Mokslu ar dogma? Tikėjimu ar realiu gyvenimu?
Ar dėstoma aukštosiose astronomija? Ar dėstomos žmogaus organizmo galimybės ir ribos?
Pagal nusigėrusių žmonių kiekį galima spręsti, kad nedėstoma, o ateityje iš vis bus pašalintos visos disciplinos, kurios bent kiek duos realių žinių apie pasaulėdarą.
Kodėl? Ogi labai paprasta išvada: kam biorobotui žinios apie pasaulį, apie žmogų, gi tai išlaisvina iš pareigų dirbti ponams. Viskas, ko reikia paklusniam žmogui – vergui, tai mokėti dirbti, konkrečiai atlikti veiksmus ir neklausinėti kam ir kodėl to reikia. O jeigu kiltų panašus klausimas, tai jo jau laukia atsakymas: taip susiklostė tavo žvaigždės, likimas, tokia tvarka, tokia moralė, taip pasakė dievas, tai tavo religija.
Pagal biorobotizavimą mokyklose bus bandomos diegti religinės pamokos, kaip nuo mažens paruošti paklusniai vykdyti ponų – dievo valią, ir pašalintos visos, mąstymą ir išmintį skatinančios disciplinos. Užtat vyraus nuomonių diskusijos, „ką tu manai?“, o mano žmonės tik tai, ką į juos įdeda per tą manymo prizmę.
Jeigu jūs dar nesate frazes kartojantis mechanizmas, tai pradėkite domėtis, kaip surėdytas pasaulis, kaip jis yra valdomas maisto, energetikos ir teisės magnatų rankomis ir kodėl jis yra toks, kokį jį matote. Astronomija duos pakankamai gerą suvokimą kas ir kaip įtakoja planetas, ir kodėl šios žinios nedėstomos pirmokams.
Šiandien žmonės formuojami masinės informacijos priemonėmis – prievarta, kuri paslėpta po blizgesiu ir spalvomis įvilkta pop šou programą, reklamą, ir net mokyklų programas. Vaikui reikia duoti nuo pat jo suvokimo pradžios, pasaulio pilnatvės vaizdą, kuriame būtų aiškus ir tikslus žmogaus asmenybės vystymosi kelias. O ką gauna vaikai mokyklose ir visur kitur? Tėvai džiūgauja, kad religinis fanatizmas eina į mokyklų klases ir didina savo avių kiekį. Jie sako, kad nieko bloga nemoko religijos dogmatai… Taip, nieko blogo, bet ir nieko gero neduoda žmogui, griežtai sustyguota melo dogma apie žmogaus esmę. Religija, įvilkta į nekaltos mergelės ir aukšto dvasingumo skarą, paperka norinčius būti geresniais už kitus, šventesniais… tačiau religija nedaro žmogaus geresniu, o tik atitolina jį nuo jo paties gyvenimo kūrybos.
Ar yra tikras mechanizmas, kuris parodo žinių teisingumą?
Yra toks mechanizmas natūralioje gamtoje ir jis patikrintas amžiais. Žinių kaupimas, sisteminimas, apmąstymas, ryšio ieškojimas ir tapatumų, o jų pagrindu kuriama elgesio algoritmų sintezė ir aplamai gyvenimas.
Pacituosiu: „ Žmogaus smegenys tai lyg tuščia palėpė, kurioje galima kaupti ką tik nori. Kvailys taip ir daro, kiša į smegenis visą jam prieinamą informaciją, kol kartą į jo galvą jau nebetelpa atėjusi tikra tiesa, nes visą protą užėmęs šlamštas arba ta tiesa yra įkišta taip giliai, kad nebeištrauksi, nes … nebepamena kur… Aš elgiuosi kitaip: mano galvoje yra tik būtinos priemonės gyvenimui, jų daug, bet jos idealioje tvarkoje ir visada po ranka. O nereikalingo šlamšto aš į galvą nekišu. Šerlokas Holmsas“.
O kaip suprast kas yra šlamštas? Be abejo, avys ir piemenys privalo mąstyti skirtingai. Žiūrint iš piemens pozicijų – avis, be nuolankaus paklusnumo… likimui ir savo ponui, turi dar turėti gerą kailį – kūną, kad galėtų dirbti, reiškia smegenys joms nereikalingos. Tačiau, nors ir permirkę alkoholio tvaike, jos vis dar yra… Ką daryt, kad avys nemąstytų, o gyventų refleksais ir instinktais? O gi užkišti joms smegenis šlamštu per visas masines informacines priemones. Kokiu šlamštu? O čia jau pasirūpins šoumenai… ir pagrindiniai ekonomikos magnatų psichologai. Be abejo, tai ne bus mokslas apie tobulėjimą laisvame gyvenime, apie išgyvenimą gamtos sąlygomis ir apie sveikatą be pinigų. Šitos žinios bus naikinamos ir jau yra naikinamos suteikiant joms pseudomokslo pavadinimą.
O va šlamštas apie Nibiru, žalius žmogeliukus, katastrofas, kas kuom apsirijo, valiutų kursus, papus ir pi…, šito molio pilna visur – nuo iki, kiek tik nori, ir be abejo paskui vyksta diskusijos, o ką jūs manote?…… štai tuo užsiima žiniasklaida – sklaido… visas 24 valandas, visas 365 dienas, be pertraukų, tereikia įsijungti TV, radiją kad įsitikinti.
Kol kas aš kalbu apie informaciją aplamai. Daug svarbiau kalbėtis yra apie informacijos panaudojimą. Gauti informaciją, kurią neįmanoma panaudoti, yra ne tik žalinga, bet ir pavojinga. Sisteminti, apdirbti, panaudoti, ieškoti ryšių, tęstinumu ir veikti, tai yra suaugusio, subrendusio žmogaus elgesys.
Pavyzdžiui pastebėta, kad šiuolaikinė visuomenė ilgiau išlieka vaikiškumo intervale, ilgiau išlaiko vaikiškus charakterio bruožus. Daugelis sutinka, nes mato akivaizdžiai ilgesnį brendimą, tačiau kas vysto šią mintį toliau? Be abejo, šiuolaikinė visuomenė gyvena daugiau šiltnamio sąlygomis, nei ankstesnės, o tai reiškia nėra poreikio suaugtil; o kam, jeigu yra sąlygos nesuaugti? Va išmokai kokį nors elgesio algoritmą, (kaip kad vairuotojas ar staklių remontas) ir vairuoji visą gyvenimą. Tada gyvenimas aiškus, nusakomas, turi savo: nuo iki. Tačiau tai ne subrendimas, o koks tai prisiderinimas, va gavo darbo vietą ir laimingas. Išmes – verks. O ką reiškia suaugti? Suaugti reiškia pradėti mąstyti ir vadovauti savo sveikatai, gyvenimui, likimui. Suaugti reiškia palikti minią ir eiti savo individualumo keliu. Kam vaikui žinoti pačias pagrindines greitai sveikatą atstatančias žoles, kai jis įsitikinęs, kad vaistinė egzistuos amžinai? Kam sužinoti kaip tobulai save gydo ir atstato nuosavas organizmas, jeigu visuomenė aprūpins gydytoju ir poliklinika? Ir taip visose sferose.
Tai kam žmogui iš vis domėtis kuom tai, išskyrus pinigų uždirbimu ir keliomis smegenis judinančiomis pramogomis? Kuo didesnis šiltnamis, tuo daugiau jame nesubrendusių asmenybės gyvenimui žmonių.
Yra du pasaulio pažinimo metodai: mokslinis ir … tikėjimo. Jeigu mokyklose bus mokslinis metodas, dar galime tikėtis daug suaugusių žmonių, tačiau, kai tik religija taps prievartinė disciplina, pasaulyje gyvens didelis didelių vaikų būrys, kurį galima bus vestis kur tik nori. Čia visų oligarchų egzistavimo pamatas.
Bet kokiu atveju, mokslinis pasaulio pažinimas būtinas, bent dėl tol, kad nemaišyti žalių išgertų alaus butelių taros su žaliais proto broliais, kuriuos dabar taip dažnai „mato” alaus mėgėjai. Suaugęs žmogus, išgirdęs apie kiaulių virusą, puikiai žino, kas tai yra virusas, kaip jis dauginasi ir kuo skiriasi nuo bakterijos, tam, kad reikalui esant apsaugoti save ir savo artimus, nuo… kiaulių viruso.
Ruošė Dorija san