Vaikų gimimas neigiamai veikia tėvų psichiką

Naujais mokslo duomenimis tėvai dažniau serga depresija, nei bevaikiai sutuoktiniai. Tyrimai, kuriuose dalyvavo 13.000 suaugusiųjų, buvo publikuoti medicininiame žurnale – Journal of Health and Social Behaviour. Buvo pateikti klausimai: kiek kartų per savaitę tėvai jautė depresijos simptomus, kaip dažnai buvo vieniši, prislėgti, jautė baimę, negalėjo susikaupti darbui? Rezultatai negailestingi – tėvai žymiai dažniau serga depresija, nei bevaikiai sutuoktiniai.

Kai kurie rezultatų duomenys parodė, kad tam tikros tėvų situacijos daug dažniau sukelia depresiją, nei likusios. Daugiausia ir dažniausiai depresija serga tėvai, turintys vaikų, jaunesnių nei 18 metų, tačiau negalintys jais rūpintis ir gyvenantys atskirai.

Sociologijos profesorius Robin Saimon (Florida) teigia, kad gauti rezultatų duomenys paneigė įsivaizdavimą, jog vaikai teigiamai veikia žmogaus emocinę būseną. „Stebina faktas, kad nebuvo nei vieno atvejo, jog tėvai mažiau sirgtų depresija, nei bevaikiai sutuoktiniai“, – pasakė profesorius Saimon.
„Egzistuoja stiprūs kultūriniai stereotipai apie mitą, jog vaikai turi ypatingą reikšmę asmenybės vystymuisi ar laimei, ir kad neturintys vaikų žmonės, atsieit, jaučia tuštumą, depresiją. Tačiau tyrimų rezultatai parodė, kad tai netiesa,“ – kalba profesorius.

Šie mokslinių tyrimų rezultatai taps maloniai skaitomi tų sutuoktinių, kurie pasirinko mėgautis gyvenimo laisve be įsipareigojimų, atsakomybių, kurių nėra, jeigu nėra vaikų.
Be abejo, kad sentimentalioji ir religinė visuomenės dalis nesutiks su tokia tikrove, kokia ji yra. Jie teigs, kad vaikai taip pat duoda žmogui daug geros patirties; jie kartos išmoktas frazes, jog vaikai – gyvenimo prasmė. Tačiau verta pasverti, kas yra svarbiau – garsios frazės ar faktai? Remiantys ir užsiimantys kokiu nors pinigų „plovimu“, ypač madinga labdara, be jokios abejonės neigs faktus ir liaupsins kultūrines dogmatines tezes. Nes kuo daugiau šelpiamų žmonių tuo daugiau galimybių prasukti įvairiausius abejotinus projektus. Parentline Plus atstovas išsisako, kad yra neteisinga manyti, jog vaikai – tai depresija, jis nesutinka su 13000 ištirtų žmonių tyrimų faktais, reiškia, jis kaip ir ignoruoja tuos žmones….. tačiau jis teisina save, jog tėvai patys nori vaikų. NEWSru.com.

p.s. Kai tau nuo gimimo teigia, kad tavo gyvenimo prasmė – daugintis, tai ko dar tu gali benorėti?

:Šaltinis internetas
Taip pat Journal of Health and Social Behaviour.

10 Komentaras

 1. Pacituočiau Andrej: "svarbu žinoti ko nori".
  Tai labal labai daug, kai žmogus tiksliai žino, ko jis nori, tada gali jau matyti, kaip nori, o iš to jis ima matyti, kas jis yra…. nes kartais žmogus nori to, kuo jis nėra :) Bet kokiu atveju. tai jau šioks toks kelias :) iš nuomonių ir chaoso.

 2. Aš ją pavadinčiau pozicija, kuri suteikia galimybę kikvienam gyvent taip, kaip jam norisi :-)

 3. košė košėje :)
  nesutinku , bet kaip ir nėra prasmės kalbėti , jeigu kiekvienas "teisus" :) slidi pozicija ir tikriausiai patogi? :)))

 4. Įdomiausia tai, kad kiekvienas yra teisus, nes turi teisę į savo nuomonę. Žmogus, kuriam reikia instrukcijos gyvenimui, gauna instrukciją, žmogus, kuriam reikia plano – gauną prognozes, na o visiem kitiem gyvenimas, kaip švarus lapas, be jokių instrukcijų ir prognozių. Iš vienos pusės nežinomybė baugina, iš kitos suteikia gyvenimui laisvės skonį. Kas geriau? Čia bendro sprendimo nėra – kiekvienas laisvas pasirinkti pats. Svarbu žinoti ko nori.

 5. o ko einate į šeimą sužeisti? ko nesigydote, ko neugdote savyje asmenybės, ko nesiekiate sveikatos ir harmonijos? lengva teisintis robotizuota dogmos  filosofija: kai už jus viską sukramto jums tereikia vykdyti nurodymus :) ir atiduoti raktus nuo buto :)

  http://www.sveikata.info/skaitytoju-straipsniai/vaiku-gimimas-neigiamai-veikia-kodel

 6. :) kitaip gali būti ir būna. tas straipsnis man nuskambėjo šiurpia styga: "mes labai nelaimingi – gal turim kažką keisti…" koks tikslas daryti tyrimą, jei tai prie nieko neveda? viskas priklauso nuo požiūrio į problemas ir ką mes laikome problemomis. malonu padiskutuoti apie viską, tik sunkiausia persakyti tai ką jauti. aš pavyzdžiui jaučiu kad religija man yra ne tik tikėjimas  bet šis tas daugiau – viskas tarsi susidėliojo į savo vietas. nereikia ieškoti kaltų – nei vaikai, nei vyras nekalti jei ateinam į šeimą sužeistomis smegenimis ir širdimis :)))

 7. Diana, nejaugi manot, kad negali būti kitaip? Kad šeima laimė, vyras mylintis ir gerbianti, vaikai laukti ir teikiantys džiaugsmą? O jei taip įmanoma, tai ko tada verti tie religiniai teiginiai? :)

 8. Nesutiksiu su religine dogmatika kokia ji bebūtų, nes ji jau varo į depresiją :) vien dėl ortodoksinio stiliaus – va taip ir nekitaip :)))) Niekuo negeresni už Nojaus žmones? aš taip negalvoju, jūs turbūt kalbate iš patirties?…. nes, daugelis pasaulio žmonių jau nepriklauso jokiai skausmą ir beprasmybę propoguojančiai grupuotei ir mes, na mano kolegos ar draugai,  :) patys renkamės: kada gimdyti ir kaip gimdyti, nuo ko gimdyti, su kuo gimdyti. Pavyzdžiui http://www.sveikata.info/gimdymo-kulturos-centras
  Taip, centras toli, bet akušerę galima išsikviesti gimdymo pariodui, nors į Lietuvą, nors į JAV, ji visur važinėjasi. Aš manau ir Lietuvoje yra mokinančių šių dalykų, ir norintys – randa.

 9. Čia viskas teisinga, tik labai jau sureikšminta. Viskas tūkstančius metų yra žinoma ir be tyrimų :))) Juk ir krikščionys gali tam pritarti – paskaitykit pradžios knygą – Rojus ir laimė baigėsi prakeikimu – "gimdysi skausmuose…aistringai trokši savo vyro ir jis bus tavo galva…" Mes niekuo ne geresni už tuos kurie buvo prieš mus :)))

 10. Joo.. situacija kraupoka :) Bet, o kaip gali būti kitaip. Va įdomu, ką parodytų tyrimų rezultatai, kuriuose būtų bandoma išsiaiškinti koks procentas tėvelių planuoja ir noriai, specialiai pasidaro vaikus. Neabejoju, kad dauguma įsivaizduoja koks tas procentas :) O po to tiriant tuos sąmoningus tėvelius, įdomu koks čia būtų procentas laimingų ir nesergančių depresijom žmonių.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+