ispanijoje vietoj Audi A1 mums davė puikios komplektacijos BMW 1 seriją, su dyzeliniu varikliu, 8 laipsnių automatu ir navigacija.
Beje, apie automatą – didžioji dauguma nuomojamų automobilių su mechanine. Tai labai svarbu, jei pageidaujate važiuoti tik automobiliais su dviem pedalais, tai turite nurodyti, tačiau čia vargu ar gausite pigiausią variantą, greičiausiai tai bus šeimos automobilis kaip S-max ar Fiat 500L.


3. Apmokėjimas.

Jei kainų palyginimo portale rasite puikų pasiūlymą, tai nepatingėkite ir oficialioje svetainėje pasižiūrėkite kiek kainuoja šis automobilis, agregatorius ne visada išeina pigiau. Yra dar vienas triukas – .ru arba .de kainos gali būti gana skirtingos! Pavyzdžiui, sutaupėme 55 eurus užsisakę automobilį svetainėje su domeno zona .de.

Manau, nereikėtų sakyti, kad kuo anksčiau užsakysite automobilį, tuo jis pigesnis. Sumokėję nuomą iš anksto sutaupysite dar 10-20%, grąžinti pinigus atšaukimo atveju bus itin sunku, bet įmanoma. Greičiausiai tiesiog pasiliksite pirmosios nuomos dienos kainą, o atšaukę nuomą iš anksto galėsite viską grąžinti.

Būkite atsargūs mokėdami vietoje. Turėtumėte mokėti dvi sumas – nuomos mokestį ir užstatą. Kaip tai skaičiuojama, neįsivaizduoju. Nuomodami BMW užblokavome 400 eurų, o nuomojant fiat – 1000! Jei jau sumokėjote nuomą iš anksto, tada iš jūsų bus paimtas tik užstatas.

Ir dabar svarbu: įsitikinkite, kad dvi sumos yra nurašytos iš jūsų atskirai! Jeigu jums priskaičiuojama nuomos suma ir depozitas, tai grąžinus automobilį vėl teks mokėti nuomą, nes užstatas grąžinamas ilgam laikui! Paprastai kelionės pabaigoje pinigai grįžta atgal ir galite susidurti su nemalonia situacija, o jei užstato kainą apmokestinsite atskirai, tuomet užstatą tiesiog grąžinsite pabaigoje ir viskas.

Taip pat žada, kad užstatas bus grąžintas iš karto arba per 3-4 dienas. Tai melas! Užstatas grąžinamas nuo 30 iki 45 dienų! Tai svarbu, jei nuspręsite sumokėti užstatą kreditine kortele su nemokamu kredito atidėjimo laikotarpiu. Tokiu atveju galite parašyti jiems laišką ir jie per 1-2 dienas atrakins sumą rankiniu būdu.

Sako, kad internete galima rasti nuolaidų reklaminių kodų iki 40%, bet man asmeniškai nepavyko, pasidalykite patirtimi.

4. Kaip ir kur gauti automobilį.

Čia aš įmesiu šiek tiek išminties, pažiūrėk sau po kojomis (c)

Nekartokite mano klaidos ir visada pasiimkite automobilį oro uoste! Porą kartų „sutaupėme“ ir galiausiai už pervedimą permokėjome.

Gavę automobilį atidžiai apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų, yra grindų kilimėlis ir atsarginės padangos. Tai labai svarbu, ypač grąžinant automobilį.

Užsakymo metu nepamirškite nurodyti, jei ketinate keliauti į kitą šalį, net jei ji yra euro zonoje. Kai kuriems automobiliams neleidžiama išvykti iš šalies ir galite susidurti su vietos policija!
Taip pat būtinai nurodykite tikslų laiką, kada galėsite grąžinti automobilį, pasiimkite rezervą 1 val.
Jei tik nurodysite dieną, bet atnešite automobilį po darbo valandų, tada negalėsite jo grąžinti, ten nieko nebus, čia Europa =)


5. Kiek jame turi būti kuro?

Beveik visada jums duodamas automobilis su pilnu baku, vadinasi, automobilį reikia grąžinti pilnu baku.
Atidžiai apžiūrėkite, ar staiga bakas nėra pilnas, kai imate automobilį!
Jei staiga nepripylėte degalų ir atidavėte automobilį, tada jums bus imamas mokestis už pilną baką, net jei yra ketvirtadalis ir litro kainos nepaima rinka.


6. Ar turėčiau apsidrausti?

Visi nuomojami automobiliai yra apdrausti! Bet su franšize tai dažniausiai yra 600 ar 800 eurų.

Tiems, kurie nežino, kaip veikia franšizė:

Jei staiga apgadinote automobilį, o remonto kaina siekia 600 eurų ar mažiau, tuomet už remontą mokate pilnai. Jei remonto kaina viršija 600 eurų, tuomet mokate tik 600 eurų, likusias išlaidas padengia įmonė.
Tuo atveju, jei automobilį „išleisite“ arba jis bus pavogtas, taip pat mokate tik 600 ar 800 eurų, priklausomai nuo įmonės.

Įmonė tikrai pasiūlys apsidrausti pilnu draudimu, dažniausiai tai kainuoja apie 20 eurų parai.

Visada rezervuodavome viešbučius su automobilių stovėjimo aikštele ir keliaudavome automobiliu išskirtinai tarp miestų greitkeliais, todėl niekada neapsidraudėme.
Bet jei planuojate keliauti automobiliu po miestą, rekomenduoju jį pasiimti, jei nuomojamų dienų skaičius neviršija franšizės kainos.
Tikriausiai žinote, kas yra „prancūziškas parkingas” ir patikėkite, jis egzistuoja ne tik Prancūzijoje =) Europiečiai nesirūpina buferiais ir yra įpratę juos laikyti eksploatacinėmis medžiagomis, bet už kiekvieną įbrėžimą draudimo bendrovė ims pinigus.

7. Ar turėčiau pasiimti navigaciją?

Tikriausiai jums bus pasiūlyta išsinuomoti navigacija. Jokiu būdu to nedarykite. Jei turite Free Upgrate automobiliui su įprastu navigatoriumi, tai niekas jo „neištrauks” ir nesuklijuos, gausite nemokamai.
Ir jei vis tiek pasiimsite jų navigaciją, geriausiu atveju tai bus „Garmin“ su mažu ekranu, kurio nuoma jums kainuos kaip tokie 2–3.

Geriau įdiekite navigatorių į planšetinį kompiuterį ir nusipirkite jam laikiklį! Dabar visi turi planšetinius kompiuterius, yra ir nemokamų žemėlapių, bet asmeniškai man labai patinka Sygic, kainuoja apie 15 eurų ir verta to!
Jis visada parodys, kur yra kameros, taip pat išsami informacija padės lengvai rasti viešbutį.


8. Ar man reikia tarptautinių teisių?
Nuomos kompanijai nesvarbu, turi tarptautinę licenciją ar ne, bet policijai tai rūpi.
Nelaimingo atsitikimo atveju, net jei ne tu kaltas, dėl jų trūkumo visi gali kabinėtis prie tavęs, tad geriau turėk tarptautines teises.


9. Ar galiu važinėti nuomotu automobiliu mokamais keliais?
Galima, bet bilieto kainą reikia susimokėti pačiam, nuomos kompanija nieko nemoka.
Bet galima atkreipti dėmesį, ar ant priekinio stiklo nėra specialių vinječių, būna, kad jas palieka ankstesni automobilio „savininkai“. Jie galėjo nusipirkti mėnesiui ir praleisti 3 savaites ir pan.

Tas pats pasakytina apie parkavimą! Būkite atsargūs, kur statote automobilį, ir visada sumokėkite už stovėjimą, antraip nuomos įmonė nukreips baudą jums!

10. Ką daryti, jei ateina bauda.

O, tai mano mėgstamiausia tema, ypač po to, ką vakar padarė SIXT.
Vakar gavau SMS iš sąskaitos, kurią uždariau prieš kelis mėnesius, kad esu skolingas 31 eurą. Pirmiausia skambinau į skambučių centrą, bet kadangi nebesu jų klientė, padėti negali, turiu eiti į banką.

Einu į banką ir pasirodo, kad Sixt buvo nurašyta iš mano sąskaitos be mano leidimo 40 eurų. Be to, ne tik sąskaita jau buvo uždaryta, bet ir debetinė, kaip jiems pavyko mane nusiųsti į minusą? Tačiau tai daugiau klausimų bankui.

Po kelių valandų laukimo telefonu paaiškėjo, kad 40 eurų – net ne bauda. Ši palyda yra gerai! Tie. jie gavo laišką ir už tai, kad man atsiuntė baudą, paėmė 40 eurų!

Tai mano pirmoji bauda ne tik Italijoje, bet apskritai pirmoji, tad patirtis nemaloni. Mano draugai, išsinuomavę automobilį iš vietinės įmonės, sakė, kad jiems tiesiog buvo atsiųstas bilietas, nemokamai. Dar vienas pliusas vietinei kompanijai ir minusas Sixt.

Dar negavau baudos, kai ji ateis, pasakysiu kaip ir ką su ja daryti.

Search

+