Efektyvus venų varikozės gydymas

Efektyvus venų varikozės gydymas

Beveik viena iš trijų moterų kenčia nuo išsiplėtusių venų, tai ypač būdinga vyresniems nei 30-40 metų žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, o tai daro daugelis iš mūsų.

Venų varikozės priežastys

Žmonėms, kurių darbo diena numato beveik visą laiką būti ant kojų (stiuardesės, kirpėjos, pardavėjai ir kt.) taip pat gresia venų varikozė. Poodinių mazgų susidarymas yra dažna komplikacija nėštumo metu dėl kūno svorio padidėjimo ir didelės apkrovos venoms (beje, hemorojus – taip pat yra išsiplėtusių venų apraiška).

varikozė

Taigi, pagrindiniai varikozės vystymosi veiksniai yra paveldimi (jei ja sirgo jūsų tėvai, tai tikėtina, kad jūs kentėsite nuo jos), lytis (dažniau pasireiškia moterims), nutukimas ir fizinio aktyvumo stoka prisideda prie apatinių galūnių apkrovos padidėjimo.

Varikozės gydymas ir prevencija

Ką mes galime padaryti, siekdami išvengti venų varikozės? Venoms gydyti jūsų dėmesiui siūlome vieną iš efektyviausių prevencinės gimnastikos kompleksų, sudaryto iš septynių paprastų pratimų.
Atkreipkite dėmesį, kad visi pratimai turi būti atliekami po to, kai trumpai pabuvote pritūpę. Jei jau jums pasireiškė varikozė, prieš atlikdami šį kompleksą būtinai pasitarkite su gydytoju. Nereikia persistengti, savo kojas apsunkinant pernelyg dideliu krūviu.

  1. Atsistokite tiesiai, ištiesinkite nugarą, kojos pečių plotyje. Pasistiebkite ant pirštų ir grįžkite į pradinę padėtį, eikite vietoje, neatitraukdami pirštų nuo grindų.
  2. Tęskite toje pačioje pradinėje padėtyje. Įkvėpkite – pakelkite rankas ir pasistiebkite, iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį.
  3. Atlikite „kregždutę“: iškvėpdami pakaitomis atgal pakelkite dešinę ir kairę kojas.
  4. Gulėdami ant nugaros minkite įsivaizduojamą dviratį.
  5. Gulint ant nugaros, laikydami rankas išilgai kūno, pakelti kojas aukštyn (svarbu ne sulenkti jų per kelius) ir suskite jas į kairę ir į dešinę.
  6. Gulint ant nugaros, pasiremkite ant menčių (padarykite „Žvakę“), pakelkite kojas ir palinguokite jomis į šonus.
  7. Toliau tęsiame gulinčioje padėtyje. Sulenkti kelius, kojas tvirtai prispausti prie grindų, iškvėpti įtraukiant pilvą ir įkvepiant jį išpūsti.
Žvakė
Žvakė

Kiekvienas pratimas atliekamas 5-7 kartus. Nebandykite savęs kankinti dideliais krūviais nuo pirmųjų dienų, nes tai gali pasąmonėje užsifiksuoti kaip nemalonus dalykas ir ateityje Jums busi nelengva sportuoti reguliariai. Būtinai įsiklausykite į savo kūną ir tebūna sveikos Jūsų venos!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+