Japonų Dieta: privalumai ir trūkumai

Kai tik nustosite laikytis šios Japonų dietos medžiagų apykaita turėtų išlikti apie du metus. Taip dažniausiai apibūdinama Japoniška dieta. Ši dieta turi savų pliusų ir savo minusų.

Japonų dietos trūkumai

Pirmiausias svarbus ir labai rimtas neigiamas aspektas yra tas kad Japoniška dieta kaip ir daugelis dietų sumažina kalorijas maiste o tai jau savitas iššūkis dietos besilaikančiai moteriai ar vyrui. Šios dietos nerekomenduojama laikytis žmonės turintiems problemų su inkstais. Žinoma laikantis Japonų dietos reikia pamiršti saldumynus, saldainius ar pyragėlius.

Japonų dietos privalumai

Per pakankamai trumpą laiko tarpą galima numesti nemažą dalį svorio. Yra žmonių kurie besilaikydami Japonų dietos per kelias savaites numeta iki 7 kilogramų svorio. Kitas kaip ir minėjau svarbus dietos niuansas – sureguliuota medžiagų apykaita. Jei Jums pavyks perprasti šią dietą yra didelė tikimybę kad medžiagų apykaita išliks dar dvejus ar net trejus metus.

Antroji dietos diena: Pusryčiams išgerkite juodosios kavos su sausainukais. Pietums: Virta žuvis su šviežių kopūstų salotomis, bei užsigerkite sultimis. Vakarienei apie 200 gramų jautienos su stikline arbatos.

Trečia dietos diena: Pusryčiams – juodosios kavos puodelis. Pietums – Didelė petražolių šaknis kuri gali būti kepta augaliniame aliejuje. Užkaskite daržove arba vaisiumi. Vakarienei –  kietai virti kiaušiniai su jautiena bei salotomis. Užsigerkite sultimis.

Ketvirtoji japoniškos dietos diena: Pusryčiams rekomenduojama puodelis kavos. Pietums: išsivirkite kiaušinį pasidarykite salotų iš morkų ir augalinio aliejaus. Vakarienei suvalgykite obuolį.

Penktoji japoniškos dietos diena: Pusryčiams vienas puodelis juodos kavos. Pietums pusė kilogramo virtos vištienos filė su šviežių kopūstų salotomis. Vakarienei galite suvalgyti du kietai virtus kiaušinius su šviežiais kopūstais ir augaliniu aliejumi.

Šeštoji diena: pusryčiams susitarkuokite morką ir sumaišykite su citrinos sultimis. Pietums pusė kilogramo virtos žuvies ir stiklinė sulčių. Vakarienei suvalgykite virtos žuvies su šviežiomis salotomis.

Septinta japoniškos dietos diena: pusryčiams išgerkite puodelį juodos kavos, Pietums suvalgykite 250 g. išvirtos jautienos mėsos ir suvalgykite obuolį. Vakarienei suvalgykite du kietai virtus kiaušinius.

Tai viena iš savaitės dietų pavyzdžių.

Dėmesio Visos dietos yra rekomenduojamo pobūdžio ir bet koks kalorijų kiekio mažinimas gali kenkti jūsų sveikatai.  Kai kuriais atvejais dėl dietos naudojimo galbūt yra geriau pasitarti su savo gydytoju.

14 dienų  Japoniška dieta

Japoniška dieta truks 14 dienų. Per šį laikotarpį galite tikėtis atsikratyti viršsvorio. Laikantis Japoniškos dietos Jūs galite gerti tik vandenį. Labai svarbu išgerti ne mažiau kaip 7 stiklines vandens per dieną.

Laikantis dietos nevertėtų naudoti druskos, cukraus, alkoholio, duonos ir kitų priedų išskyrus tuos kurie nurodyti Japoniškos dietos meniu.

Norėdami atsikratyti nepageidaujamo viršsvorio turėtumėte laikytis Japoniškos dietos meniu. Laikantis šios dietos galite numesti iki 7 kilogramų per dietos laikymosi laikotarpį. Priklausomai nuo žmogaus sudėjimo galima tikėtis netekti ir daugiau svorio.

Daugelis žmonių galvoja kad tai yra dieta kurios laikosi žmonės Japonijoje. Tai jiems turbūt asocijuojasi su žodžiu „Japoniška“. Tačiau taip nėra. Aš negaliu pasakyti dėl ko kilo būtent šis pavadinimas, greičiausiai Japoniška dieta atsirado dėl to kad šis dietos meniu labai primena tradicines japonų dietas.

Labai svarbu: nekartokite Japoniškos dietos daugiau nei kartą per metus. Tai gali labai pakenkti Jūsų sveikatai.

Svarbu ir tai kad: tai yra mažo kaloringumo dieta. Tokio pobūdžio dietos gali taip pat pakenkti Jūsų sveikatai. Todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su savo gydytoju prieš laikantis mažo kaloringumo dietų.

Japoniškos dietos meniu

1 diena

Pusryčiai – juodos kavos ar arbatos puodelis.

Pietūs – 2 kietai virti kiaušiniai, Romos salotos su alyvuogių aliejumi, vienas šviežias pomidoras.

Vakarienė – skrudinta, plikyta arba virta žuvis, Romėnų salotos su alyvuogių aliejumi.

2 diena

Pusryčiai – puodelis juodos kavos su viena skrudinta duonos rieke.

Pietūs – skrudinta plikyta arba virta žuvis, salotos su alyvuogių aliejumi.

Vakarienė – 240 gramų skrudintos jautienos kepsnys, vienas indelis neriebaus jogurto.

3 diena

Pusryčiai – juodos kabos puodelis

Pietūs – vienas virtas kiaušinis, 3 didelės virtos morkos su alyvuogių aliejumi ir citrinų sulčių padažu.

Vakarienė – obuoliai.

4 diena

Pusryčiai – Juodos kavos puodelis.

Pietūs – viena didelė pastarnoko ar pankolio šaknis kepta alyvuogių aliejuje. 1 obuolys.

Vakarienei – du kietai virti kiaušiniai, 240 gramų skrudintos jautienos kepsnys ir salotos su alyvuogių aliejumi.

5 diena

Pusryčiai – viena švieži morka apipilta su citrinų sultimis.

Pietūs – didelė skrudinta, plikyta ar virta žuvis su dviem stiklinėm nesūdytų pomidorų sultimis.

Vakarienė – skrudinta ar virta žuvis su salotomis užpiltomis alyvuogių aliejumi.

6 diena

Pusryčiai – juoda kava.

Pietūs – 400 gramai virtos ar skrudintos vištienos krūtinėlė, romėnų salotos su alyvuogėmis arba virtomis morkomis.

Vakarienė – 2 kietai virti kiaušiniai, šviežios pjaustytos morkos su aliejumi ir citrinos sultimis.

7 diena

Pusryčiai – Juodos arba žalios arbatos puodelis.

Pietūs – 240 gramų skrudintos jautienos kepsnys su bet kokiais vaisiais.

Vakarienė – pasirinkite ką nors iš ankstesnių vakarienių išskyrus 3 dienos vakarienę.

Toliau pakartokite Japoniškos dietos meniu 8 iki 14 dienos.

Japoniškos dietos pagrindas

Laikantis šios dietos didžiausias dėmesys skiriamas šviežiems vaisiams ir daržovėms. Pietums dažniausiai rekomenduojama suvalgyti skrudintos jautienos ar vištienos su salotomis. Kita svarbi Japoniškos dietos paslaptis – nepersivalgymas. Kad ir kokios dietos laikantis ar tai būtų grikių dieta, ar Dukano dieta, skysčių dieta visais atvejais išlieka tikslas pajausti ne daugiau kaip 80 procentų sotumo.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+