Alergija

Alergija be vaistų

Pavasaris atneša džiaugsmą vieniems, o užgultą nosį ir ašarojančias akis – kitiems. Žiedadulkių alergija serga daugybė žmonių, bet palengvinant simptomus, nebūtina ryti tabletes, apkraunant kepenis ir inkstus chemija.

Yra paprasti, natūralūs būdai atsikratyti alergijos, nebekentėti nuo pastovaus nosies šnypštimo ir ašarų ar čiaudėjimo. Vartokite folio rūgštį, o tai reiškia špinatai, petražolės, salotų lapai ir kitos žalialapės daržovės; saldūs pipirai, pomidorai, kriaušės, kopūstai.

Folio rūgštis

Folio rūgštis didina imuninės sistemos atsaką alergenams, organizmas pradeda sėkmingiau kovoti su alergijos simptomais. Tyrimai parodė, jog žmonės reguliariai gaunantys folio rūgšties, arba rečiau, arba lengviau perneša alergiją.

Dažniau bute darykite drėgną tvarkymą.

Namuose kasdien valykitės dulkes, plaukite grindis naudojant sodos vandenį, taip pat, dažniau keiskite patalynę, savo drabužius. Patalynę plaukite 70 – 100 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Patogiausia būtų įsigyti plaunanti siurblį su specialiais filtrais nuo dulkių.

Venkite pavojingų situacijų, iššaukiančių alergiją. Prasidėjus šiltoms dienoms ir augalų žydėjimui, neatidarinėkite langų, verčiau naudokitės kondicionierium. Po didelių vėjų ar lietaus, žiedadulkių koncentracija ore yra labai didelė, todėl šiuo laiku rečiau eikite iš namų. Bėgiojimą parke pakeiskite namų fitnesu.

Batus palikite už slenksčio

Ant batų padų, visada lieka žiedadulkių, žolės sporų ir kitų įvairių alergenų, todėl batus geriau nusiaukite, kai tik įeinate į namus ir batų padus nuplaukite vandeniu.

Dažniau valykite savo šunį.

Po pasivaikščiojimų, šuns plaukuose lieka daug alergenų, kuriuos jūs įkvėpiate kiekvieną kartą, kai glostote savo šunį ar žaidžiate su juo. Todėl po pasivaikščiojimų, prieš įleidžiant šunį į namus, ištrinkite jį šlapiu rankšluosčiu, jums nuo to bus tik geriau.

Pagal galimybes išeikite iš namų vėliau

Rytais augalai skleidžiasi ir į išorė išleidžia žiedadulkes ir sporas. Todėl ryte iki pusiaudienio, alergeno koncentracija yra maksimali. Kad išvengti alergenų atakos, jei yra galimybė, neikite iš namų anksti, ir neatverkite langų vėdinimui ryte.

Dažniau plaukite nosį

Alergenus, kurie jau yra jūsų nosyje įmanoma išplauti šiltu vandeniu, į jį įdėjus truputį druskos.

Vartokite prieskonius

Aštrūs prieskoniai tokie kaip čili, krienai, garstyčios verčia „tekėti“ skysčius iš nosies, tačiau tai yra gerai, nes tuo metu iš nosies išsiplauna alergenai. Kiti prieskoniai: kurkuma, yra puiki prieš uždegiminė priemonė, nuimanti užtinimus tiek gleivinių, tiek išorės ir palengvina simptomus.

Omega 3 riebalai, kurių labai daug yra riebioje žuvyje, taip pat nuima uždegimą ir palengvina kvėpavimą, sustabdo ašarojimą. Todėl, ant jūsų valgomos silkės dėkite kuo daugiau garstyčių ir jūsų alergija nebus baisi.
Marina Al-Rabaki

Search

+