Aromaterapija – gydymas kvapais

Aromaterapija – gydymas kvapais

Natūralioje aplinkoje kaip veiksminga priemonė užsirekomendavo gydymas saulės spinduliais ir mėnesiena, saulėtekiu ir saulėlydžiu, gamtos aromatų įkvėpimu. Seniausiu liaudies medicinos būdu laikomas gydymas kvapais, t.y. kvėpavimas eteriniais aliejais, išgautais iš įvairių augalų: rožių, mėtos, melisos, šalavijų, levandų, rozmarinų, kipariso ir kt.

Kartais, ryškūs praeities įvykių prisiminimai iškyla mūsų sąmonėje, atrodytų, be jokios priežasties, tačiau iš tikrųjų juos sukelia kvapai, kurie lydėjo šiuos įvykius, o mes į juos neatkreipėme dėmesio. Tai ypač akivaizdu, kai susiduriame su floros ir faunos atstovais. Žemės atmosfera prisotinta gėlių ir augalų kvapų, o jų pasaulis yra įvairus ir paslėpta augmenijos energija yra pakankamai didelė. Net senovėje žmonės suprato kvapų galią ir išmoko ja pasinaudoti.

Aromaterapija yra viena iš seniausių metodų kvapų pagalba padedančių atsipalaiduoti arba aktyvuoti reikalingus procesus jūsų kūne ir sieloje. Aromaterapija yra laikoma papildoma medicinos priemone, kuri daugiausia grindžiama naudojimu eterinių aliejų, kurie išgaunami iš augalų ir jų dalių. Aliejus gali būti išgaunamas iš lapų, šaknų, žiedų, dervos, riešutų ir žievės. Šis metodas taip pat plačiai naudojamas autogeninėse treniruotėse ir meditacijos sesijose.

Naudojami eteriniai aliejai pasižymi labai didele koncentracija ir negali būti naudojami gryna forma. Juos prieš naudojimą būtina praskiesti ir sumaišyti su kitos rūšies aliejumi tam, kad gauti norimą koncentraciją.

Klinikinėje aromaterapijoje sutinkami aliejai turi specifinį poveikį žmogaus kūnui, įskaitant antiseptinį ir priešuždegiminį. Eteriniai aliejai naudojami įvairiems tikslams tam, kad būtų pasiektas norimas poveikis. Šios medžiagos gali daryti įtaką sveikatai jas įkvėpus, susilietus su oda arba prarijus.

Aromaterapijos privalumai

Aromaterapija sukuria keletą medicininių ir farmakologinių efektų žmogaus kūnui. Dažniausiai ji naudojama skausmo ir pykinimo pašalinimui. Egzistuoja įvairių eterinių aliejų naudojimo įvairių metodų, tame tarpe:

  • Absorbcija per odą atliekant masažą, maudantis arba uždėjus kompresą;
  • Absorbcija per gleivinę;
  • Valgymas – tai retai sutinkamas ir tik po gydytojo leidimo taikomas įsisavinimo būdas;
  • Įkvėpimas – tai labiausiai paplitęs eterinių aliejų naudojimo metodas. Jis gali būti įgyvendinamas garinat aliejų ore arba tiesiogiai įkvepiant per inhaliatorių.

Žinoma keletas terapinių aromaterapijos efektų. Kai kurie gydomieji poveikiai:

Anestezinis poveikis

Kai kurie eteriniai aliejai, pavyzdžiui, mentolis arba kamparas, gali laikinai susilpninti skausmo receptorius. Kamparo aliejus yra dažniausiai naudojamas siekiant palengvinti danties skausmus.

Antiseptinis poveikis

Dauguma aliejų pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis. Jų išskiriamos medžiagos veikia centrinę nervų sistemą, o tai padeda atsipalaiduoti arba skatina kitus psichologinius efektus. Pavyzdžiui, eukaliptas ir mentolis yra naudojami nosies ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų gydymui. Jie pagerina gilų kvėpavimą, taip pat padeda sumažinti raumenų skausmą.

Levandas galima naudot malšinti skausmui, atsipalaidavimui, depresijai, nudegimams, odos infekcijoms ir reumatui gydyti. Rozmarinų aliejus gali būti veiksmingos pasireiškus psichikos nuovargiui ir veikia kaip nuskausminamieji. Jazminų aliejus gali būti naudingas sausai ir jautriai odai bei pajutus niežulį. savo ruožtu, pipirmėčių aliejus gali būti naudojamas gydyti astmai, diegliams, galvos skausmui, peršalimui, traukuliams, pašalina įtampą, apatiją ir t.t.

Aromaterapija – gydymas kvapais

Aliejai gali smarkiai paveikti jūsų nuotaiką. Jie prasiskverbia per uoslės organus ir paveikia nervų sistemą. Todėl pagerėja nuotaika ir suteikiama energija arba atsipalaidavimas. Eteriniai aliejai taip pat turi kosmetinių savybių ir gali būti naudojami odos ir plaukų priežiūrai.

Šios medžiagos taip pat naudojamos siekiant sumažinti bronchito simptomus, nuovargį, migreną bei kvėpavimo takų ligoms, spuogams, artritui, raumenų skausmui, cistitui, peršalimui ir gripui gydyti.

Gydymas aromaterapija

Aromaterapija yra viena iš alternatyvios medicinos formų. Tai holistinis požiūris (žmogus vertinamas kaip visuma, visuose jo lygmenyse) į ligų gydymą. Čia atsižvelgiama į fizinius simptomus, asmenybės bruožus ir emocinę būseną. Ligos gydymui šiuo metodu naudojamas augalinis aliejus, kuris yra gaminamas iš įvairių augalų jaunų lapų, stiebų, žiedlapių, žievė ir t.t.

Proceso metu aliejus įsisavinamas per odą, gleivinę arba plaučius ir cirkuliuoja organizme, tokiu būdu darydamas pastebimą įtaką vidaus organams ir sistemoms, todėl pasižymi  labai veiksmingomis gydomosiomis savybėmis. Pavyzdžiui, rusmenės aliejus naudojamas širdies ligoms gydyti, o levandų eterinis aliejus – priešnuodis nuo nuodingo voro „Juodoji našlė“ įkandimo. Nuo infekcijų, virusų, bakterijų ir grybelių padeda levandų, arbatmedžio ir snapučių išskiriamos medžiagos.

Aromaterapinis masažas paprastai atliekamas kvalifikuoto specialisto, atsižvelgiant į energetinių meridianų išsidėstymą. Vidinis naudojimas – tik prižiūrint sveikatos priežiūros arba kvalifikuotiems gydytojams arba aromaterapijos specialistams. Efektyvūs panaudojimo būdai yra įkvėpimas naudojant voneles, garų inhaliacija, smilkymas. Šio gydymo metodo privalumus pripažįsta tradicinė medicina, o moksliniai tyrimai šioje srityje vykdomi ir toliau.

Atsargumo priemonės naudojant eterinius aliejus:

  • Netepkite aliejaus tiesiai ant pažeistos odos;
  • Prieš procedūrą turėtumėte būti susipažinę su aliejaus savybėmis;
  • Pabandę nedidelį kiekį įsitikinkite, kad aliejus nedirgina ir neiššaukia neigiamos organizmo reakcijos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+