Sapnų gaudytojas – šiaurės Amerikos indėnų ir Sibiro tautų talismanas

„Sapnų gaudytojas“ – populiarus simbolis šiuolaikinėje ezoterinėje kultūroje, turintis senovinę sakralinę reikšmę, kuri savo aktualumo neprarado iki šios dienos. Šis amuletas paprastai kabinamas lovos galvūgalyje.

„Sapnų gaudytojas“ yra tradicinis Šiaurės Amerikos indėnų ir Sibiro tautybių kultūros talismanas, tose gentyse, kuriose buvo plačiai išvystyta šamanizmas ir kitoks bendravimas su įvairiomis dvasios. Šiaurės Amerikos indėnų „sapnų gaudytojas“ tradiciškai buvo gaminamas iš gluosnio vytelių, o jo viduje įtempiamas tinklas, kuris būdavo individualiai papuoštas karoliukais ir plunksnomis. Paprasčiausias talismano naudojimas yra sapnų filtravimas. Tai reiškia, kad gaudytojas praleisdavo tik gerus sapnus, o netinkamus sulaikydavo savo tinkle.

Iš esmės, tai yra namų amuletas, kuris apsaugo nuo košmarų, užpuolimo miego metu, išvaiko blogus sapnus ir nemigą. Tai yra pagrindinės jo funkcijos. Taip pat galima paminėti ir kitas – gaudytojas gali tapti pagalbininku siekiant sąmoningų sapnų, suteikia įkvėpimo ir džiaugsmo bei padeda suprasti realybėje vykstančių įvykių priežastis. Jo paskirtis koreguojama parenkant atitinkamus akmenis, plunksnas ir spalvų gamą.

Šiaurės Amerikos indėnai tiki, kad „sapnų gaudytojas“  turi savybę pritraukti blogas ir geras sapnų dvasias. Vėliau filtruoja blogas, kurios įsipainioja jo tinkle ir miršta su pirmaisiais saulės spinduliai. Tuo tarpu gerosios dvasios, žinodamos teisingą kelią, švelniai slysta plunksnomis iki miegančiojo ir atneša ryškius ir spalvingus sapnus.

Visiškai kitokiomis galiomis „sapnų gaudytoją“ apdovanojo vietinės Sibiro tautos. Jis yra stebuklingas šamanų galios daiktas ir tarnauja būrimo praktikose. Į gaudytojo tinklą patekusios dvasios neskirstomos į geras ir blogas. Dieną jos papuola į tinklą ir sulaikomos kailyje, o naktį per pagrindinį siūlą nusileidžia prie miegančio šamano ir perduoda jam regėjimus. Ypatingą dėmesį kuriant „sapnų gaudytojas“ skirdavo  šventai rato formai. Šis simbolis įkūnija begalybę ir būtent dėl ​​to talismanas buvo tapatinamas su saulės kelione per dangų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+