Dauginimasis nėra privalomas

(Feljetonas) Prieš pastojant ir gimdant galima išmokti daug gero sau ir savo vaiko sveikatai. Viskas priklauso nuo to, ko moteris nori? Jeigu  „vienodai šviečia” tiek jos pačios, tiek jos vaiko sveikata, nes ji rūko, kam tada ji pastoja? Dažniausiai, tokia moteris nežino, kada pastojo, kaip pastojo, kur gimdyti ir todėl konstatuoja: pasaulis – blogis, gimdysi skausmuose.

Dauginimosi virusas

Mokslininkų tarpe yra daug radusių savo pašaukimą žmonių, ir jie dirba savo darbą, kad parodytų mums, dirbantiems kitus visuomenei naudingus darbus, mūsų galimybes ir klaidas, susijusias su vaikų gimimu. Protingi – pasinaudos informacija ir išvengs daugybės problemų. Neprotingųjų dalia – skausmas ir vargas, nes jie neskaito knygų…:) Tačiau protingumo taip pat reikia mokytis. Maža turėti smegenis. Jas ir asilas turi. Dar reikia išmokti jomis teisingai naudotis. Kas liečia vaikus, tai siaučia  „senučių” filosofija, kai visur ir visada skiepijama dauginimosi programa: „na, ar jau apsiženijai, ar jau turi vaikų?, neturi? o ko taip?, ar nesveikas esi? ar dar neapsiženijai?, ar turi anūkų? neturi?, o ko taip? gal tavo vaikai nesveiki? kai užaugsi, būsi tėvelis, kai užaugsi – susilauksi…” Daugybė jūsų, skaitančių šias eilutes, jau ne kartą tai girdėjo.  Bet gi dauginasi net … ežiukai…. :) O mes – žmonės.

Dvasinė mutacija

Visokios kalbos verčia nemąstančius jaunus žmones daugintis šiaip sau, be jokio pagrindo: nei namų, nei durų, nei darbo, nei santaupų. nei sveiko gyvenimo būdo, nei filosofinio pagrindo. Štai jums ir depresijų šaltinis. Jauna pora daugina savo gyvenimo patirtį, gimdydama vaikus… O patirties tai nėra!!!! Todėl vaikai tampa tėvo ar motinos laisvo gyvenimo ir asmenybės „pabaiga”. Dažniausiai vaikai tampa tėvų išnaudotojais, senelių plėšikais, nes juos auklėjo išorinis „fasadas”: pas mus viskas gerai ir tėvų būsena, kurioje laimės matrica liko nepasiekiama arba alkoholio butelyje.

Žmonėms nė mintis „nestukteli” į nuleistas nuo vargų galvas, kad jie neprivalo daugintis:), kad be dauginimosi yra daug ir kitų prasmingų, vertingų dalykų; yra ir bendravimo ekstazė, ir bendradarbiavimo, ir karjera, ir dvasingumas, ir asmenybės tobulėjimas, ir sportas, biznis, kūryba, ir dar daug visko, nešančio žmogui laimę, o visuomenei – naudą. Bet …. ką renkiesi, tą ir gauni. Gi net kinologai leidžia daugintis tik tiems šunims, kurie turi nepriekaištingą sveikatą: tiek fizinę, tiek psichinę. Negi šunys vertingesni už žmones?

www.sveikata666.lt

Search

+