Burna – bendravimo laisvės išraiška
Ramus, tylus bendravimas byloja apie žmogaus dvasinio bendravimo pusiausvyrą.
Garsus alsavimas, šnopavimas, karkimas, šniokštavimas ir panašūs išraiškingi garsai išreiškia bailaus žmogaus apmaudą arba baimę ir pagiežingo žmogaus kaltės jausmą.
Jau iš kvėpavimo tembro galima nuspėti žmogaus nuotaiką.
Laisvos dvasios žmogui neiškyla nedoros sąžinės problemų. Kito žmogaus nedora, sąžinė netrukdo jam pačiam būti doru. Jis realiai vertina situaciją nekomplikuodamas savo gyvenimo.
Pavyzdžiui, šachtininkai dažnai serga silikozė arba plaučių uždegimu dėl to, kad šachtose siaučia dulkių debesėliai. Pusiausvyrą išlaikantis žmogus dulkes vertina kaip natūralią būseną, susijusią su anglies gavyba, todėl jo plaučiai būna sveiki. Jis neverčia savęs dirbti šachtininko darbą, jis yra šachtininkas, ir šis darbas jam patinka. Toks žmogus gerina darbo sąlygas, tobulina technologiją, sugalvoja novatoriškus darbo būdus, bet nemeta darbo ir jo nekoneveikia. Užterštas oras praeina pro jo plaučius, nepakenkdamas sveikatai, nes jo požiūris į užterštumą apibūdinamas kaip lygsvaros išlaikymas. Toks žmogus neužsikrės dėl užterštumo, kitaip sakant jis nėra užterštumo vergas.
Ruošė www.sveikata.info
Gydytoja praktikė L. Viilma.