Alijošiaus lapas

Alijošius

Populiarus kambarinis augalas. Paprastai naudojamas kaip pirmos pagalbos (pagal liaudies receptus), pagalbinė vaistinė priemonė namuose.

Jo sultys naudojamos iš karto, nes vėliau kinta efekto galią. Paprastai vaistiniam vartojimui alijošiaus lapai skinami nuo apatinio. Po alijošiaus lapų odele yra gydanti jų medžiaga – kartus geltonas aloinas. (Kažkodėl kai kurie kosmetikos ar med. pramonės gamybininkai būtent tą jo dalį, aloiną, išmeta iš savo pateikiamos produkcijos kaip kenksmingą sveikatai.)

Kadangi 90% jo sudaro vanduo, tai alijošius liaudyje naudojamas kaip priemonė nuo vidurių užkietėjimo: 1-2 šaukštai prieš valgį jo sulčių. Ne kiekvienas gali taip jas vartoti, nes dėl jų kartumo gali ir supykinti. O štai vartojant mažomis dozėmis – lašais – šis augalas pasitarnauja kaip apetitą kelianti priemonė.

Alijošius vartojamas kai yra sloga. Jo sultys, grynos ar skiestos vandeniu, lašinamos į nosį po kelis lašus. Gali kiek pagraužti – jos gi karčios.

Taip pat jis gali būti naudojamas, praskiedus švariu vandeniu, kaip akių lašai pavargusioms ar pūliuojančioms akims pravalyti. :ojojoj:

Alijošius padeda žaizdoms greičiau gyti, jas dezinfekuodamas. O enzimas, kuris yra alijošiuje, malšina skausmą. Dalis švariai nuvalyto lapo perpjaunama išilgai pusiau ir tiesiog dedama ant žaizdelės.

Alijošiaus sultimis prieš plovimą galima įtrinti plaukų šaknis ar masažuoti galvos odą. Palaikyti 30 min aprišus. Tai stiprina ir maitina plaukus, pagerina galvos kraujotaką. Galima tiesiog atsipjovus lapo, perpjauti jį skersai ir juo įtrinti galvos odą, ties plaukų šaknimis.

O alijošiaus sultys su medumi tinka prie peršalimo, atsikosėjimui. Imama lygiom dalim, pvz. šaukštelis smulkiai pjaustyto alijošiaus ir šaukštelis medaus. Medus, paliktas kuriam laikui, ištraukia iš lapo skystį. Tai tas skystis ir yra vartojamas kaip kraujotaką gerinanti, tonizuojanti priemonė.

Tokią namų „vaistinėlę“ galima turėti savo namuose tiesiog ant palangės.
Beje, jei kam norisi kartaus skonio, alijošiaus pakramtymas puikiai tinka tam poreikiui patenkinti. :mrgreen:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+