Asmens duomenų apsauga didina internetinių paslaugų patikimumą

Nors internetinė prekyba ir naudojimasis įvairiomis internetu teikiamomis paslaugomis kiekvienais metais įgyja vis didesnį populiarumą, tačiau kartais sudvejojama, ar tą daryti yra pakankamai saugu. Apsiperkant internetinėje erdvėje visuomet yra pateikiami tam tikri asmeniniai duomenys, todėl klientams yra svarbu tai, kad šie duomenys nepatektų niekur kitur. Laimei, nuo 2018 metų gegužės mėnesio asmens duomenų apsauga tapo griežtesnė, todėl šiandien galima būti kur kas ramesniems, kad jūsų pateikiami duomenys bus kur kas labiau apsaugoti. Kiekviena įmonė, kuri turi internetinę svetainę, turi pasirūpinti BDAR diegimu, nes būtent šis reglamentas užtikrina, kad duomenys bus kur kas labiau apsaugoti.

Kam yra reikalingas BDAR diegimas?

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) yra taikomas ne tik Lietuvoje, bet taip pat ir visose kitose Europos Sąjungos šalyse. Teigiama, kad įdiegus šį reglamentą asmens duomenų apsauga tampa kur kas patikimesnė, todėl naudojimasis internetinėmis paslaugomis ar apsipirkimas internetu tikrai neturėtų gąsdinti. Įdomu tai, kad dabartinis duomenų apsaugos reglamentas pakeitė senąjį, kuris galiojo daugiau nei dvidešimt metų. Natūralu, kad 1995 metais priimta duomenų apsaugos direktyva dar negalėjo garantuoti pakankamai didelio interneto vartotojų duomenų saugumo, tačiau šiandien tikrai galima būti ramiems, kad duomenys bus panaudoti netinkamai. Jei jums atrodytų, kad jūsų duomenų apsaugos teisės galėjo būti pažeistos, tokiu atveju galite kreiptis į jūsų duomenis saugančią organizaciją, kuri turi atsakyti į jums kylančius klausimus.

Ar interneto vartotojai jaučiasi saugūs?

Neseniai mūsų šalyje buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad 22 procentai mūsų šalies gyventojų jaučiasi visiškai saugūs ir kontroliuojantys savo duomenis. 58 procentai apklausoje dalyvavusių respondentų atsakė, kad jaučiasi tik iš dalies kontroliuojantys savo duomenų saugumą, o 17 procentų apklausos dalyvių prisipažino, kad dėl savo duomenų saugumo labai nerimauja. Net 4 iš 10 apklaustųjų teigė, kad visiškai nepasitiki internetinę prekybą vykdančiomis įmonėmis, todėl manoma, kad didesnė duomenų apsaugos kontrolė turėtų pakeisti dabartinę situaciją. Pusė apklausoje dalyvavusių respondentų mano, kad asmens duomenų apsauga nėra pakankama, todėl nerimauja, kad internetinę veiklą vykdančios įmonės gali netinkamai pasinaudoti pateikiamais duomenimis.

Kur kreiptis dėl duomenų apsaugos paslaugų?

Jei jūsų įmonėje nedirba specialistai, galintys užtikrinti klientų duomenų apsaugą, tokiu atveju palanku kreiptis į įmones, kurios gali pasiūlyti tokias paslaugas. Šiuo metu tokių įmonių pasirinkimas tikrai nėra siauras, tad galite pasidomėti, kurios jų yra sulaukusios pačių palankiausių klientų įvertinimų, taip pat galite palyginti nustatytus paslaugų įkainius, ir t.t. Visa tai įvertinę galėsite kur kas paprasčiau nuspręsti, kokia bendrovė galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius. Tinkama asmens duomenų apsauga gali padidinti pasitikėjimą jūsų įmone, todėl reikalingų reglamentų diegimas yra svarbus ne vien tik dėl to, kad negautumėte itin didelės baudos. Jei iki šiol dar nepasirūpinote BDAR diegimu, tokiu atveju nedelsdami susiraskite įmonę, kuri galėtų pasiūlyti šią paslaugą, ir tai tikrai turės teigiamas pasekmes.

Asmens duomenų apsauga yra viena pamatinių žmonių teisių, todėl šiai sričiai reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Jei nesate užtikrinti, ar jūsų internetinėje svetainėje įdiegta duomenų apsauga yra pakankama, kreipkitės į šią sritį išmanančius specialistus, ir galite net neabejoti, kad jie galės jums pagelbėti. Šiuo metu tokias paslaugas teikiančių bendrovių pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad galėsite atrasti tokią, kuri jus dominančias paslaugas galėtų pasiūlyti pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Rūpinkitės savo klientų duomenų saugumu – juk tai taip pat yra svarbu ir jūsų įmonės reputacijai.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+