Gydymas akmenimis - populiariausių mineralų sąrašas

Gydymas akmenimis – populiariausių mineralų sąrašas

Žmonijos istorijoje gydymo mineralais menas turi labai gilias šaknis. Mes pateikiame nuomonę, tačiau nerekomenduojame pernelyg nepasikliauti šiuo sąrašu, nes panašiais atvejais pripažinti tradicinės medicinos ekspertai pirmiausia  kalba yra apie placebo ir psichoterapijos poveikį. Nepaisant to, daugelis alternatyviosios medicinos atstovų mineralus sėkmingai taiko savo praktikoje ir visiškai jais pasitiki. Akmenys niekada nepakeis specialisto gydymo ir visų vaistų, tačiau nešiojama patraukti apyrankė ar kitas papuošalas, pagamintas iš natūralių medžiagų pakenkti vargu ar gali.

Gydymas akmenimis ir mineralais yra vienas iš netradicinės medicinos metodų, vadinamas litoterapija.

Netradicinėje medicinoje dažniausiai naudojami akmenys

agalmatolitas
Agalmatolitas

Mongolijos liaudies medicinoje agalmatolitas buvo skirtas reumatinių ligų gydymui. Dažniausiai mineralo gabalėliai ir raižytos figūrėlės iš agalmatolito buvo dedamos ant uždegimo paveiktų sąnarių. Kartais tokios operacijos sumažina reumatinius skausmus. Manoma, kad figūrėlės iš agalmatolito padeda pašalinti raumenų įtampą ir blokus.

Aventurinas
Aventurinas

Aventurinas padeda kovoti su alerginiu dermatitu, išbėrimu, neurodermitu ir plaukų slinkimu. Aventurino produktai mažina kraujo spaudimą, gydo bronchitą ir peršalimo ligas, jis vartojamas širdies ir kraujagyslių sistemos bei kraujotakos ligoms gydyti. Šis akmuo pagreitina žaizdų gijimą, mažina karpos ir gerina regėjimą. Naudingas masažas naudojant aventurino kamuoliukus. Spalvų turtingumas leidžia pasirinkti tam tikros spalvos kamuoliuką, kuris padidina gydymo fizioterapinį poveikį. Ypač stiprią įtaką daro karoliukai iš tamsiai žalios spalvos aventurino.

Agatas
Agatas

Agatai padidina potenciją, padeda išgydyti užsitęsusį kosulį ir gerklės skausmą. Taip pat tikima, kad agatas mažina traukulius, padeda kovoti su baimėmis, apsaugo nuo infekcijų ir skrandžio ligų. Agatai skatina normalizuotis skrandžio sulčių rūgštingumą, taip pat atlieka kūno detoksikaciją. Egzistuoja nuomonė, kad agatai apsaugo žmogų nuo radiacijos poveikio. Manoma, kad mėlynas agatas teigiamai veikia skydliaukę, geltonas – gydo kvėpavimo ir virškinimo organus, ypač kepenų ir tulžies latakus. Raudonas agatas teigiamai veikia kraujagyslių sistemą, padeda įveikti endokrininius sutrikimus ir netgi virusines ligas. Agatai su fosilijomis pasižymi odos ir kvėpavimo sistemos gydomuoju poveikiu. Dendritiniai agatai yra naudingi skrandžio ligoms gydyti.

Azuritas
Azuritas

Manoma, kad azuritas padeda gydyti hipertenziją ir sutrumpina lūžusių kaulų sukibimo laiką. Azuritas padeda kovoti su melancholija, haliucinacijomis, isterijomis, epilepsija ir kitais nervų sistemos sutrikimais. Šis mineralas valo kraują ir tulžį, padeda kovoti su akių ir infekcinėmis odos ligomis. Azurito produktai padės susidoroti su pykčio protrūkiais, įveiks emocinį susijaudinimą, baimę ir stresą. Yra įrodymų, kad azuritas naudingas astmos priepuolių palengvinimui.

Akvamarinai
Akvamarinai

Akvamarinai stiprina kūno apsaugą, padeda kovoti su odos ir plaučių ligomis, susilpnina danties skausmą ir alergines reakcijas, palankiai veikia skrandį ir kepenis. Akvamarinai taip pat padeda susidoroti su jūros ligomis, mažina stresą ir baimę. Tibeto ir Mongolijos medicinoje akvamarinas laikomas geru biostimuliatoriumi ir psichinės pusiausvyros stabilizatoriumi. Jis padeda suvaldyti nervų įtampą ir suteikia vidinę ramybę.

Alavastranas
Alavastranas

Manoma, kad masažas su alavastranų rutuliais gali sumažinti pulsą, taip pat padeda esant įvairioms odos ligoms ir egzemai. Tokie rutuliai, įmirkyti vašku, o paskui perlų esencijoje, buvo naudojami senovės Romoje, kur juos vadino Romos perlais. Alavastrano gabalėliai, pridėti prie gerklės, padeda susidoroti su astmos priepuoliu. Jei tokius rutuliukus pridėti prie smilkiniu, jie sumažins galvos skausmą.

Aleksandritas
Aleksandritas

Manoma, kad aleksandrito papuošalai prisideda prie savininko dvasinio atsinaujinimo, pusiausvyros subalansavimo tarp jo proto ir emocijų. Dėl savo nepastovių spalvų aleksandritas Europoje buvo laikomas meilės ir pavydo simboliu. Aleksandritas Šri Lankoje ir Indijoje yra sėkmės, klestėjimo ir ilgaamžiškumo akmuo. Mediumai naudoja šį mineralą, kad padidintų ateities matymo galimybes.

Deimantas
Deimantas

Senovės induistai manė, kad deimantų „virpesiai“ turi teigiamą poveikį įvairiems kūno organams, ypač širdžiai ir smegenims. Deimantas sumažina karščiavimą, kovoja su infekcijomis, padeda išgydyti odos ligas, mažina nuovargį ir aktyvina medžiagų apykaitą. Senais laikais buvo tikima, kad deimantai gali kovoti su nuodais. Taip pat buvo manoma, kad šis brangakmenis apsaugo savininką nuo ligų, išvaiko blogus sapnus, kovoja su hipochondrija, užkerta kelią apopleksijai ir akmenų susidarymui organizme. Šiuolaikiniai litoterapeutai pataria kasdien išgerti „deimantinio vandens“ stiklinę, kurioje per naktį gulėjo auksiniai papuošalai su deimantais. Tuo pačiu metu nerekomenduojama naudotis kitam asmeniui priklausančiais papuošalais arba prastos kokybės brangakmeniais. Gerai „dirba“ deimantai ir sąlyčio su kūno metu. Impulsyviems ir žmonėms su padidėjusiu spaudimu nerekomenduojama nuolat nešioti juvelyrinius dirbinius su deimantais.

Kryžiuočiai mūvėjo žiedus su almandinais, kad apsisaugotų nuo ligų ir žaizdų. Neatsitiktinai šiems akmenims jau seniai buvo priskiriami gebėjimai sušvelninti skausmą. Tai pat buvo manoma, kad tokie akmenys padeda nėščioms moterims gimdymo metu. Indijos „Ajurvedoje“ sakoma, kad šis mineralas yra naudingas esant vatos ir kapha pažeidimams, t.y. medžiagų apykaitos sutrikimams. Almandinas skatina organų ir audinių regeneraciją, stimuliuoja kraujo apytaką ir padidina potenciją. Litoterapeutai mano, kad almandinai padeda užklupus uždegimo procesams ir prisideda prie žaizdų gijimo. Almandinai teigiamai veikia ir metabolizmą.

Amazonitas
Amazonitas

Amazonitas. Metraščiai byloja, kad kai kurios skifų moterys vieną krūtį trindavo su žalio akmens milteliais, kurie sulėtindavo jos augimą ir ji netrukdydavo šaudyti iš lanko. Ar tik ne iš čia kilo legendos apie vienakrūtes amazones? Matyt, Nnatsitiktinai amazonito papuošalų rasta kasinėjant Skifo kalvas tose vietose, kur, pasak Herodoto ir Plinijaus aprašymų, gyveno Amazonės. Šiuolaikiniai litoterapeutai sako, kad masažas su amazonito rutuliais gali sumažinti nervų nuovargį ir sustiprinti širdies raumenį. Egzistuoja nuomonė, kad amazonitas gali atgaivinti odą ir pagerinti jos spalvą. Amazonitas padeda kovoti su artritu, reumatu ir kaklo stuburo osteochondroze. Dėl to naudinga dėvėti šio mineralo karolius arba masažuoti kūno dalis su jo gabalu.

Ametistas
Ametistas

Anksčiau buvo manoma, kad ametistas gali apsaugoti savininką nuo infekcijos. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad ametistų apžiūrinėjimas pašalina nervų sudirginimą, ramina ir todėl yra naudingas kovojant su nemiga. Vanduo, kuriame buvo ametistai, gali būti naudingas smegenų kraujotakai atstatyti. Ametisto papuošalus patariama reguliariai valyti, pašalinant iš jų neigiamą energiją.

Ametrinas

Litoterapeutai mano, kad ametrinas, kaip ir citrinas, gali teigiamai paveikti virškinamojo trakto veiklą. Jis naudingas pasireiškus gastritui, pyelonefritui, cistitui. Ametrinai, kuriuose dominuoja violetiniai atspalviai, naikina nervinę įtampą.

Amolitas

Nepaisant to, kad brangiųjų akmenų ir mineralų rinkoje amolitai pasirodė palyginti neseniai, jie jau sugebėjo užsitarnauti nepamainomų gydytojų reputaciją. Taip nutiko, nes Feng shui ekspertai mano, kad amolitai yra laidininkai Či energijos, kurios sąvoka atlieka tokį svarbų vaidmenį Rytų medicinoje. Nenuostabu, kad Či-gun terapijos gerbėjai gerai vertina šiuos mineralus, kurie, jų manymu, pagerina Či energijos cirkuliaciją žmogaus organizme.

Apatitas

Manoma, kad geltonieji apatitai pasižymi teigiamu poveikį visam organizmui. Jie ypač teigiamai veikia saulės rezginį. Kartu su akvamarinu, mėlynas apatitas gali padėti kvėpavimo sistemai, todėl šio mineralo naudingas poveikis atsiliepia gerklei ir balso stygoms. Teigiamai veikia apatitas ir skydliaukę. Kalnų kristalus derinant su mėlynais apatitais galima pagerinti fizinį būklę.

Belomoritas
Belomoritas

Belomoritas pasižymi raminančiu poveikį nervų sistemai ir padeda kovoti su nemiga. Kai kurie litoterapeutai mano, kad balti belomoritai turi imlią energiją ir gali būti naudingi nevaisingumo ir sąnarių uždegimo gydymui.

Berilas

Berilas padeda pasireiškus nugaros skausmui, peršalimams ir slogai. Papuošalus su berilu rekomenduojama dėvėti, jei norite išgyti nuo įvairių ginekologinių ligų. Indijos „Ajurvedoje“ yra minimas geltonai-žalias berilas, kuris „skatina perteklinį Pitta, palengvinama Vata ir Kapha perteklių“. Šiais terminais senovės indų gydytojai apibūdino kūno metabolizmo būklę. Tokiu būdu, berilo pagalba jie bandydavo suderinti medžiagų apykaitos procesus.

Turkis
Turkis

Aktyviausiu laikomas žydras turkis. Jei turkio papuošalai tampa blyškūs, tai gali būti ligos pradžios požymis (atminkite, kad šiuolaikinėse sąlygose akmens spalva gali pablogėti nuo muilo, alkoholio, kvepalų arba veikiama riebalų). Manoma, kad turkio spalva gali būti atkurta, jei jį nešios visiškai sveikas žmogus su stipria aura. Šis mineralas stiprina regėjimą, mažina galvos skausmą, košmarus ir padeda susidoroti su nemiga. Turkis taip pat teigiamai veikia balsą ir skydliaukę.

Gagatas

Litoterapijoje naudojami gagato masažo kamuoliukai, amuletai, karoliukai, taip pat plokštelės, skirtos pašalinti neigiamą energiją iš delno. Senais laikais žmonės tikėjo, kad šis akmuo gali padėti išvengti traukulių ir palengvinti gimdymą, nors nėštumo metu nerekomenduojama jo nešioti. Manoma, kad gagatas padeda sumažinti skausmą podagros priepuolių metu. Sakoma, kad prie inksto pridėtas akmuo padidina kraujo spaudimą. Yra nuomonė, kad gagatas gelbsti nuo apsinuodijimo ir skrandžio ligų.

Heliodoras
Heliodoras

Mineralų terapijos šalininkai heliodorams priskiria savybes, kurios palankiai veikia kepenų, blužnies, kasos funkciją ir stabilizuoja širdies susitraukimų ritmą. Heliodoras su urano priemaišomis skleidžia  silpną radioaktyvumą. Tokių kristalų geriausiai nenaudoti medicininiais tikslais, ypač nekontroliuojamai.

Heliotropas
Heliotropas

Litoterapeutai tvirtina, kad heliotropas turi teigiamą poveikį kraujo apykaitai, ypač padidina hemoglobino kiekį kraujyje. Šie akmenys valo kraują ir padeda sustabdyti kraujavimą. Galbūt tokia nuomonė atsirado ir dėl heliotropo spalvos su jam būdingais kraujo raudonio inkliuzu. Tikima, kad heliotropas didina fizinį ir psichinį aktyvumą bei padeda atsikratyti stresinių situacijų.

Hematitas

Būdinga hematito spalva žmonių sąmonėje jį tvirtai susiejo su krauju. Senais laikais buvo manoma, kad iš hematito pagaminti papuošalai padeda sustabdyti kraujavimą ir gydyti žaizdas. Rytietiškoje litoterapijoje hepatito amuletai buvo naudojami, siekiant gydyti abscesus, kovoti su kraujo krešuliais, sustabdyti kraujavimą. Šiuo metu kai kurie žmonės mano, kad hematitai išvalo kraują, padeda kraujotakai bei teigiamai veikia inkstus, kepenis ir blužnį. Manoma, kad šis akmuo teigiamai veikia kraujo krešėjimą, gali padėti esant šlapimo ir hormonų pusiausvyros sutrikimams. Litoterapeutai sako, kad jis stimuliuoja seksualinę energiją ir kelia kraujo spaudimą.

Hesonitas
Hesonitas

Kaip ir kiti granatai, geltoni hesonitai teigiamai veikia virškinamąją sistemą, optimizuoja jos darbą. Hesonito karoliai turi teigiamą poveikį kvėpavimui ir gali kovoti su gerklės uždegimu. Hesonitai yra naudingi sergant odos ir virškinimo ligomis, esant vidurių užkietėjimui ir alergijoms.

Getitas
Getitas

Papuošalai su getito įdėklais padeda kovoti su anemija ir traukuliais. Sakoma, kad getito apžiūrinėjimas yra naudingas žmonėms, kurie užsiima kultūrizmu. Šis oksidų klasės mineralas padeda kovoti su klausos ir akių organų ligoms. Šis akmuo teigiamai veikia virškinamąją sistemą, ypač stemplę ir žarnas. Manoma, kad getitas aktyvina kundalini energijos judesius ties stuburu, o to ypač siekia Indijos jogai.

Hovlitas
Hovlitas

Kadangi hovlito sudėtyje yra kalcio, manoma, kad šis mineralas teigiamai veikia kaulus ir kalcio balansą organizme. Visų pirma, tikima, kad hovlitas padeda kovoti su dantų skausmu ir teigiamai veikia dantų būklę. Hovlito karoliai yra naudingi šalinant streso padarinius. Manoma, kad šis baltas mineralas sugeria neigiamą ligos energiją ir neigiamas emocijas. Jo negalima valyti. Viduramžiais moterys būdavo raginamos nėštumo metu dėvėti papuošalus su šio mineralu.

Kalnų krištolo kristalai
Kalnų krištolo kristalai

Dar senoviniame Tibete, Mongolijoje ir Kinijoje gydytojai žinojo, kaip uždeginti žaizdas saulės spinduliais, perduodamais per kalnų krištolo kamuoliukus. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad šis natūralus kristalas stabilizuoja žmogaus dvasines ir fizines jėgas. Kalnų krištolo kristalai skatina gerą nugaros ir galvos smegenų darbą, padeda sergant vainikine arterine liga, varikoze ir kvėpavimo ligomis. Naudojant kalnų krištolo kristalus galima pašalinti galvos skausmą ir susidoroti su stresu. Manoma, kad jis padeda sumažinti temperatūrą. Šiuolaikinėje Kinijoje masažo metu naudojami kristalų rutuliai, o maži ir aštrūs kristalai (vadinamieji banytsi) – stimuliuoti biologiškai aktyvius taškus.

Granatas
Granatas

Senovės Romoje buvo manoma, kad granatai nėščioms moterims garantuoja sėkmingą gimdymą. Kryžiaus žygių metu riteriai prieš ilgą kelionę į Jeruzalę užsimaudavo žiedą su granatu tam, kad apsisaugotų nuo žaizdų ir nuodų. Šie mineralai teigiamai veikia virškinimą, kvėpavimą, kraujotaką ir imuninę sistemą. Mineralų terapijos šalininkai tiki, kad granatiniai karoliai padeda susidoroti su aukšta temperatūra, gerklės ir ilgesniais galvos skausmais. Geltonos arba rudos spalvos granatai yra naudingi odos ligoms, virškinimui, vidurių užkietėjimui ir alergijoms gydyti.

Grosuliaras
Grosuliaras

Grosuliarą  litoterapeutai naudoja nervų sutrikimams gydyti. Šis pusbrangis akmuo taip pat naudingas kovojant su anoreksinija – apetito praradimu, taip pat fobijomis.

Demantoidai
Demantoidai

Dėl gydančios žalios spalvos, demantoidai daro teigiamą poveikį regos organams. Taip pat gerai žinoma, kad ši spalva ramina nervų sistemą. Yra įrodymų, kad demantoidai mažina kraujospūdį ir padeda gydyti įvairias odos ligas.

Dolomitas
Dolomitas

Mineralų terapijos specialistai teigia, kad dolomitas yra jonizuoto kalcio šaltinis, kurį aktyviai įsisavina žmonių ir gyvūnų organizmai. Taip pat gerai žinoma, kad neįmanoma pervertinti kalcio vaidmens gyvulinių ląstelių ir audinių gyvybinėje veikloje. Visų pirma, kalcis yra kaulinio audinio dalis, padidinanti jo stiprumą, o jonizuotas kalcis optimizuoja rūgščių ir šarmų balansą. Dėl to sumažėja įvairių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika. Dėl sudėtyje esančio jonizuoto kalcio, dolomitas užkerta kelią osteoporozei, normalizuoja kraujospūdį ir mažina cukraus kiekį kraujyje (diabeto negydo). Yra įrodymų, kad dolomitas sumažina inkstų akmenų susidarymo tikimybę. Dolomitas taip pat kelia sustiprina žmogaus gyvybines jėgas ir pasipriešinimą stresui.

Dūminis kvarcas
Dūminis kvarcas

Induistai mano, kad dūminis kvarcas iš kūno pašalina neigiamą energiją ir šlakus. Indijos legendos pasakoja apie dubenį, pagamintą iš dūminio kvarco monokristalo, kuris išgydydavo žmones nuo bet kokių ligų. Dūminis kvarcas padės sumažinti stresą ir skausmą. Litoterapeutai pataria, kiekvienoje rankoje sugniaužti po kristalą ir palaukti kol jie sušils. Yra duomenų, kad dūminis kvarcas padeda esant prostatos uždegimui ir netgi gimdos miomai, tačiau šiuos pareiškimus reikia vertinti atsargiai.

Dumortieritas
Dumortieritas

Nešioti poliruoto dumortierito gabalėlį mineralų terapijos šalininkai pataria žmonėms, kurie yra pasiryžę atsikratyti alkoholio ar narkomanijos. Šis mineralas jiems ne tik padeda išgyventi abstinencijos sindromą, bet ir sustiprina ryžtą rinktis teisingą gyvenimo būdą. Be to, dumortieritas gali sumažinti galvos skausmą.

Žadeitas
Žadeitas

Kinijos ir Tibeto medicinoje žadeitas naudojamas kaip geras energijos stabilizatorius. Netradicinės medicinos gydytojai mano, kad kilnus mineralas savo či nergija išlygina pažeistą žmogaus bioenergetiką, suteikia emocinį krūvį ir reguliuoja kraujo spaudimą. Žadeito energetika sugeba nuraminti emocijų proveržius. Manoma, kad šis mineralas padeda kovoti su nevaisingumu. Karoliai ir apyrankės, pagaminti iš žadeito pasižymi teigiamu poveikiu širdies darbui, kraujo spaudimui ir apsaugo nuo atmosferos poveikio. Žiedas su žadeitu gali sumažinti akių perštėjimą ir yra naudingas trumparegystės meditaciniam gydymui.

Perlai
Perlai

Tam tikruose visuomenės sluoksniuose egzistuoja įsitikinimas, kad  perlų produktai padeda inkstams, kepenims, virškinimo sistemai ir sergant hipertenzija. Garsiame Tibeto medicinos traktate „Chzhud-shek“ nurodoma, kad perlai padeda esant nervų sistemos sutrikimams, atminties praradimui ir nervų silpnumui. Gydymo tikslais taip pat naudojamas „perlų vanduo“, kuriame per naktį buvo įdėti keli perlai. Manoma, kad šis vanduo padeda kovoti su kraujuojančiomis dantenomis ir hemorojumi bei yra naudingi konjunktyvito gydymui, taip pat gali teigiamai paveikti ir tulžies akmenligę. Perlų vanduo turi priešuždegiminių, antimikrobinių ir kraujo atkūrimo savybių. Litoterapeutai mano, kad jie gali normalizuoti menstruacinį ciklą.

Serpentinas
Serpentinas

Senais laikais žmonės buvo įsitikinę, kad dėl savo gyvatės spalvos serpentinas, dar vadinamas gyvatės akmeniu, gali būti veiksmingas priešnuodis. Neatsitiktinai Mongolijoje šis akmuo laikomas apsauga nuo gyvatės ir vabzdžių įkandimų. Europoje iš serpentino buvo gaminami indai vaistų ruošimui. Todėl šis mineralas taip pat žinomas kaip vaistininkų akmuo. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad serpentinas padeda susidoroti su galvos skausmais, gali pažadinti iš letargijos ir pagreitinti kaulų suaugimą.

Smaragdas
Smaragdas

Plinijus Elderis parašė apie smaragdus: „Nėra spalvos, kuri būtų gražesnė akims“. Iš tiesų, žinoma kad, žalia spalva nuramina nervų sistemą ir sumažina akių įtampą. Nenuostabu, kad dėl savo sodrios žalios spalvos smaragdai yra pripažinti puikiais akių ligų gydytojais. Akmenų terapijos šalininkai sako, kad smaragdai taip pat padeda kankinant nemigai. Jie mažina temperatūrą, padeda gydyti uždegimus, kovoja su infekcijomis, yra naudingi šlapimo pūslės ir šlapimo takų ligoms gydyti. Smaragdas taip pat gydo diabetą ir nudegimus, skaudamą širdį, mažina kraujospūdį ir padeda įveikti psoriazę.

Kalcitas
Kalcitas

Senovės kinų medicinoje kalcito milteliai buvo laikomi sutraukiančia ir karščiavimą mažinančia priemone. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad kalcito poveikis organizmui priklauso nuo mineralo spalvos. Pavyzdžiui, geltonasis kalcitas teigiamai veikia inkstus. Kalcitas padeda virškinimo sistemos ligoms: kepenims, tulžies pūslėms, kasos ir blužnies. Šis mineralas taip pat vartojamas gydyti širdies ir kvėpavimo organų ligoms. Žaizdos apibarstytos milteliais, pagamintais iš koralų arba suakmenėjusių moliuskų kriauklių (jų pagrindą sudaro kalcitas) užgyja greičiau.

Kacholongas
Kacholongas

Galbūt, dėl asociacijų su pienu, kacholongas laikomas moterišku akmeniu. Jis siejamas su motinyste. Esama įsitikinimo, kad nėščia moteris, nešiojanti kacholongo amuletą, gimdys lengvai. Manoma, kad kacholongas skleidžia atsinaujinančią energiją. Mineralų terapijos praktikai taip pat teigia, kad kacholonas gali padėti sergant virškinimo trakto ligoms.

Kvarcas
Kvarcas

Šiuolaikiniai litoterapeutai rekomenduoja praleisti vandenį gerti per mineralinį filtrą – specialų kvarco ir kristalų mišinį. Taip pat galima į vandenį įdėti kvarco. Manoma, kad toks vanduo turi gydantį ir stimuliuojantį poveikį žmogaus organizmui. Nenuostabu, kad taip yra, juk gamtoje vanduo dažnai prateka per kvarcą. Šis  mineralas teigiamai veikia krūtinės ląstą ir plaučius.

Gyvsidabris

Apie gyvsidabrio gydomąsias savybes duomenys yra prieštaringi. Jau 4-3 tūkst. Pr. Kr. Kinijoje gyvsidabrio junginiai buvo naudojami raupsų gydymui. Arabų gydymo tradicijose IX-XI a. šis skystas metalas taip pat paminėtas kaip priemonė odos ligų gydymui. Ši tradicija išliko iki šių dienų. Pakanka prisiminti, kad XX amžiaus pradžioje tepalai, kurių pagrindą sudaro gyvsidabris, buvo naudojami gydyti sifilį. Kita vertus, daoizmo vienuoliai, kurie ieškojo ilgaamžiškumo ir nemirtingumo eliksyro, preparatų gamyboje dažnai naudojo gyvsidabrį mikroskopinėmis dozėmis. Tuo pačiu metu eliksyro veiksmingumo rodikliais buvo laikomi švelnaus apsinuodijimo simptomai – nutirpimas, drebulys. Nenuostabu, kad tokie „vaistai“ dažnai sukeldavo mirtį. Pavyzdžiui, IX a. jo aukomis tapo keli kinų imperatoriai, kurie susižavėjo daoizmu. Šio prieštaravimo sprendimas yra tas, kad gyvsidabrio junginiai ir pats gyvsidabris yra nuodingi. Tai buvo gerai žinoma dar Avicenai. Naudojant išoriškai tokios medžiagos gali naikinti įvairius mikroorganizmus, daugelis iš kurių sukelia odos išopėjimą,  tačiau patekusios į organizmo vidų jos sukels sunkius apsinuodijimus.

Koralai
Koralai

Netradicinės medicinos atstovai teigia, kad koralai aktyvuoja medžiagų apykaitą, turi teigiamą poveikį kraujotakos ir širdies bei kraujagyslių sistemos, gerina atmintį. Egzistuoja įsitikinimas, kad koralai gydo abscesus ir opas, įskaitant ir vidines, neutralizuoja neigiamas emocijas – pyktį, pavydą. Koralas naudingas sergant skydliaukės liga, padeda nuo astmos ir turi kontraceptikų savybių. Japonijoje milteliai iš baltųjų koralų yra naudojami pagreitinti kaulų lūžių gijimą bei dantų protezavimui. Portugalijoje koralų karoliukai yra laikomi gera priemone nuo galvos skausmo, Anglijoje – nuo gerklės. Be to, koralai padeda susidoroti su depresija ir psichoneuroze.

Korundas
Korundas

Manoma, kad raudona korundas pasižymi teigiamu poveikiu nervų ir kraujotakos sistemų ligoms, stuburo ir sąnarių gydymui. Šios spalvos korundas padeda kovoti su miego sutrikimais. Mėlynas ir žydras korundas padeda sumažinti spaudimą, susidoroti su nemiga. Yra nuomonė, kad tokie korundai yra naudingi regėjimo organų ligų gydymui. Litoterapeutai mano, kad mėlynas korundas gali sušvelninti osteochondrozės sukeltą nugaros skausmą.

Katės akis
Katės akis

Visi „katės akies“ efektu pasižymintys akmenys turi keletą bendrų gydomųjų savybių – padeda užklupus bronchinei astmai, anemijai ir reumato atakoms bei gali sumažinti sąnarių skausmą. Sakoma, kad karoliukai, pagaminti iš „katės akies”, padeda kovoti su gerklės ligomis: laringitu, tracheitu ir bronchitu. Ekspertai rekomenduoja dėvėti juvelyrinius dirbinius su „kačių akimis“ po lūžių, nes tai padeda kaulams greičiau sugyti. Galbūt, pastaroji savybė pasireiškia dėl intensyvesnio ląstelių metabolizmo. Manoma, kad tokie akmenys padeda gydyti psichinius sutrikimus.

Titnagas
Titnagas

Mongolijos gydymo praktikoje skrandžio ir žarnyno ligų gydymui buvo naudojamas šventos šafrano-geltonos (lamaizmo)  spalvos titnagas. Tam tikslui amuletai buvo dedami ant saulės rezginio. Gydymo praktikoje, opalų-chalcedonų spalvos titnago akmenukai kartais naudojami dezinfekcijai ir vandens aktyvavimui. Toks energetiškai prisotintas vanduo pasižymi analgetiniu, antiseptiniu ir hemostaziniu poveikiu. Tai gera apsauga nuo įvairių infekcijų. Tikima, kad „titnago vanduo“ žudo ne tik mikrobus, bet ir virusus. Taip pat manoma, kad šis akmuo padeda nuo bet kokio tipo hepatito, tuberkuliozės ir diabeto.

Labradoritas
Labradoritas

Tuo tarpu labradoritas gali būti naudingas nevaisingumo, sąnarių ir prostatos ligoms gydyti. Jis taip pat padeda kovoti su stuburo ligomis. Labradoritai aktyvina medžiagų apykaitą ir skatina akmenų išsiskyrimą iš inkstų. Egzistuoja nuomonė, kad šis akmuo stabilizuoja žmogaus aurą.

Lazuritas
Lazuritas

Ajurvedoje sakoma, kad lazuritas stiprina fizinį kūną, protą ir sąmonę. Vanduo, kuriame kurį laiką buvo šis akmuo, padeda gydyti akių ligas. Pamyro gyventojai lazuritą naudojo gydydami žaizdas ir kovodami su kalnų liga. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad lazuritas padeda nuo migrenos, nervų ligų, astmos ir radikulito. Šis akmuo gali sumažinti kraujo spaudimą ir sumažinti karščiavimą. Jis taip pat naudojamas uždegimo gydymui ir miego stiprinimui. Manoma, kad lazuritas gerina nėštumo eigą ir apsaugo nuo persileidimų.

Mėnulio akmuo
Mėnulio akmuo

Tibeto medicinoje mėnulio akmenys tradiciškai naudojami gydyti epilepsiją ir psichines ligas. Šiuolaikiniai litoterapeutai taip pat rašo, kad mėnulio akmuo apsaugo nuo epilepsijos ir kitų nervinių priepuolių. Manoma, kad juvelyriniai dirbiniai iš mėnulio akmens naudingai veikia inkstus, šlapimo pūslę ir šlapimo kanalus. Jie taip pat padeda nuo patinimų ir vandenligės.

Malachitas

Indijos Ajurvedos tekstai pataria malachitą dėti ant „užblokuotų“ kūno sričių tam, kad „ištirptų energetiniai blokai“ ir atsidarytų  bioenergijos kanalai. Labiausiai naudingi yra šviesių atspalvių malachitas. Padėtas ant saulės rezginio, malachitas atpalaiduoja emocinę įtampą. Šis akmuo sugeba absorbuoti neigiamą energiją bei žmogaus kūne sukuria fizinę ir emocinę harmoniją. Šiuolaikinėje litoterapijoje malachitas yra naudojamas širdies, kasos ir blužnies ligoms gydyti. Jis aktyvina regeneraciją, teigiamai veikia hipofizę ir epifizę. Pasak kai kurių amerikiečių netradicinės medicinos gatstovų, malachitas yra gera anti-spinduliuotės priemonė.

Morganitas
Morganitas

Kaip ir kitos berilio rūšys, morganitas padeda užklupus nugaros skausmui, peršalimui ir slogai. Papuošalai su morganitais yra naudingos moterims, nes greitai išgydo įvairias ginekologines ligas.

Morionas
Morionas

Kadangi morionas yra susijęs su alternatyviomis tikrovėmis, manoma, kad šis akmuo padeda kovoti su priklausomybe nuo narkotikų, grąžina žmones į normalų gyvenimą. Be to, morionas yra žinomas kaip „kraujo gydytojas“, padeda nuo širdies priepuolių ir insulto, kovoja su cholesterolio pertekliumi. Be to, šis akmuo turi teigiamą poveikį raumenų sistemai ir stiprina stuburą.

Nefritas
Nefritas

Litoterapeutai teigia, kad nefritas turi jan projekcinės energijos. Senovės Kinijoje grūstas nefritas buvo įtrauktas į sudėtį „nemirtingumo eliksyro“ – gėrimo, išsaugančio jaunystę ir sveikatą. Dėl didelės šiluminės talpos šio mineralo gabalas, padėtas ant pilvo, veikia kaip šildymo kilimėlis malšindamas skausmą. Manoma, kad baltas nefritas apsaugo nuo skrandžio ligų ir ramina nervus, o raudonasis nefritas stimuliuoja širdies veiklą.

Obsidianas

Indijoje juodas, vaivorykštės spalvomis spindintis obsidianas buvo gerbiamas kaip valantis akmuo, kuris gali ištirpinti energetinius blokus. Litoterapeutė Katrina Rafael rekomenduoja obsidianą padėti ant kirkšnių arba bambos tam, kad kūną papildyti energija. Obsidianas padėtas išilgai centrinės kūno linijos skatinta energijos meridianų išlyginimą. Jos nuomone, šį akmenį naudinga dėti šalia kalnų krištolo, nes jų derinys padeda kovoti su psichikos ir emociniais „blokais“. Manoma, kad obsidiano papuošalai teigiamai veikia skrandį ir žarnyną, taip pat stimuliuoja inkstus, stabilizuoja kraujospūdį ir stiprina imuninę sistemą.

Mongolų medicinoje suakmenėjusio medžio „lenteles“, rastas Gobio dykumoje, naudodavo gydyti artritui ir kitas panašias sąnarių ligas. Manoma, kad suakmenėjusio medžio gabaliukai gali pratęsti jo savininko gyvenimą, nes nervų sistemą daro atsparesne stresui. Galbūt šis tikėjimas yra susijęs su įvaizdžiu galingo medžio, galinčio atsispirti griaunančioms gamtos jėgoms.

Oniksas
Oniksas

Oniksas naudojamas nervų sistemos ligoms ir depresijai gydyti. Tikima, kad jis mažina stresą ir skausmą, padeda palaikyti emocinę pusiausvyrą ir savikontrolę. Produktai su oniksu gali padidinti potenciją, pagerinti klausą, atjauninti ir sustiprinti atmintį. Litoterapeutams pataria naudoti dryžuotus oniksus ant uždegimo paveiktų sričių. Manoma, kad geriant vandenį iš onikso dubens galima įveikti nuovargį ir sumažinti alkio jausmą.

Opalas
Opalas

Induistai tiki, kad opalai padeda vaikams augti. XVII a. Boecijus de Butas – bohemiško imperatoriaus Rudolfo gydytojas – rašė, kad opalai „… ramina nervus, padeda sergant širdies liga, melancholija, alpimu, saugo nuo audringų aistrų, grąžina regėjimo aštrumą ir blizgesį akims“. Buvo manoma, kad opalai praranda savo blizgesį, numatydami savo savininko ligą. Šiuolaikinės akmenų terapijos praktikai mano, kad opalas vysto intuiciją ir teigiamą poveikį nervų sistemai, hipofizei ir kankorėžinei liaukai. Manoma, kad šie brangakmeniai suderina visas kūno funkcijas ir apsaugo nuo infekcinių ligų.

Ortoklazas
Ortoklazas

Skaidrūs ortoklazai ir aduliarai teigiamai veikia žmones, kenčiančius nuo nervinių ir psichinių ligų. Litoterapeutai taip pat mano, kad skaidrūs ir pusiau permatomi akmenys yra geri „valytuvai“, veikiantys visų organų sistemas. Aduliarai gali būti naudojami gydant onkologines ligas. Tačiau nepamirškite, kad toks gydymas turėtų vykti kartu su tradicine, klasikine medicina.

Perlamutro ir perlų miltelių iki 18-ojo amžiaus buvo galima įsigyti bet kurioje viduramžių vaistinėje. Šiai priemonei buvo priskiriama gydomoji galia, kuri gali padėti išvengti visų rūšių ligų. Gali būti, kad perlamutre esantys mikroelementai iš tikrųjų gali stiprinti žmogaus organizmą.

Piritas
Piritas

Senovės gydytojai naudojo piritą kaip mineralą, kuriame paslėpta „ugnies dvasia“. Akivaizdu, kad toks įsivaizdavimas buvo grindžiamas pirito gebėjimu įskelti kibirkštis. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad šis akmuo harmonizuoja visus procesus organizme tiek fiziniame, tiek psichiniame lygmenyse.

Piropas

Ko gero, dėl sodrios kraujo spalvos atsirado nuomonė, kad piropas normalizuoja kraujo spaudimą ir padeda krešėti kraujui. Pasak jogos koncepcijos, piropas prisipildo ryškios raudonos spalvos esant teisingam energijos balansui ir pajuosta, kai pusiausvyra pažeidžiama. Jogai taip pat tiki, kad piropas stimuliuoja kraujotaką, suteikia energijos ir žadina aistrą. Nėščioms moterims šis akmuo tariamai užtikrina saugų ir lengvą gimdymą.

Rodonitas
Rodonitas

Senovėje rytų išminčiai rodonito gabalus dėdavo ant akių tam, kad sustiprintų regėjimą. Jogai tikėjo, kad švelnios rožinės spalvos vibracijos skverbiasi aurą, stimuliuoja širdies čakrą ir saulės rezginį, įkrauna tiek energetinį, tiek fizinį kūną. Rytų gydytojai „aušros akmens“ ruošia specialų eliksyrą vėžiui gydyti. Rodonitas taip pat padeda gydant kepenų ligas.

Rodochrozitas
Rodochrozitas

Manoma, kad rodochrozitas turi nemažai jan projekcinės energijos. Litoterapijoje masažui naudojami jo rutuliai. Yra nuomonė, kad rodochrozito papuošalai išvalo kraują nuo toksinų ir prisideda prie regėjimo gerinimo.

Rožinis kvarcas yra naudingas nervų ir širdies ir kraujagyslių sistemų ligoms neutralizuoti. Šis akmuo atsveria nuovargį veikdamas nervų sistemą. Tokie mineralai naudingi aktyvinant limfinę sistemą, kurios darbas glaudžiai susijęs su imunine sistema. Rožinis kvarcas naudingas šalinimo sistemai, kraujagyslėms ir kaulų čiulpams bei gali apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir skatinti ilgaamžiškumą.

Turmalinas
Turmalinas

Manoma, kad, priklausomai nuo jo spalvos, turmalinas gali paveikti įvairius organus ir skirtingas čakras. Pavyzdžiui, litoterapeutai mano, kad  ant širdies čakros padėjus žalią turmaliną kartu su rubelitu, šis derinys atnaujins širdį ir duos jai naujų jėgų.

Rubinas
Rubinas

Senovės laikais rubinui buvo priskiriamas gebėjimas apsaugoti nuo rimtų ligų. Šie brangakmeniai tariamai išgelbėdavo savo savininkus nuo įvairių nuodų. Šiuolaikiniai litoterapeutai skiria rubinui didelį vaidmenį gydant įvairius negalavimus. Manoma, kad jis prisideda prie kraujo ligų, lėtinio tonzilito, stuburo ir sąnarių ligų gydymo. Be to, pažymimas rubino gebėjimas užkirsti kelią epilepsijos priepuoliui. Šis akmuo gali sušvelninti depresiją, padeda susidoroti su nemiga ir šizofrenija bei teigiamai veikia nervų sistemą.

Manoma, kad žiedai ir pakabukai su rutilo kvarcu sulėtina senėjimo procesą, aktyvina imuninės sistemos funkcionavimą, taip pat padeda žmogaus organizmui greičiau atsistatyti ir atsigauti po radiacijos poveikio. Rutilo kvarcas padės susidoroti su sukauptu nuovargiu ir depresija, taip pat yra naudingas įvairių kvėpavimo takų ligų gydymui.

Safyrai
Safyrai

Norėdamas pasinaudoti safyro gydomosiomis savybėmis jo savininkas turi būti doras ir malonus. Neatsitiktinai safyras vadinamas vienuolių akmeniu – jis padeda apsaugoti nekaltybę. Manoma, kad safyrai pasižymi jautria energija, kuri mažina kraujo spaudimą, padeda kovoti su nemiga, nugaros skausmu, peršalimu ir netgi vėžiu. Ant kairės rankos dėvimas žiedas arba apyrankė su safyru padeda įveikti astmą, širdies ir akių ligas bei neuralgiją. Manoma, kad šie brangakmeniai gali išgydyti raupsus.

Senoje medicinos knygoje apie sardoniksą buvo pasakyta: „Tas, kuris jį išplovęs vandenyje, geria šį vandenį, pašalins naviką ant skrandžio ir gaus palengvėjimą“. Senovėje buvo išskiriamas „moteriškas“ ir „vyriškas“ sardoniksas. Pirmas tariamai prisidėjo prie koncepcijos, o pastarasis greitai pagydydavo žaizdas ir opas. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad sardoniksas pagreitina regeneravimo procesą ir padeda kaulams greičiau susilieti po lūžių. Šis akmuo teigiamai veikia virškinimo sistemą, endokrininę sistemą ir blužnį.

Serafinitas
Serafinitas

Nepaisant serafinito santykinai neseno pasirodymo pasaulinėje rinkoje, šis mineralas jau sugebėjo įgyti gero gydytojo reputaciją. Manoma, kad jis pasižymi stabilizuojančiu poveikiu emocinei sferai. Tuo pat metu tvirtinama, kad šis mineralas stimuliuoja regeneracinius procesus žmogaus organizme ląstelių lygmenyje, pritraukdamas į save gydančias kosmines jėgas. Litoterapeutai pataria pacientams, žvelgiant spalvotą mineralo paviršių, įsivaizduoti neigiamų energijos krešulių rezorbciją ir bet kokių nepageidaujamų struktūrų suskaidymą savo kūne. Yra nuomonė, kad serafinitas padeda kovoti su parazitinėmis infekcijomis.

Senovės Egipto gydytojai karneolio pridėdavo į miltelius, kurie turėjo raminantį poveikį ir padėjo atstatyti jėgas. Ajurveda teigia, kad oranžinis karneolis sugeba atkurti nervų audinius, padeda kovoti šlapimo ir kvėpavimo takų sistemų ligomis, stimuliuoja endokrininių liaukų darbą, gerina kraujotaką ir odos spalvą. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad šis mineralas gerina smegenų kraujotakos apytaką, stiprina imuninę sistemą, gelbsti nuo galvos skausmo, padeda odai ir skydliaukės ligoms. Geltoni karneoliai yra naudingi nusilpus žarnynui, ypač esant vidurių užkietėjimu, padeda ir su inkstų ligomis.

Scotto Cunninghamo „Praktinėje magijoje“ sodalitas laikomas geru psichoneurotiškų būsenų gydytoju. Jį naudinga nešioti siekiant vidinės harmonijos. Sodalitas padeda kovoti su nemiga ir radiacijos poveikio organizmui pasekmėmis. Šis mineralas turi teigiamą poveikį virškinimo sistemai ir sustiprina medžiagų apykaitą.

Staurolitas
Staurolitas

Litoterapeutai staurolitams priskiria gebėjimą padėti žmonėms kovoti su stresu. Manoma, kad staurolitas gali būti detoksikatorius, t.y.  padeda iš organizmo pašalinti įvairius nuodus ir galutinius ląstelių metabolizmo produktus. Manoma, kad šis akmuo sugeba sustiprinti imuninės sistemos darbą.

Tigro akis
Tigro akis

Magai yra įsitikinę, kad tigro akis kontroliuoja saulės energiją, jos srautą paverčia į gydančią „emanansiją“ ir nukreipia ją į žmogaus kūną. Todėl tigro akis patartina nešioti sergantiems ir susilpnėjusiems žmonėms. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad tigro akis turi projekcinę energiją bei padeda esant bronchinei astmai ir psoriazei. Papuošalai su tigro akimis padės greičiau susidoroti su nuovargiu ir įveikti stresą.

Topazas
Topazas

Viduramžiais topazas buvo laikomas geriausia priemone nuo apsinuodijimo. Šiuolaikiniai litoterapeutai mano, kad topazas apsaugo žmogų nuo peršalimo, pagreitina audinių atsinaujinimą, gydo virškinimo organus, kepenis, tulžies pūslę, blužnį. Šis brangakmenis padeda nuo nemigos ir nervų išsekimo, mažina stresą, stiprina imuninę sistemą ir yra naudojami kaip apsauga nuo psichinių ligų. Gurmanai turėtų  prisiminti, kad topazai paaštrina skonio pojūčius.

Turmalinas
Turmalinas

Turmalinas. Žalieji akmenys padeda pasireiškus kepenų, nervų sistemos, kraujotakos ir odos ligoms. Šis mineralas palaiko deguonies įsisavinimą kraujyje ir stiprina imunitetą. Mėlynas turmalinas teigiamai veikia žmogaus limfinę, hormoninę ir imuninę sistemas. Juodasis turmalinas aplink save sukuria apsauginę aurą, atspindinčią visus kenksmingus poveikius. Amerikos litoterapijoje neigiamos energijos šalinimui juodas turmalinas sukamas prieš laikrodžio rodyklę virš skausmingos vietos. Mėlynas turmalinas laikomas ramybės ir miego akmeniu. Bespalviai turmalinai sukuria dvasinės ir fizinės jėgos pusiausvyrą bei išvalo protą.

Uvarovitas
Uvarovitas

Uvarovitui litoterapeutai priskiria gebėjimą išgelbėti nuo galvos skausmo, pagerinti regėjimą ir klausą. Papuošalai su uvarovito įdėklais padės išvalyti plaučius ir kraujotaką. Yra nuomonių, kad šis mineralas padeda pašalinti šlakus iš organizmo ir skatina nervų ligų gydymą. Viena iš retų akmens savybių yra genetinių ligų pasekmių sušvelninimas.

Mistinių akmenų savybių ekspertai mano, kad uleksitas teigiamai veikia regėjimo organus.

Fluoritas
Fluoritas

Akmenų žinovai mano, kad fluoritas yra stebuklingas akmuo, galintis pašalinti stresą bei padėti atsikratyti depresijos ir pykčio. Šiuolaikiniai litoterapeutai naudoja fluorito kristalus smegenų, širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms gydyti. Sakoma, kad ši mineralas gali padėti kovoti su išsėtine skleroze ir epilepsija.

Manoma, kad kalcedonas, visų pirma jo mėlynos rūšys, gali padėti atsikratyti pykčio proveržių ir melancholijos priepuolių. Viduramžiais buvo tikima, kad šis akmuo turi oro ir eterio elementus, todėl pasižymi raminančiu poveikį žmogaus psichoemocinei sferai. Papuošalus su chalcedonu pataria dėvėti žmonėms, kurie lengvai susijaudina. Chalcedonas padeda kovoti su neurozėmis ir depresija.

Chriszberilas
Chrizoberilas

Papuošalai su chrizoberilu padeda reguliuoti kraujo apytaką, valyti kraują ir stiprinti kraujagysles. Tibeto ir Indijos medicinoje šis akmuo laikomas turinčiu stiprią apsauginę energiją, gebančią suteikti gydomąjį poveikį širdies ir kraujotakos sistemos. Chrizoberilai buvo naudojami daugelio ligų gydymui. Senovės Rusijoje buvo tikima, kad šis akmuo gelbsti nuo niežų, raupsų ir apsaugo savininką nuo apgirtimo.

Litoterapeutai mano, kad chrizolitai teigiamai veikia žmogaus fizinę ir emocinę būklę. Jie normalizuoja širdies veiklą, apsaugo nuo kraujospūdžio pokyčių ir padeda išvengti košmarų. Egzistuoja nuomonė, kad chrizolitai taip pat naudingi peršalimo, akių ligų ir stuburo gydymui. Sakoma, kad šis akmuo gali gydyti mikčiojimą. Kaip ir turkis, chrizolitas padeda užkirsti kelią akių, taip pat kraujo ligoms.

Chrizoprazas
Chrizoprazas

Manoma, kad chrizoprazas stiprina akis, valo kraują ir mažina reumatinius skausmus. Žiedas su šiuo pusbrangiu akmeniu gali padidinti kūno ištvermę. Chrizoprazas pasižymi teigiamu poveikiu smegenų funkcijai ir skatina medžiagų apykaitą. Jis sugeba atgaivinti endokrinines liaukas, mažina kraujospūdį ir padeda kovoti su stresu. Gydomąjį poveikį turi ne tik akmuo, bet ir vanduo, kuriame 4-5 valandas išbuvo chrizoprazas. Sustiprinti chrizoprazo poveikį pavargusiai širdžiai galima jį naudojant kartu su kitu „širdis akmeniu“ – rožiniu kvarcu.

Senais laikais žmonės tikėjo, kad raudonasis cirkonis gali užkirsti kelią nėštumui. Šiuo tikslu šiltas akmuo buvo dedamas pilvo apačioje 2-3 valandoms per parą 8-10 dienas iš eilės. Šiuo metu manoma, kad geltonai-raudonas cirkonis gali turėti teigiamą poveikį hipofizei, kankorėžinei liaukai ir stimuliuoja kepenis, pagerina apetitą. Jis padeda su vidurių užkietėjimu, sumažėjus skrandžio sekrecijai ir esant žarnyno atonijai. Cirkoniai padeda pasiekti emocinę pusiausvyrą ir gydyti nemigą. Mineralogai mano, kad šio mineralo stiprų energetinį poveikį galima paaiškinti jos kristalų dvigubos piramidės forma.

Citrinas
Citrinas

Jogos gydymo praktikoje citrinas laikomas akmeniu, kuris stimuliuoja saulės rezginį ir virškinimo traktą. Antikos laikais žmonės taip pat tikėjo, kad citrinas apsaugo nuo nuodingų gyvačių įkandimų. Naudingas citrinas gydyti gastritui, pjelonefritui, cistitui, aktyvina smegenų darbą ir kaupia gyvybinę energiją organizme. Be to, jo vibracijos aplink kūną sukuria apsauginę aurą, kuri gali apsaugoti žmones nuo neigiamo išorės poveikio.

Charoitas
Charoitas

Litoterapeutai sako, kad charoitas gali būti naudojamas inkstams, širdžiai, kepenims ir įvairioms uždegiminėms ligoms gydyti. Charoito karoliai arba pakabukas padės susidoroti su galvos skausmu, sustiprins imunitetą ir palengvins psichinį stresą. Norint sustiprinti kūno apsaugą, poliruotas charoitas dedamas ant atitinkamos kūno dalies.

Manoma, kad skaidrios kraujo raudonos spinelio kristalai veikia fizinę ir emocinę žmogaus organizmo būklę

Pasak šiuolaikinių litoterapeutų, spinelis stiprina kraujotaką, imunitetą, skatina audinių regeneraciją, gydo infekcines, odos ir skrandžio ligas. Yra požymių, kad spinelis padidina potenciją.

Šungitas
Šungitas

Požeminiai vandenys, tekantys šungitų nuosėdomis, jau seniai garsėja savo gydomosiomis savybėmis. 1719 m pagal Rusijos imperatoriaus Petro I įsakymą šalia didelio šaltinio buvo atidarytas „Marso vandenų“ kurortas, taip pavadintas karo dievo garbei. Čia gydomi sužeisti ir sergantys kareiviai. Šiuo metu yra patvirtinta, kad šungitas dezinfekuoja vandenį, žudo žarnyno lazdeles ir choleros sukėlėjus, taip pat neutralizuoja sunkiųjų metalų priemaišas, organinius chloridus, amoniaką ir nitratus. Svarbi šungito vandens savybė yra jo antialerginis poveikis. Be to, šis akmuo padeda gydyti astmą, nudegimų padarinius, sąnarius ir įvairias odos alerginės kilmės ligas: neurodermitą ir psoriazę. Žmonės, kurie vaikščiojo šungitų žvyru, dažnai pajunta radikulito ir sąnarių skausmų sumažėjimą.

Manoma, kad eudialitai gali valyti kraują, teigiamai paveikti regos organus bei pagerina kasos funkcionavimą. Yra duomenų, kad eudialitai gali daryti įtaką smegenų alfaritmui.

Gintaras
Gintaras

Gintaro gydomosios savybės minimos dar Plinijaus ir Galeno raštuose. Manoma, kad gintaras padeda susidoroti su galvos ir dantų skausmu bei kraujo spaudimo pokyčiais. Gintaras gali išgelbėti nuo magnetinės audros ir pagerinti regėjimą. Gintaro preparatai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Šis mineralas teigiamai veikia skydliaukės liauką, blužnį ir širdį. Iš gintaro pagamintos pypkės sumažina rūkančiųjų vėžio tikimybę. Gintaro degtinė gydo anginą ir peršalimą. Gintaro terapijos metodai yra naudojami onkologijoje, siekiant slopinti navikų augimą.

Jaspis
Jaspis

Senais laikais jaspis buvo laikomas vaistu nuo epilepsijos ir karščiavimo. Žmonės tikėjo, kad šis akmuo gali pagerinti regėjimą, gydyti epilepsiją ir išgelbėti nuo skausmo. Kinijos gydytojai manė, jog jaspis yra viena iš svarbiausių farmakologinių priemonių vidaus organų valymui. Raudonasis jaspis, jų nuomone, sugeba sustabdyti kraujavimą ir gydo moteriškas ligas. Pasak daoistų, jaspis sustiprina fizinį kūną ir užtikrina ilgesnį gyvenimą. Garsusis Avicena patarė nešioti jaspį ant pilvo tam, kad išvengti skrandžio ligų. Bizantijos imperatorius Manuelis Afono kalno vienuoliams paaukojo jaspio taurę, kuri ne tik gydė nuo įvairių negalavimų, bet ir neutralizavo nuodus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+