Alkoholinis eksperimentas. Faktai.

Alaus mėgėjui auga pilvas, brinksta krūtys, ir lygiai taip pat, kaip pas moteris, klubų ir talijos srityje užauga riebalai. Žymiai sumažėja raumenų masė. Išorėje žmogus atrodo vyras, tačiau  viduje jis – pusiau moteris. Nyksta charakterio vyriškumas. Jis visko bijo, dingsta domėjimasis moterimis. 15 – 17 metų pagėrus alaus, vyrai tampa impotentais. Narkologų manymu, būtent alus yra priklausomybės alkoholiui priežastis.

Eksperimentas

Nacionaliniame narkologijos centre daromas eksperimentas su žmonėmis. 90% rusų neatsisakytų tapti jo dalyviais, bet pasisekė tik trims.
– Aš ryžausi, man buvo įdomu save ištirti, pratestuoti.
– Skaičiau įvairią literatūrą apie tai, kaip elgiasi diplomatai, kur neišvengiamas alkoholis.
– Kas su manim bus, kaip organizmas reaguos, man tai įdomu.
Julija, Eugenijus, Michailas – paprasti žmonės, geriantys alkoholį taip pat, kaip ir dauguma. Bet šiandien jie gers vardan mokslo.
– Aš jus kontroliuosiu, jūs turite viską, ką jaučiate, man pasakoti.
– Savanorius informavome apie eksperimento tikslus ir užduotis. Jie pasirašė būtinus dokumentus. Mokslininkai atlieka tyrimus trimis aspektais: genetiniu, kad patikrinti genų ir fermentų darbą; biocheminiu, kad patikrinti vidaus organų būklę, ir paveldimumo aspektu. Visus dalyvius testuoja greičio reakcijai, koordinacijai, stabilumui ir operatyviniai atminčiai nustatyti. Visų dalyvių fizinė būklė gera. Tris valandas Julija, Eugenijus ir Michailas gers vyną, viskį ir degtinę.

Eksperimentas prasidėjo

Visi žino, kad truputį išgėrus, savijauta pagerėja. Visas ligas, geriančių žmonių nuomone, gerai gydo alkoholis. Tiek širdies kraujagyslių, tiek virškinamojo trakto ligas. Visi šie mitai turi kažkokį realų pagrindą? Prieš jus – vidutinio miestiečio kraujas. Jis dar negėrė alkoholio, tačiau šis kraujas jau nebeidealus: eritrocitų judėjimas sunkus, plazma užšlakuota. Neteisingas maitinimasis, stresas – visa tai blogai veikia kraujo kokybę. Žmogus išgeria 100 gr. deginės. Po kelių minučių kraujo struktūra ryškiai pagerėjo, eritrocitai apsivalė ir pradėjo laisviau judėti. Pagreitėja kraujo apykaita, suskystėja plazma. Šiek tiek aktyvuojasi fermentai ir atsiklijuoja eritrocitai. Ir žmogus pajaučia energiją ir budrumą. Todėl išgerti truputį alkoholio – labai malonu. Praėjus pusei valandos, kai jūs išgėrėte alkoholio, kraujo sudėtis vėl kinta. Vietoj aktyvių eritrocitų atsiranda užsistovėjusios krešulių masės – sprogę, deformuoti raudonieji kraujo kūneliai. Įvyko hemolizė – hemoglobino išsiliejimas į plazmą, ir todėl eritrocitai nebegali atlikti savo funkcijos. Tačiau žmogus jau nejaučia, kas dedasi jo kraujuje, nes jam labai gera. Ir su kiekviena taurele – vis geriau. Tai susiję su toksiniu poveikiu smegenyse. Kraujo gniužulai užkemša smegenų kraujagysles. Atsiradę trombai trukdo deguonies apykaitai. Susidaro kraujagyslių trombozė ir hipoksija. Sutrinka normalus smegenų žievės darbas. Ir todėl žmogus tiesiog kvailėja. Jis neapsvaigsta, o būtent kvailėja.

Egzistuoja tūkstančiai alkoholio gėrimo rūšių. Tačiau jų poveikis į kraują ir smegenis visų vienodas, nes jų pagrindas yra vienas ir tas pats – etilo spiritas. Visai nesvarbu, kokį gėrimą tu geri, nes vartoji etilo spiritą, o gėrimas tai – spirito transportavimas į tavo organizmą.
Etilo spiritas arba etanolis savo gryname pavidale yra nuodas.
Jis iš pradžių sužadina, o paskui paralyžiuoja nervų sistemą.
Etilo spiritas žmogaus organizme pakenkia visiems jo organams be išimčių.
Kiekvienas žmogaus organas patiria vienokią ar kitokią negatyvią įtaką, ir tai sutrikdo jo normalų darbą. Dėlto galima pamąstyti, kokia alkoholio dozė yra naudinga, o kokia – kenksminga. Pasaulinės sveikatos apsaugos (SPA) organizacijos duomenimis 5 – 7 etilo spirito gramai vienam žmogaus kilogramui yra mirtina dozė. Jei jūs sveriate 50 kg, tai etanolio stiklinė arba pusė litro degtinės gali jus nužudyti.
1975 metais SPA alkoholį įtraukė į narkotikų sąrašą.
Narkotinis ar alkoholinis apsvaigimas yra tas pats. Dirbtinai iššaukta euforija, pakylėta nuotaika, niekaip nesusijusi su tikrove. Alkoholio narkotikų euforija tęsiasi nuo pusės iki dviejų valandų. Alkoholinė euforija pasireiškė visiems eksperimento dalyviams.
Alkoholis blokuoja smegenis, kurios atsakingos už savikontrolę ir savikritiką.
Vyrai siekia moters, stengiasi ją apkabinti, daro tuos veiksmus, kurių nedarytų, būdami blaivūs. Labai stipriai keičiasi savivertė – ji aiškiai padidėja. Tokioje būklėje žmogus įsitikinęs: jis – gražus, simpatiškas, protingas. Už euforiją žmogus užsimoka savo sveikata. Ilgalaikė hipoksija sukelia neuronų žuvimą. Apgirtimo alkoholiu efektas vyksta, nes irsta smegenų ląstelės. Ši būsena yra sulyginama su nokautu. Kodėl žmogus nejaučia skausmo, kodėl jam taip gera? 1952 m. amerikiečių tyrėjas Džeimsas Olksas rado smegenyse malonumų centrą. Jis yra galinėje hipotolamuso dalyje. Eksperimentinei žiurkei į šį centrą buvo įvesti elektrodai. Kad stimuliuoti malonumą, žiurkei reikia minti specialiai įrengtą pedalą. Žiurkė jį užmina vieną kartą, antrą, ir staiga ji pradeda mušti per pedalą be perstojo. Pasirodo, kai kurie gyvūnai taip įsijautė į tokį savęs dirginimą, kad atsisakė maitintis, ir ne todėl, kad jie neturėjo apetito, o todėl, kad jiems tai tapo nebesvarbu… To pasėkoje, kai kurios žūdavo iš bado ir fizinio išsekimo. Kada žmonės geria, jie daro tą patį, ką ir ši eksperimentinė žiurkė. Tik vietoj malonumo pedalo vartojamas alkoholis. Alkoholis kaip ir elektrodas stimuliuoja malonumo centrą, iššaukia didelį defomino kiekį. Defominas – medžiaga, kuri atsakinga už mūsų organizme jaučiamą džiaugsmą ir laimę. Blaiviame būvyje defominas išskiriamas ekonomiškai. Tačiau pakanka išgerti, kad gauti visas laimės atsargas iš karto ir be jokių pastangų. Mus nustebino tai, kad jo išgėrė daug ir intensyviai. Pastebėta, kad daugelis geriančių praranda dozavimo kontrolę.

Niekas nenori pasigerti, tačiau atsitinka taip, kad tu nepastebi, jog išgėrei daug daugiau, nei planavai. Šis simptomas pasireiškia žmonėms, kurie reguliariai geria du – tris metus.

Eksperimento dalyvė Julė prisipažino, kad geria retai. Tai įrodė faktas, kad pas ją suveikė vėmimo refleksas. Tačiau kodėl mažai gerianti Julė nesugebėjo savęs kontroliuoti? Atsakymas slypi jos paveldimume – ji linkusi į priklausomybę gerti nuo gimimo. Tai įvyko dėlto, kad abu ar vienas iš tėvų gėrė.

Jei kas nors iš tėvų, senelių ar močiučių gėrė, jų vaikai, vaikaičiai yra rizikos zonoje, nes jie pražudė ne tik savo gyvenimus, bet ir geninę medžiagą, perduodamą palikuonims.

Šiandien labai daug vaikų gimsta su alkoholine priklausomybe. Kodėl toks didelis procentas vaikų turi polinkį į alkoholizmą? Kalta degtinė. <….>  Nacionaliniame tyrimų centre vyksta eksperimentas su žiurkėmis. Nėščias žiurkes padalino į tris grupes ir davė skirtingus gėrimus: konjaką, viski, degtinę. Eksperimentas vyko 21 dieną; tai žiurkių nėštumo laikotarpis. Visi trys gėrimai neigiamai paveikė nėštumą. Palikuonių kiekis tų žiurkių, kurioms buvo duodamas konjakas ir viskis, buvo didesnis. Išgyvenę žiurkiukai svėrė du kart mažiau ir buvo labai silpni. Tačiau vienu parametru mokslininkai padarė kolosalinį atradimą: girdytų degtine motinų – žiurkių vaikai turėjo daug didesnį potraukį alkoholiui. Būtent degtinė, šis skaidrus etilo skystis, daro daug gilesnį toksinį poveikį. Įrodyta, kad jei pirma geriančių tėvų karta nusigeria per dešimt metų, tai antra karta – per penkis metus, o trečia – per tris. Viskio ir konjako mėgėjai greit tampa neurochirurgų ir kardiologų pacientais. Per du – tris metus išsivysto hipertonija, alkoholinė širdies liga, neuropatija ir smegenų apykaitos sutrikimai. <……>  Neseniai mokslininkai padarė sensacingą atradimą: pas rusus buvo atrastas „azijietiškas“ genas. Šiuo terminu yra vadinama visa genų rinktinė, prie kurių žmogaus organizmas iš vis netoleruoja alkoholio arba silpnai toleruoja. Net mažiausias alkoholio kiekis, tokiems žmonės, iššaukia ne apsvaigimą, o didelį apsinuodijimą. Yra tautos, kurios amžiais darė ir gėrė vyną: ispanai, prancūzai. Pas juos išsivystė stipri apsauga. Jų organizme alkoholis greitai išskaidomas ir neutralizuojamas, tai daro specialūs fermentai. Kas italui yra gerai, japonui – mirtis. Azijato organizme gali iš vis nebūti šio fermento, kuris neutralizuoja alkoholio nuodus. Seniau mokslininkai galvojo, kad toks genų ir fermentų rinkinys charakteringas tik azijiečiams. Iš to ir kilo pavadinimas „azijietiškas“. Tačiau iš tikro genetinis alkoholio netoleravimas yra daugelyje tautų. Štai kodėl alkoholiu buvo sunaikinti Amerikos indėnai, dešimt mažų tautų, Sibiro ir Tolimųjų rytų.<…..>  SPA duomenimis, nuo 8 litrų prasideda negrįžtamas etnoso sunaikinimas. <….>  Jau paruošti genetiniai eksperimento atsakymai. Azijietiškas genas rastas pas Eugenijų. Azijietiškas genas turi išorinius požymius: jo turintys žmonės elgiasi agresyviai. Net nuo vieno stikliuko degtinės jie įsiaudrina ir negali nurimti. Mes matome, kad pas Ženią aiškiai pasireiškė agresyvūs charakterio požymiai: jis bando visiems įpiršti savo nuomonę, netgi bando susidoroti fiziniais metodais. Ženiai apskritai „nuvažiavo stogas“. Cheminis tyrimas parodė tulžies, širdies, kepenų, virškinimo problemas. Taip pat aptiktas alkoholizmo ligos simptomas.

Atminties praradimas yra simptomas, rodantis, kad žmogus iš tiesiog geriančio tampa pradinės stadijos alkoholiku.

Mokslininkų išvada: iš viso negalima gerti. Alkoholio koncentracija kraujyje pasiekė maksimalią ribą ir iš audringų žmonės tapo išsekusiais. Eksperimento dalyviai daugiau negeria, tačiau girtumas vis tiek auga. Julijai, Eugenijui ir Michailui yra atliekami dėmesio, reakcijos ir atminties testai. Visų trijų rezultatai – neigiami.
– Prisimenu, kad reikėjo prisiminti kelis nulius ir kvadratus. Aš žiūriu ir noriu prisiminti, bet negaliu… Testų rezultatai nebaisūs, nes atrodo kaip laikini. Išsiblaivys ir viskas praeis. Tai – mitas, susijęs su alkoholio vartojimu.

Alkoholio sukelti pasikeitimai turi negrįžtamą poveikį.

Kaip atrodo dešimt metų gėrusio žmogaus smegenys? Žmonės jas vadina susiraukšlėjusiomis. Jos daug mažesnės už normalias. Mūsų eksperimento metu žmonių smegenyse žuvo keletas tūkstančių neuronų.
Per kitą išgėrimą žus vėl tiek pat, o su jais išeis intelektas, atmintis, neuronai neatsistatys. Eksperimento dalyviai nuėjo namo miegoti, bet eksperimentas tęsiasi. Artimiausia para – pati sunkiausia organizmui, nes jam reikės perdirbti nuodingas alkoholio irimo medžiagas. Pvz. acetaldehidas.
Prisiminkite išgėrusio alsavimo dvoką, tai – acetaldehido kvapas. Jis pradeda išsiskirti jau burnoje, kai tik spiritas patenka į gleivinę. Daugiausia jo susidaro kepenyse. Acetaldehidas – tai labai toksiškas nuodas. Jis atskiedžia ląstelės membraną ir patenka į vidų. Acetaldehidas suskystina apsauginį ląstelės apvalkalą. Sutrinka apykaitos procesai todėl, kad jis pakliūva į ląstelės branduolį, į DNR ir iššaukia DNR ląstelės pasikeitimus, kas iššaukia antitipinės ląstelės, vėžio ląstelės atsiradimą organizme. Vėžio išsivystymą gali iššaukti ne tik stiprūs spiritiniai gėrimai, kaip buvo manoma seniau: 2008 Amerikos onkologai nustatė, kad kasos vėžį sukelia gėrimas, kurį daugelis net alkoholiu nelaiko, tai – alus. <….>

Vienas šviesaus alaus butelis – tai 50 gr. degtinės

Du buteliai alaus – tai pusė stiklinės degtinės. Normalaus žmogaus širdis sveria 200 – 300 gr. O štai čia širdis žmogaus, kuris ilgą laiką vartojo alkoholį. Tai didžiulė širdis, ją kartais vadina „jaučio širdimi“. Kaip patologija šis procesas vadinasi „alkoholinė kardiopatija“. Širdis padidėja, nustoja efektingai susitraukinėti, šiame fone atsiranda pabrinkimai, alkoholis ne tik iššaukia ligą, jis pakeičia viso organizmo fiziologiją. Įrodyta, kad tarp vyrų, kurie sistemingai vartoja alkoholį, širdies kraujagyslių ligos sutinkamos 22 kartus dažniau, nei pas negeriančius. Žmogus jaučia širdies plote sunkumą, dieglius, ritmo sutrikimus, retai atkreipia į tai dėmesį. Galbūt tame yra alaus apynių komponento kaltės? Apyniai suteikia alui specifinį kartų prieskonį, o dar jame yra fitoestrogenai, augalinis estrogeno analogas. Estrogenas – moteriškas lytinis hormonas. Per parą normalus moters organizmas pagamina 0,3mg estrogeno, t.y. pusė cukraus kruopelės, bet šio kiekio pilnai pakanka, kad moteris liktų moterimi. Viename litre alaus yra šimtą kartų daugiau fitoestrogenų – iki 36mg. Šio hormono perteklius moterims sukelia sunkių endokrininių pasikeitimų.

Kuo jaunesnė mergina pradeda gerti alų, tuo mažiau šansų ji turi pagimdyti vaiką.
Alus, mokslininkų nuomone, yra viena iš nevaisingumo priežasčių. Vyrų organizme fitoestrogenas slopina testosterono gamybą. Pradeda dominuoti moteriški hormonai. Alaus mėgėjui auga pilvas, brinksta krūtys, kaip pas moteris klubų ir talijos srityje užauga riebalai. Raumenų masė žymiai sumažėja. Iš išorės jis kol kas vyras, tačiau iš vidaus jis pusiau moteris. Nyksta jo charakterio vyriškumas. Jis visko bijo, dingsta domėjimasis moterimis.

15 – 17 metų pagėrus alaus, tampama visišku impotentu.

Narkologų manymu, būtent alus yra priklausomybės alkoholiui priežastis.
Anksti rytą eksperimento dalyvius vėl atveža į laboratoriją. Galvos skausmas, sąnarių laužymas ir didelis troškulys – tai alkoholinės dehidracijos pasekmė. Kad išmesti alkoholio skilimo produktus, kepenims reikia ne tik fermentų, bet ir labai daug vandens. Todėl kepenys ištraukia drėgmę iš kitų organų. Psichofizinė žmogaus būklė ryte po alkoholio vartojimo yra ligonio būklė po didelio apsinuodijimo. Padidėja širdies susitraukimai, ekstrasistolija, padidėjęs kraujospūdis, bloga savijauta ir gali įvykti visa, kas tik įmanoma. Matuokliai organizme jau nebefiksuoja alkoholio, tačiau tai nereiškia, kad jame viskas gerai. Pas Juliją ir Michailą reakcija sumažėjo 50 %, pas Eugenijų – 70%. Atminties rodikliai labai pablogėjo. Daugelis ryte tokios būklės sėdasi prie vairo ir nors kraujuje alkoholio nefiksuojama, jie neįtaria, kad rizikuoja padaryti avariją lygiai taip pat, kaip ir būdami neblaivūs.

Kaip žmogus virsta alkoholiku

Kuo dažniau žmogus vartoja alkoholį, tuo greičiau organizmas liaujasi gintis. Galop organizmas priima alkoholį kaip maisto produktą. Tada žmogus virsta alkoholiku.

Pagiros tampa sunkiu psichiniu ir fiziniu sutrikimu. Abstinento sindromas. Kai organizmas be alkoholio atsisako egzistuoti, jis pradeda streikuoti. Žiurkių abstinencinį sindromą moduliuoja laboratorijoje. Vienintelis skystis, kuri duoda gyvūnams kas 12 val. – degtinė. Žiurkės apgirsta taip pat, kaip ir žmonės. Vėliau degtinės nebeduoda, gyvūnai patiria sunkias pagiras. Jos dreba, jas erzina bet kokie garsai, raumenys įsitempia lyg akmenys, jos apmiršta vienoje pozoje ilgam laikui. Abstinencinio sindromo aukščiausias laipsnis – traukuliai, tai baltoji karštligė žmonėms. Tai labai sunki būsena, kurioje gali ištikti mirtis. Išeiti iš abstinencijos žiurkėms pavyksta tik 7 parą, o kartais ir nepavyksta. Iš 10  žūsta 4. <…>  Buityje alkoholikai – tai asocialūs asmenys, netekę žmogiško pavidalo. Tačiau iš tikrųjų alkoholikai slepiasi už nepriekaištingo fasado, gero kostiumo, sėkmingo darbo. Ir dar – alkoholikai labai jauni…. 33 metai, – tai toks vidutinis amžius žmonių, kurie kreipiasi į narkologą, turėdami jau antrą alkoholizmo laipsnį.

Kelias nuo sėkmingo žmogaus iki nusigėrusio bomžo yra daug trumpesnis, nei jūs galvojate.

Kad pavirsti į bomžą vyrui pakanka 5 – 7 metų, moteriai 2 – 3 metų. Mūsų eksperimento dalyviai išoriškai atrodo sveiki ir stiprūs, jie išgerinėja mažai. Niekas nė nepagalvojo, kad juos galima laikyti rizikos grupės. Alkoholio eksperimentas jiems buvo kaip nuotykis. O baigėsi nepaguodžiančiomis mokslininkų išvadomis – visiems trims alkoholį reikia išbraukti iš gyvenimo.

Epilogas. SPA duomenimis
alkoholis – mirties priežastis – trečia vieta po vėžio ir širdies kraujagyslių ligų;
Alkoholis yra tiesioginis vėžio ir širdies kraujagyslių ligų sukėlėjas.
Situaciją apsunkina tai, kad alkoholis yra lengvai pasiekiamas. Organizmo griovimas prasideda nuo pirmos taurelės…. antra, trečia, paskui – bokalas, stiklinė…. Ir kartą organizmas palūš, o jūs spausite ir spausite šį pedalą, kaip ir ta nelaiminga žiurkė su įkištu į smegenis elektrodu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+