Gydymas moliu

Molis – ekologiškai švarus gamtos produktas. Pagrindinė molio savybė – sutraukti, sugerti. Tai nuosėdinė medžiaga, sudaryta iš mineralų. Turi antiseptinių savybių, gydo uždegimus, odos ligas, valo šlakus iš organizmo, todėl yra puiki pagalbinė priemonė gydant daugelį ligų. Gydymas moliu – termoterapijos metodas. Molis ilgai išlaiko šilumą, dėl savo poveikio organizmui atstoja gydomąjį purvą.Aplikacijoms naudojamas riebus plastiškas molis. Išvalytas, sumaišytas su vandeniu 42 – 45 C temperatūros molis, dedamas 3 – 4 cm storio sluoksniu ant norimos paveikti kūno dalies.Procedūra trunka 20 – 30 min.Gydymo kursas 12 – 15 procedūrų.Molio priskaičiuojama apie 40 rūšių. Kuo gilesniame klode yra molis, tuo jis vertingesnis. Jo spalvą apsprendžia jame esantys mineralai, jie suteikia moliui papildomų gydomųjų savybių.Gydymui naudojama molio masė, molio suspensija ir molio vanduo. Molio vanduo gali būti vadinamas molio suspensija. Ji padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir šlakus. Geriama ryte nevalgius, kursas – savaitė, paskui daroma pertrauka. Suspensija ruošiama taip: 1 arbatinį šaukštelį molio dedame į stiklinę vandens, išmaišome. Kai nusistovi, išgeriame tik trečdalį molio vandens. Taip daroma tam, kad į organizmą nepakliūtų nepageidaujamų medžiagų. Kuo labiau užterštas organizmas, tuo dažniau reikia kartoti tokius valymo kursus.

Indikacijos: Molio aplikacijomis gydoma sąnarių ir periferinės nervų sistemos, virškinimo organų, ginekologinės ligos.Moliu gydomos įvairios odos ligos, bėrimai, votys, mastopatija. Molis tepamas ir aplink žaizdas, nes yra puikus antiseptikas. Molio kompresais ant kaktos ir nosies gydoma sloga, kaklo skausmai, kosulys.Kompresai dedami ir esant nugaros skausmams ar radikulitui. Procedūrų metu ligonis apklojamas, kad sušiltų. Visų spalvų molis taikomas ir kaip kosmetinė priemonė veido odai – iš jo daromos veido kaukės.Plačiai naudojamos gydomosios molio procedūros ir pirtyje. Molio košele padengiamas visas kūnas, nes molis aktyviai veikia ląstelių medžiagų apykaitos procesus bei riebalinių liaukų funkcijas. Tokia priemonė puikiai gydo ir celiulitą – tereikia košele užteptas vietas apvynioti polietileno plėvele ir pašildyti apie 20 min. Atliekant tai reguliariai, oda tampa lygi.

Kontraindikacijos: tuberkuliozė, širdies ligos, kraujagyslių ligos, navikai.

ŽALIASIS MOLIS

Turi puikias absorbuojančias ir antibakterines savybes, sutraukia poras, paspartina gijimo procesus esant uždegimui. Be to, jis gaivina odą, nes jo sudėtyje yra visa aibė elementų, gerinančių kraujotaką ir dalyvaujančių odos ląstelių kalcio, magnio, mangano, vario, aliuminio šaltinis atsinaujinime. Žaliasis molis veikia stipriausiai lyginant su kitų spalvų moliu. Naudoti jį patariama būtent tiems, kurių oda yra riebi arba mišri. Žalias molis stangrina odą, tad yra naudojamas gydant celiulitą bei jo profilaktikai. Skirtas išoriniam naudojimui (molio pastai gaminti). Atstato mineralų balansą ir skatina detoksikaciją. Labai stiprus adsorbentas. Molis yra kasamas Prancūzijoje (Centriniame Masyve), yra nejonizuotas. 100 % mineralinės sudėties, kurioje esama oligoelementų ir mineralinių druskų (silicio, magnio, geležies, kalio ir kt.).Naudojimo būdas: NETURI KONTAKTUOTI SU METALU. Molio pastai pasigaminti išmaišykite molį išvalytame (mineraliniame) vandenyje. Palaukite 20-60 min. (uždengę skaidriu dangčiu, galima pastatyti indą saulėtoje vietoje, nes molis kaupia savyje Saulės energiją). Galima pridėti augalinių ekstraktų.

BALTASIS MOLIS

Šis molis veikia švelniai, gaivina ir ramina odą, todėl jis puikiai tinka žmonėms, kurių oda yra sausa ir jautri.Švelniai sutraukia poras, greitina žaizdelių gijimą bei šalina uždegiminį procesą. Kaip ir kiekvienas kosmetinis molis, lygina odą bei gerina odos kraujo apytaką. Gali būti naudojamas ir esant išsiplėtusiems kapiliarams.Kosmetinė veido kaukė su baltuoju moliu valo odą, aprūpina odos ląsteles deguonimi. Prisotina odą mikroelementais, suteikia jai elastingumo. Baltąjį molį galima naudoti kaip švelnų odos šveitiklį, kuris išlygina smulkias raukšleles, tonizuoja, švelniai balina ir atgaivina veido odą. Plaukų kaukė maitina galvos odą, stimuliuoja plaukų augimą, stabdo pleiskanų atsiradimą. Šilti baltojo molio kompresai pašalina nuovargį, veikia raminančiai. SUDĖTYJE NĖRA ŠVINO Šis visiškai tinkamas iš karto naudoti molis yra kasamas Prancūzijoje (Centriniame Masyve), yra nejonizuotas. 100 % mineralinės sudėties, kurioje esama oligoelementų ir mineralinių druskų (silicio, magnio, geležies, kalio ir kt.). 
Skirtas išoriniam (molio pastų ir kosmetinių kaukių gamybai, burnos skalavimui) ir vidiniam naudojimui.NETURI KONTAKTUOTI SU METALU.

RAUDONASIS MOLIS

Itin gerai veikia jautrią – riebią ir mišrią odą su išsiplėtusiais kapiliarais. Puikiai tinka gydant inkštirus ir spuogus.Mažina sudirgimą ir odos paraudimą. Gaivina ir lygina odą, veikia regeneruojančiai, absorbuoja nešvarumus ir toksinus, švelniai sutraukia poras. Patariamas naudoti brandžios odos būklei gerinti.

RASULO (GASULO) MOLIS (rhassoul, ghassoul) iš Maroko

Mažina uždegimą, paraudimą ir pleiskanojimą. Gerina odos elastingumą ir tvirtumą, valo poras. Išlygina odą pašalindamas negyvas odos ląsteles.Tinka visų tipų odai, įskaitant jautrią. Naudojant plaukams (kaukės, šampūnai), plaukai tampa minkšti, blizgantys ir šilkiniai. Dėl puikių valymo savybių, jį galima naudoti vietoj muilo ir šampūno, taip pat veido ir kūno kaukėms.

Mėlynasis molis

Išsiplėtus kraujagyslėms, ypač venoms, du kartus per savaitę dedami mėlynojo molio kompresai. Tai numalšina uždegimą ir pagreitina gydymą.

Pilkasis molis

drėkina odą, saugo nuo raukšlių atsiradimo, lygina mažas raukšleles, tinka išsausėjusiai alkūnių ir kojų odai. Juodasis molis normalizuoja kraujo apytaką, juodojo molio kaukės lėtina senėjimo procesą, skatina odos regeneraciją,puiki priemonė nuo celiulito.

Rausvasis molis praturtintas silicio ir mineralinių druskų,tinka visų tipų odai, taip pat ir jautriai.

Geltonasis molis pašalina toksinus ir valo odą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+